Dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose Lisabonoje

erasmusNuo 2023 metų lapkričio 27 iki gruodžio 1 vyko tarptautiniai mokymai ,,IT įrankiai kūrybingo bendradarbiavimo klasei kurti“. Juose dalyvavo Sūduvos gimnazijos pavaduotoja Lina Juknelienė bei dvi mokytojos: Lina Strumskienė ir Jūratė Vosylienė.  
      Mokymus vedė portugalė Anamaria Costa  iš Europass Teacher Academy. Ji kiekvieną dieną supažindindavo su 3-5 IT įrankiais. Tuomet tekdavo dirbti grupėse, porose, individualiai ir išbandyti, kaip veikia vienas ar kitas įrankis.  Pagrindinis įrankis buvo Padlet. Kiekvienos dienos ir šalies veiklos buvo pateiktos šioje sistemoje. Ir net sugrįžę į namus dar galėsime mėnesį laiko naudotis aktyviomis nuorodomis vesdami savo dėstomo dalyko pamokas. Mokymasis buvo labai žaismingas, lengvas, įdomus. Mokytojams iš Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos tai buvo ne tik naujų metodų ir idėjų išbandymas, bet ir galimybė dalytis informacija apie švietimo sistemų ypatumus skirtingose šalyse.
      Įvaldžius kai kurias programėles (pvz. zeemap, QR ) galima panaudoti pamokos pradžioje smalsumui, kūrybiškumui sužadinti, pamokos pabaigoje refleksijai. Įsivertinimui galima panaudoti jambord ar blooms taxometry, teded. Padlet programėlė galėtų tapti kasdieniu įrankiu medžiagai sukelti, tai būtų aktualu dalykams, kurių neturime parengtų vadovėlių, bet tam tinka ir gerai jau įvaldyta programėlė Power Point, kurią taip pat pristatė kursų metu.
      Žinoma, labai naudinga buvo patobulinti savo anglų kalbos įgūdžius ir praplėsti kultūrinį akiratį savarankiškai lankant Lisabonos įžymias vietas.