Sveikiname!

Su Rugsejo 1 aja mokiniams

Su kolektyvu po senąsias jotvingių žemes – Dainavos kraštą

Mokslo metams praūžus, birželio 22 d. Sūduvos gimnazijos kolektyvas Dzūkijos smėlynuose išbarstė metų sunkumus, problemas, rūpesčius, užkrovė besėdančias energijos „baterijas“ grožėdamiesi Dainavos – senosiomis jotvingių - žemėmis.
 Aplankėme Dzūkijos sostinę, gėrėjomės Baltosios Rožės pėsčiųjų taku, lipome į Rumbonių piliakalnį, meditavome Švč. Trejybės bažnyčioje, senajame totorių kaime Raižiuose ragavome totorių kulinarinį skanėstą – šimtalapį.   Nuo Punios piliakalnio, Margio kalno, gėrėme Nemuno kilpos grožį, o „Dzūkijos dvare“ mokėmės kepti dzūkiškas bandas, gerkles skalavome „Kurtinio ašaromis“...
 Bet smagiausia, kad dar labiau pažinome vienas kitą, atskleidėme žmonių talentus, asmenines savybes, kuriomis žavėjomės, džiaugėmės ir negalėjome patikėti, kiek daug žmonių, „Vaižganto perliukų“, Sūduva turi...
 Štai keletas į kelionės įspūdžių metraštį nugulusių kolegų poetinių bandymų – pasigrožėkite, stebėkitės ir mėgaukitės skaitydami:

Multifunkcinis centras - skaitykla tuoj atvers duris

Šiandien Sūduvos gimnazijoje lankėsi  svečių delegacija: JAV „Saulutės“ įgaliotas atstovas Artūras Žilys, du LR Seimo nariai – Andrius Vyšniauskas ir Dalia Asanavičiūtė, du Marijampolės savivaldybės atstovai - Agnė Pavelčikienė, vicemerė, bei Nerijus Mašalaitis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas. Svečiai apžiūrėjo gimnazijoje rengiamą multifunkcinį centrą – skaityklą, buvo aptarta jo optimalaus panaudojimo galimybės, pristyta gimnazijos vystymo strategija, kaip ateityje gimnazijos erdves bus pritaikytos įvairių poreikių mokiniams, kaip bus šalinamos fizinės kliūtys mokiniams su fizine negalia.  Svečiai liko patenkinti tuo, kas jau įrengta, suremontuota, kaip ši skaityklos erdvė atgijo ir tapo patraukli ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Gerb. Artūras Žilys pristatė JAV „Saulutės“ gražių darbų kelią Lietuvai ir jos vaikams, kaip jau dešimtyje Lietuvos mokyklų „Saulutės“ paramos fondo dėka sukurtos jaukios ir funkcionalios erdvės specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams.

Svečiams ir savivaldybei ačiū už gražų bendradarbiavimą ir gimnazijos idėjų įgyvendinimą.

Paskutinė pamoka

Birželio 2 dieną gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė. Šventės metu netrūko gražių akimirkų, prasmingų palinkėjimų 46 laidos abiturientams. Juos sveikino gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė, IVE klasės auklėtoja Alma Čeplinskienė, atstovai iš Marijampolės kolegijos. Šokiais ir dainomis abiturientus sveikino III klasių mokiniai. Šventės metu jiems buvo  linkėta sėkmingos egzaminų sesijos, drąsos renkantis tolimesnį gyvenimo kelią.
Po oficialios dalies Aktų salėje visi sugužėjo į gimnazijos vidinį kiemą, kur buvo užkasta laiko kapsulė su linkėjimais ateities kartoms. 46 laidos gimnazistai padovanojo gimnazijai suolelį, kad visada juos prisimintų, o ir patys sugrįžę turėtų kur prisėsti.
Linkime mūsų abiturientams didžiulės sėkmės laikant egzaminus, siekiant savo tikslų bei svajonių išsipildymo!

Netradicinė pamoka apie psichoaktyvias medžiagas ir jų žalą

Psichoaktyvios medžiagos pagal poveikį skirstomos į kelias grupes. Pirmoji -psichiką stimuliuojančios medžiagos (stimuliantai). Tai tokios medžiagos, kurios stimuliuojančiai veikia centrinę nervų sistemą (kokainas, krekas, ekstazi, amfetaminai, nikotinas, kofeinas). Kita grupė - psichiką slopinančios medžiagos (depresantai), jos slopina centrinę nervų sistemą, daro ją mažiau veiklią (alkoholis, heroinas, inhaliantai, raminamieji vaistai, anestetikai). Dar viena grupė - haliucinogeninės medžiagos, kurios  pakeičia suvokimą, mąstymą bei jausmus taip, kad vartotojas pradeda girdėti ir matyti įvairius dalykus (LSD, haliucinogeniniai grybai, dideli marihuanos kiekiai). Haliucinogeninių medžiagų sukelti pokyčiai gali būti identiški psichikos sutrikimų požymiams. Ketvirtoji – niikotinas, kuris pirmiausiai sustiprina širdies plakimą, dėl to žmogus pasijunta žvalesnis. Vėliau žmogus pajunta nuovargį, apima slogi nuotaika.

Išvyka Dzūkijos šviesuolių takais

Gegužės 19 d. Sūduvos gimnazijos mokiniai, Raštingiausio moksleivio konkurso ir įvairių kitų olimpiadų ir konkursų nugalėtojai, lydimi mokytojų Virginijos Zabilevičienės ir Virginijos Gurevičienės, vyko į Dzūkiją.
Pirmoji stotelė buvo Subartonyse, rašytojo Vinco Krėvės tėviškėje. Čia susitikome su projekto „Raštingiausias moksleivis“ partneriais iš Lentvario M. Šimelionio gimnazijos. Labai linksma ir šneki gidė organizavo patarlių konkursą, papasakojo įdomių faktų apie V. Krėvę, taip pat apžiūrėjome  namą, kuriame augo gyveno V. Krėvė. Apsilankymas šiame muziejuje labai patiko, nes  buvo įdomu klausyti apie  V. Krėvę, ypatingą asmenybę. Tuo kelionė Subartonyse nesibaigė. Aplankėme V. Krėvės kapą ir uždegėme žvakutę.

Kitokios pamokos

Gegužės 23-iosios rytą skubėjome į gimnaziją žinodami, kad pamokos vyks ne kabinetuose. Gerai nusiteikę pradėjome kelionę į Anykščius.
Pirmas aplankytas objektas - J. Biliūno gimtinė, kurioje mūsų laukė edukacija apie rašytojo gyvenimą ir kūrybos kelią. Plačiau sužinojome ir apie kūrinių parašymo aplinkybes, ir apie rašytojo santykį su tėvais bei broliais. Unikali patirtis įsivaizduoti, kur galėjo būti nušauta novelės ,,Kliudžiau" katytė, kur J. Biliūnas sutiko senelį, apie kurį rašė kūrinyje ,,Ubagas", kur traukė „silpnon krūtinėn pakvipusį nuo sužydusių medžių orą“. Pasimėgavę nuoširdžiu bendravimu skubėjome prie Jono Biliūno kapo. Užkopti į kalną, pasiekti „Laimės žiburį“ nelengva.

Anglų kalba – durys į pasaulį mokytojams

imageimage2

Anglų kalba – durys į pasaulį. Taip atsakytume, jei kas nors paklaustų, kam mums reikalinga anglų kalba. Nenorime gyventi už uždarų durų, izoliacijoje nuo pasaulio, Europos kultūros, nenorime gyventi su „homo covieticus“ poskoniu, kai visas pasaulis tampa vis atviresnis ir globalesnis. Tad norime padėkoti Britų Tarybai ir LAKMA, organizavusiems anglų kalbos kursus ENGLISH THROUGH MEDIA LITERACY Lietuvos mokytojams. Ačiū anglų kalbos mokytojoms Gintarei Baltrūnienei ir Jūratei Kirdeikienei, taip nuoširdžiai ir kantriai vedusioms anglų kalbos keliu, tikėjusioms ir drąsinusioms, kad niekada nėra per vėlu mokytis, kad žmogaus noras ir pastangos gali toli nuvesti.
DSC 6513