Marijampolės Sūduvos gimnazija prisidėjo prie Nacionalinio judumo iššūkio

Marijampolės Sūduvos gimnazija aktyviai dalyvavo Nacionaliniame judumo iššūkyje, kuris vyko du mėnesius: nuo rugsėjo 16  iki lapkričio 16 dienos Per šį laikotarpį gimnazijos bendruomenė, propaguodama fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenimo būdą, rinko žingsnius. Kaip paskatinimas buvo paskelbta, kad daugiausiai žingsnių surinkę dalyviai bus apdovanoti Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais.
Apdovanojimai ir įvertinimai
Lapkričio 20 dieną gimnazijos direktorė A. Vaičiulienė įteikė prizus geriausiems žingsnių rinkėjams. Iš mokytojų daugiausiai nužingsniavo Rasa Stakvilevičiūtė, kuri perkopė net 2 milijonų žingsnių ribą. Antrąją vietą užėmė Virginija Gurevičienė, o trečiąją – Daiva Bučinskienė.
Tarp mokinių lyderė buvo Evita Juodviršytė, kuri  surinko daugiau nei 800 tūkstančių žingsnių. Antrąją vietą užėmė Gerardas Juraitis, o trečiąją – Dominykas Varžaitis.
Iš tėvų daugiausiai nužingsniavo Genoefa Labanauskienė, kuri peržengė 1 milijono žingsnių ribą. Antrąją vietą užėmė Kristina Globienė, o trečiąją – Dana Romikaitienė.
Kartu pasiekta daugiau nei 28 milijonai žingsnių
Per šiuos du mėnesius visa gimnazijos bendruomenė, t.y. mokiniai, mokytojai ir tėvai, nuėjo daugiau nei 28 milijonus žingsnių, o tai yra daugiau nei 20 tūkstančių kilometrų! Vadinasi,  aplink Lietuvą apėjome net 12 kartų! Visiems kartu pavyko užauginti daugiau nei 100 tūkstančių virtualių medžių, o tai dar kartą įrodo, kaip svarbu rūpintis savo sveikata ir aplinka.
Ačiū visiems dalyvavusiems!
Visa gimnazijos administracija ir sveikatos specialistė Gintarė dėkoja visiems, prisijungusiems ir aktyviai dalyvavusiems šiame judumo iššūkyje. Kartu mes tikrai galime pasiekti daugiau! 💪🌳
Ačiū.
Sveikatos specialistė
Gintarė

Mityba ir mūsų savijauta

2024 m. lapkričio 12 dieną Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko akcija, skirta Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Renginio tikslas buvo priminti, kaip svarbu rūpintis savo mityba ir kaip ji tiesiogiai veikia mūsų emocinę bei bendrą savijautą.
Per ilgąsias pertraukas gimnazijos vestibiulyje moksleiviai ir mokytojai turėjo progą ne tik pasimėgauti sveikais užkandžiais, bet ir dalyvauti interaktyviose veiklose. Norintys galėjo pasimatuoti imitacinę antsvorio liemenę, kuri padėjo geriau suprasti, kaip papildomi kilogramai gali paveikti mūsų kūną ir savijautą. Be to, buvo galima gyvai pamatyti, kuo riebalai skiriasi nuo raumenų. Taip pat kiekvienas, kuris norėjo, galėjo gauti naudingų patarimų apie mitybą ir sveikesnį gyvenimo būdą. O klasės valandėlės metu I bei II klasių gimnazistai turėjo galimybę išgirsti maisto banko atstovės pranešimą apie maisto švaistymą. Ji akcentavo, kaip svarbu atsakingai vartoti maistą ir taip prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo.
Ši akcija buvo puiki proga pasikartoti sveikos mitybos principus, daugiau sužinoti apie maisto švaistymo problemas bei paskatinti bendruomenę sveikiau gyventi. Tai puikus žingsnis siekiant geresnės emocinės ir fizinės savijautos! 

,,Mes turime pasirinkimą – o kokį gyvenimą renkiesi tu?‘

Akimirkos iš vykusios konferencijos, kurioje buvo akcentuojami svarbūs aspektai, nuo kurių priklauso mūsų sveikata. Dėkojame visiems lektoriams už pranešimus, Marijampolės savivaldybei už tai, kad rėmė šią konferenciją bei renginio partneriams – Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir dėkojame visiems buvusiems kartu minint Pasaulinę sveikatos dieną.

Žingsniai į gerovę: Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas Sūduvos gimnazijoje

Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, spalio antrąją savaitę Marijampolės Sūduvos gimnazijoje buvo organizuoti užsiėmimai, skirti mokinių emocinei ir fizinei sveikatai stiprinti. Mokiniai dalyvavo šiaurietiško ėjimo užsiėmimuose, mokymuose apie klasės mikroklimato gerinimą, o per biologijos pamokas sveikatos specialistė Gintarė ir psichologė Lilija kalbėjo apie gyvensenos bei kasdienių įpročių (miego, mitybos, fizinio aktyvumo, socialinių tinklų) svarbą psichinei sveikatai. Šių veiklų metu buvo akcentuota, kaip glaudžiai mūsų kasdienis gyvenimas susijęs su emocine gerove. Geriausiai pasirodę mokiniai buvo apdovanoti „Žvelk giliau“ puodeliais.
Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Gintarė Kulbienė

Pirmosios pagalbos mokymai I klasių gimnazistams

Rugsėjo 24 dieną Marijampolės Sūduvos gimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė Gintarė Kulbienė per biologijos pamokas vedė pirmosios pagalbos mokymus visoms I klasėms. Mokiniai ne tik teoriškai susipažino su pradinio gaivinimo principais, bet ir turėjo galimybę praktikuotis su specialiu manekenu, buvo mokomi, kaip ir kodėl svarbu tinkamai atlikti krūtinės  ląstos paspaudimus. Tai leido geriau suprasti, kaip taisyklingai atlikti veiksmus, kad pagalba būtų efektyvi. Be to, mokiniai galėjo išbandyti automatinį išorinį defibriliatorių, mokėsi kaip juo naudotis.
        Tokie mokymai yra ypač svarbūs, nes pradinio gaivinimo įgūdžiai gali būti lemtingi, kai tenka suteikti pagalbą iki atvykstant medikams. Kuo daugiau žmonių moka tinkamai reaguoti, tuo didesnė tikimybė, kad nelaimės atveju bus suteikta greita ir veiksminga pagalba. Tokie mokymai ne tik ugdo atsakingumą, bet ir padeda pasiruošti nenumatytoms situacijoms, kuriose tikslingi veiksmai gali išgelbėti gyvybę.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Gintarė Kulbienė

Psichoaktyvios medžiagos – naudinga ar žalinga?

Gegužė yra minima kaip mėnuo prieš rūkymą, o gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako. Nikotinas – psichoaktyvi medžiaga, kuri veikia centrinę nervų sistemą ir sukelia priklausomybę. 2021 metais Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento užsakymu vykdyto psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo bendrojoje populiacijoje tyrimo duomenimis, 14,1 proc. 15–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų bent kartą gyvenime buvo vartoję bent vieną narkotiką.
          Narkotikų vartojimas taip pat buvo labiau paplitęs tarp jaunesnių (15-34 m.) nei tarp vyresnių (35-64 m.) gyventojų. Naujausiais Pasaulinio sveikatos organizacijos duomenimis, net kas trečias 15-metis Lietuvoje rūko elektronines cigaretes.
          Siekiant atkreipti dėmesį į šią problemą, egzistuojančią ne vien Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, gimnazijoje visą gegužės mėnesį vyko integruotos biologijos pamokos 9 klasių mokiniams, per kurias gimnazistai,  paruošę skaidres, patys pasakojo apie psichoaktyvias medžiagas bei jų žalą organizmui. Žinių įtvirtinimui birželio mėnesio 4 dieną sveikatos specialistė kartu su psichologe, socialine darbuotoja, specialiąja pedagoge, karjeros specialiste ir 9 klasių mentoriais suorganizavo protų mūšį ,,Priklausomybė ar laisvė – ką renkiesi tu?‘‘. Mokiniai atsakinėjo ne vien į klausimus, bet turėjo atlikti ir kelias praktines užduotis. Kol komisija skaičiavo grupelių rezultatus, mokiniai stebėjo saugumo valdymo skyriaus specialistę Kotryną Misiūnaitę su tarnybiniu šunimi, taip galėjo iš arčiau susipažinti su kinologo profesija bei sužinoti, kaip kinologai su šunimis gali aptikti psichoaktyvias medžiagas. Suskaičiavus balus, geriausiai pasirodžiusios grupelės buvo apdovanotos Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais kuriuos įteikė gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Gintarė Kulbienė

Publish modules to the "offcanvs" position.