Birželio 5-12 dienomis mes, mokinių ir mokytojų komanda, vykome į paskutinį Erasmus+ projekto „Mokinių dalyvavimas Europos mokyklose: kiek demokratiškos mūsų mokyklos mokiniams Europoje“ susitikimą Vokietijoje, Bad Salzdetfurth mieste.
Per dvi pirmąsias išvykos dienas intensyviai dirbome mus šiltai priėmusioje IGS Bad Salzdetfurth mokykloje, kur artimiau susipažinome su naujais projekto dalyviais bei kartu mokėmės kalbėti prieš auditoriją, spręsti diskutuojant iškilusius sunkumus, rašėme prašymą mokyklos administracijai (tikslas - patobulinti mokyklos aplinką). Taip pat pristatėme savo mokyklų savivaldos struktūras, direktoriaus, mokytojų, tėvų tarybų, kitų darbuotojų pareigas bei galimybes. Mokykloje šias dvi dienas taip pat patys gaminome pietus! Tai buvo ne tik naudinga, bet ir labai nuotaikinga patirtis. Nors miestelis, kuriame gyvenome, iš pirmo žvilgsnio pasirodė itin ramus, mes turėjome progą po dienos darbų puikiai praleisti laiką. Aplankėme ypatingą druskos muziejų (anksčiau buvusią druskos kasyklą), žaidėme golfą, o dienos pabaigoje kepdami zefyrus linksmai pasisėdėjome prie laužo.
Trečiąją dieną vykome į gretimą Hildesheimo miestą, kur mums pristatė jaunimo parlamento idėją, jau kurį laiką veikiančią šiame mieste. Tai tarsi administracijos papildymas įvairaus amžiaus jaunuoliais, kurie gali kandidatuoti atstovauti savo miesto jauniesiems piliečiams, išsakyti jų pageidavimus bei norus. Tokiu būdu suteikiama galimybė pasireikšti didesnei piliečių grupei. Pasibaigus diskusijoms vykome į ekskursiją po miestą, per kurią išgirdome ne vieną legendą bei istoriją apie šią vietovę bei pamatėme nepakartojamo grožio statinių.
Ketvirtosios dienos programa buvo labai panaši į trečiosios, tik šį kartą lankėmės Hanoveryje - Žemutinės Saksonijos žemės sostinėje. Pirmiausiai aplankėme ten įsikūrusį Parlamentą, kur du nariai pristatė Parlamento veikimo sritis bei noriai diskutavo su mumis įvairiomis temomis, kaip, pavyzdžiui, Europos sąjungos nauda ar Parlamento galimybės teikiant pagalbą šiuo metu sunkią situaciją išgyvenančiai Ukrainai. Po diskusijų taip pat vykome į ekskursiją po miestą, kurios metu ne tik aplankėme įžymiausias Hanoverio vietas, bet ir susipažinome su miesto kūrimosi istorija.
Penktąją dieną vyko projekto vertinimas. Diskutavome apie lūkesčius, jų įgyvendinimą, projekto teikiamą naudą bei siūlėme idėjas, kaip būtų galima projektą dar labiau patobulinti. Sudėję visus taškus ant i, nors ir labai nenoriai, atsisveikinome su draugais, kolegomis ir vykome į paskutinę išvykos stotelę – Vokietijos sostinę Berlyną. Ten aplankėme žymiausias sostinės vietas, tokias kaip Memorialą nužudytiems Europos žydams, Brandenburgo vartus, Berlyno katedrą, Reichstagą (Vokietijos parlamento pastatas).
Šis projektas mums ne tik suteikė galimybę geriau pažinti pasaulį, kuriame gyvename, patobulini anglų kalbos žinias ar pažinti kitų šalių kultūras, žmones, tradicijas, bet ir pažadino norą keisti mus supančią aplinką ir dar labiau įsitraukti į visuomeninę veiklą.
Viktorija Sarpaliūtė, IIIF mokinė