Marijampolės Sūduvos gimnazija – atvira, iššūkių nebijanti ir aktyviai tarptautinį bendradarbiavimą skatinanti mokykla. Jau keletą metų įgyvendiname tarptautinių projektų veiklas, tad šiemet žengėme dar vieną žingsnį – tapome priimančiąja įstaiga svečiams iš užsienio.
Balandžio mėnesį praūžė du Erasmus+ grupiniai mokinių mobilumai. Gimnazijoje lankėsi svečiai iš Slovėnijos (Kranj gimnazija) bei Vokietijos (Hellweg gimnazija). Svečius pasitikome pristatydami savo mokyklą bei šalį: modernias ir šiuolaikiškas gimnazijos erdves, mokyklos muziejų, maistą, šokius, dainas. Dvi savaites vyko įvairiausios edukacinės veiklos, skambėjo skirtingos užsienio kalbos ne tik gimnazijoje, bet ir už jos ribų. Svečiai bendravo su pedagogais, lankėsi įvairiose pamokose, užsiėmimuose, parengė nuotaikingus savo šalių prisistatymus. Nuoširdžiai ačiū mokytojai Danutei Klevienei ir „Klevelio“ dalyviams, kurie svečius įtraukė į nuotaikingą ir nepamirštamą tradicinių lietuviškų šokių sūkurį, mokytojams, vedusiems pamokas ir edukacines veiklas, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovėms už komandos formavimo dirbtuves, mokinių šeimoms, priėmusioms į savo namus mokinius iš Vokietijos, „Mantingos“ labdaros ir paramos fondui už suteiktą paramą kepiniais ir visai gimnazijos bendruomenei, prisidėjusiai prie projekto veiklų įgyvendinimo.
Mūsų mokiniai svečiams anglų kalba vedė ekskursijas Marijampolėje, taip pat visi apsilankė ir moderniame Marijampolės STEAM centre. Nors oras nelepino, svečiams buvo organizuotos kultūrinės, pažintinės bei edukacinės išvykos į Vilnių, Trakus, Kauną. Pažinti Vilniaus senamiestį, susipažinti su gražiausiomis lankytinomis vietomis svečiams padėjo mūsų moksleivių sudaryti maršrutai. Jie ne tik gėrėjosi miesto architektūra, bet ir klausėsi įdomių bei įtraukiančių gimnazistų pasakojimų apie mūsų šalies istoriją. Svečiai iš užsienio turėjo puikią progą apsilankyti Kauno technologijos universitete, Maisto mokslo ir technologijų kompetencijų centre, modernioje ir šiuolaikiškoje studentų miestelio bibliotekoje, SAF BIM bei KTU M-LAB centruose.
Labai džiaugiamės jaunų žmonių smalsumu, aktyvumu, pilietiškumu, lyderyste ir jų sėkmingu dalyvavimu tarptautiniuose projektuose. Tai puiki galimybė plėsti akiratį susipažįstant su kitų šalių kultūra, istorija, švietimo sistema. Taip pat ir lavinti anglų kalbos, tarptautinio bendravimo įgūdžius. O svarbiausia – plėsti pasitikėjimo savimi, empatijos ir tolerancijos ribas bei užmegzti šiltas ir nuoširdžias pažintis.