2022-2023 m. m. olimpiadų ir konkursų nugalėtojai ir jų mokytojai

Vibrant Retirement Community Instagram Post kopija kopija

Sveikiname!

Sveikiname respublikinio kūrybinio konkurso "Trijų Dieviškųjų dorybių simboliai"  I-osios vietos  nugalėtoją IIIS klasės mokinę Viktoriją Girdauskaitę ir jos mokytoją Almą Čeplinskienę  :) Linkime įkvėpimo,džiaugsmingų emocijų ir didelės sėkmės!

image 50433281 3

 

 

Iššūkis priimtas!

foto 1foto 2
 
Aštuoni gimnazijos mokiniai:  (Andrėja Koreniukaitė (IB klasė), Denisas Kaminskas  (IB klasė), Evita Juodviršytė (IB klasė), Karilė Uzdilaitė (IB klasė), Titas Raižys (IB klasė), Jovita Bielevičiūtė (IIA klasė), Katrina Labanauskaitė (IIA klasė), Skaitė Kazinevičūtė (IIA klasė), priėmė iššūkį ir dalyvavo internetiniame žinių konkurse „Teeneagle Online.“  Konkursas "Teeneagle Online" - tai pirmasis žingsnis įdomioje kelionėje, kuria siekiama įkvėpti jaunų žmonių intelektinį smalsumą visame pasaulyje! Konkurse dalyvavo mokiniai iš daugiau nei 50 šalių. Perskaitę rekomenduojamą knygą bei peržiūrėję filmą, konkurso dalyviai internetiniame tinklalapyje atliko testą. Džiugu, jog mokiniai ne tik susidomėjo pačiu konkursu bei motyvuotai jam ruošėsi ir atsakingai dalyvavo, bet įsigilino ir į konkurso misiją, kuri skatinto globaliai įveikti anglų kalbos iššūkius, puoselėjo pasaulio piliečio tapatumo bei integracijos jausmus, universalų mąstymą, kūrė draugiškus tarptautinius santykius. Ir besiruošdami konkursui, ir jame dalyvaudami visi suvokė, jog jie ir yra ta karta, kuri gali kurti saugesnį ir taikesnį pasaulį.
Anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė – Kaminskienė

Globaliame pasaulyje prabilome savo balsu

image1
Mūsų gimnazijos mokiniai – Titas Raižys (IB klasė), Andrėja Koreniukaitė (IB klasė) ir Rūta Marazaitė (IIIG klasė) vasario mėn. 8 d. dalyvavo Lietuvos respublikos bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 (gimnazijų I–IV) klasių mokinių tarptautinėje konferencijoje – edukacinėje pamokoje GLOBALIAME PASAULYJE KALBĖTI SAVO BALSU. Pristatydami savo pranešimus anglų kalba, mokiniai analizavo, aktualizavo, aptarė įvairių laikotarpių literatūrą, inovatyviai pažvelgė į lietuvio tautinio identiteto virsmą globaliame pasaulyje, ugdė viešojo kalbėjimo gebėjimus, tobulino komunikacines ir kultūrines kompetencijas, reiškė savo nuomonę taisyklinga ir stilinga kalba. Be abejo, svarbiausia yra įgyta patirtis ir galimybė kalbėti globaliai anglų kalba bei būti išgirstam.
Anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė – Kaminskienė

Sveikiname!

Mūsų gimnazijos  IIS  klasės mokinės Kamilė Dranginytė ir Liepa Venckevičiūtė  anglų kalbos konkurso Marijampolės savivaldybės etape laimėjo I vietą.
Sveikiname merginas ir linkime sėkmės šalies etape, kuris vyks kovo 31 –
balandžio 1 d.  Palangoje.
Anglų kalbos mokytojos Gintarė Baltrūnienė ir Gintarė Matulevičienė

Padėka

Marijampolės Sūduvos g ijai

Marijampolės savivaldybės Jaunųjų filologų konkurso rezultatai

2023 m. sausio 20 dieną įvyko 55- ojo jaunųjų filologų konkurso Marijampolės savivaldybės etapas. Mūsų gimnazijos mokiniai įrodė savo kūrybiškumą. Rezultatai nudžiugino.
I -oji vieta
Kamilė Švedaitė, III S kl. (poezijos sekcija). Mokytoja L. Kraukšlienė;
Tomas Blažiulionis, III G kl. (vertimų sekcija). Mokytojos V. Gurevičienė ir I. Jurčikonytė-Kaminskienė;
Rūta Marazaitė, III G kl. (vertimų sekcija). Mokytojos V. Gurevičienė ir N. Grinytė.
 II -oji vieta
Austėja Naujokaitė, IV A kl.(vertimų sekcija). Mokytojos Dž. Gaižauskienė ir I. Jurčikonytė-Kaminskienė;
Rugilė Kralikaitė, IV F kl. (prozos sekcija). Mokytoja V. Zabilevičienė;
Jovilė Bielevičiūtė, II A kl. (poezijos sekcija).  Mokytoja K. Rudzevičienė.
III -oji vieta
Gerda Preišogolavičiūtė,  I KTU kl. (vertimų sekcija). Mokytojos V. Gurevičienė ir L. Katkevičienė.
Į šalies etapą išsiųsti Kamilės Švedaitės, Tomo Blažiulionio, Rūtos Marazaitės ir Austėjos Naujokaitės darbai.
Sveikiname nugalėtojus.
                                            Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Kraukšlienė

Sveikiname!

Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejus organizavo vaikų ir jaunimo lipdybos konkursą ,skirtą Marijampolėje gyvenusios ir kūrusios liaudies menininkės ir mokytojos Irenos Rutkauskaitės kūrybinio palikimo pažinimui bei Sūduvos metams pažymėti. Mūsų gimnazijos moksleiviai aktyviai dalyvavo konkurse ir pelnė ne vieną apdovanojimą. Sveikiname laimėtojas, dalyves  ir jų mokytoją Almą  Čeplinskienę.

Sveikiname konkurso laureatus!

VšĮ  ,,Spalvų juokas" ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo respublikinį vaikų piešinių ir keramikos konkursą ,,Gamtos sparnais apkabinu pasaulį“. Vienas iš konkurso tikslų - atkreipti visų dėmesį į globalias aplinkos problemas, gražų kraštovaizdį ir žmogaus bei gamtos harmoniją. Į konkursą buvo nusiųsti 4 mokinių darbai. Trys mokiniai – Aronas Valinčius, Gabija Kaminskaitė ir Viktorija Gicevičiūtė tapo konkurso laureatais. Geriausi konkurso dalyvių darbai buvo eksponuojami Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Konkursui mokinius ruošė dailės mokytoja Loreta Žaliauskienė. Sveikiname laureatus!

 

Ieškojome raštingiausio

„Menka garbė svetimomis kalbomis kalbėti,
 didi gėda savos nemokėti.“
                                                                                                                             J. Jablonskis
Jau keturioliktą pavasarį (balandžio – gegužės mėn.) vyksta Sūduvos ir Lentvario M. Šimelionio gimnazijų bendras projektas „Lietuvių kalbos savaitė“ - renkami raštingiausi mokiniai. Šiemet projekte dalyvavo 74 mūsų gimnazijos mokiniai. Net 19 mokinių pademonstravo puikias gimtosios kalbos žinias.