APIE DOFE PROGRAMĄ

Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. Marijampolės Sūduvos gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh's International Award" (DofE) tarptautinę programą, su tikslu sudaryti sąlygas kryptingam sąmoningos ir kūrybingos asmenybės ugdymui.
DofE programa - tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu.
Marijampolės Sūduvos gimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname mokinių asmeninių, socialinių kompetencijų ugdymą.
Nauda dalyviams
Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų gimnazijoje programą vykdo technologijų mokytoja Alma Čeplinskienė, geografijos mokytoja Danguolė Balkauskienė ir socialinė pedagogė Dalia Lodienė, veiklą koordinuoja socialinė pedagogė Dalia Lodienė. Skirtas apmokytas DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.
Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius (bronzos, sidabro ir aukso), kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:
• Susirasti naujų draugų;
• Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
• Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
• Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
• Patirti nuotykių;
• Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.
Susidomėjai DofE programa?
Susisiek su programos vadovais Sūduvos gimnazijoje:
Technologijų mokytoja Alma Čeplinskiene (152 kab.)
Socialine pedagoge Dalia Lodiene (110 kab.)

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt
Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org

Dalijamės dalyvavimo Dofe programoje patirtimi

Marijampolės Sūduvos gimnazijos IG klasės mokinė Alvija Andriukaitytė, paklausta, kuo ypatinga DofE programa ir dėl ko verta mokiniams joje dalyvauti, sakė, jog DofE programa jai padėjo geriau pažinti save, jog vykdydama programą suprato, kokios veiklos jai patinka, o kokios ne. Taip pat Alvija susipažino su daugybe naujų žmonių, kurie jai ir dabar padeda tobulėti.
 Alvija, praėjusiais mokslo metais dar besimokydama J.Totoraičio progimnazijoje ir būdama 8 klasėje, sėkmingai dalyvavo ir baigė DofE programą bei pasiekė bronzos lygį. Šių metų rugsėjo 24 d. viešbutyje „Pirklių namai“ Alvijai buvo įteiktas DofE programos apdovanojimas – bronzos ženklelis.
Sveikiname Alviją, linkime ir toliau dalyvauti programoje, gerąja patirtimi dalytis su gimnazijos bendruomene, toliau eiti jau išbandytu keliu ir siekti aukštesnio lygio apdovanojimų.
Socialinė pedagogė Dalia Lodienė

Sėkmės Aistei ir Melitai, siekiančioms DofE programos apdovanojimo – bronzos ženklelių.

Marijampolės Sūduvos gimnazijos DofE komanda džiaugiasi Melitos ir Aistės aktyvia, nuoširdžia savanoryste. Merginoms puikiai sekasi siekti išsikeltų tikslų. Jų veikla džiugina Degučių vaiko dienos centro mažuosius, moksleivių teikiama pagalba taip pat jaučiama gimnazijos bibliotekoje.