Marijampolės regiono mokomųjų bendrovių mugė 2024

 2024 m. balandžio 19 d. vyko „Marijampolės regiono mokomųjų bendrovių mugė 2024“.  Mokiniai verslininkų komisijoms pristatė savo verslo idėjas,  pardavinėjo pagamintas prekes, demonstravo sukurtus stendus, bendravo su pirkėjais ir svečiais.  Iš Sūduvos gimnazijoje šiais mokslo metais įkurtų 22 MMB regiono mokomųjų bendrovių mugėje dalyvavo vienuolika. Džiugu, kad net penkios MMB buvo  komisijos įvertintos.   
VšĮLispa" įsteigtą nominaciją „Geriausias marketingo sprendimas“ laimėjo mokomoji mokinių bendrovė „KARMA“ (A. Bartkus, R. Montvila, A. Matukaitis, K. Liutkevičiūtė, M. Kelmelytė - visi iš II KTU klasės), kurianti įvairius užrašus marškinėliams.
 „Inspira Life“  įsteigtą nominaciją „Kurianti pokytį MMB“ laimėjo SAB  ( L. Nevulis, K. Palionis, M. Plikauskas, A. Šafranauskas - visi IIA klasės gimnazistai). Ši bendrovė kuria ir pardavinėja pasaulio žemėlapio dėliones, gerinančias pirkėjų geografinių žinių plėtimą ir loginį mąstymą, skatinančias bendradarbiauti, o laisvalaikį leisti prasmingai.
„Rotary“ klubo įsteigta nominacija „Perspektyviausia verslo idėja“ atiteko „ Clean Craft“ (IIS klasės mokiniai: J. Biskytė, E. Bruožytė, D. Giedraitytė, G. Globys). Ši komanda kuria unikalias muilo tabletes, kurios puikiai praverčia kelionėje ar gamtoje, paprastai ir lengvai sprendžia nešvaros problemas.
 Inovacijų agentūros „Spiečius“ įsteigtą nominaciją „Startuoliškiausia MMB“ laimėjo „paDaryk“ ( J. Norkeliūnas,  E. Vilčinskas, T. Raižys, P. Kisieliauskas, G. Čepauskas - II KTU klasės mokiniai). Mokinių bendrovė kuria programėlę – užrašinę, primenančią atlikti įvairias užduotis laiku, lavinančią gebėjimą planuoti savo laiką, išskirti prioritetines ir ne tokias svarbias veiklas. Ši programėlė, kaip stalo kalendoriaus pakaitalas, yra vertinga ne tik mokiniams, bet ir mokyklos administracijai, mokytojams, švietimo specialistams.

MMB Kalėdinė Expo 2023

Gruodžio 4-5 dieną gimnazijoje vyko įkurtų MMB Kalėdinė Expo 2023. Mokiniai per pertraukas gimnazijos vestibiulyje demonstravo savo gaminamus produktus, juos pristatė bendruomenei bei pardavinėjo.   O gruodžio 6 dieną jaunieji verslininkai pristatė savo verslus ir Marijampolės verslininkams, kurie tapo komisijos nariais bei nominacijų steigėjais.
    O nominacijų, kaip ir laimėjusių prizus, šiais metais buvo daug. Sūduvos gimnazijos įsteigti trys prizai: Praktiškiausios MMB prizas atiteko JUVED decor komandai iš II S,  gaminančiai įvairias kalėdines dekoracijas, Geriausias  technologinis  sprendimas – komandai EAST iš II KTU, siuvančiai sportinius krepšius su paketėliu negeriems kvapams sugerti, ir Bendruomenės simpatijų prizas – komandai Slaimiukai iš II B, gaminančiai stresą malšinančius slaimus.
Lietuvos Junior Achievement įsteigtą nominaciją  už antreprenerišką požiūrį laimėjo BioRepenta iš II KTU, gaminanti biologinės kilmės  repelentus.  VŠĮ Marijampolės telekinas apdovanojo komandą MedinėMagija, kurios nariai gamina medinius žaidimus- galvosūkius, jiems atiteko prizas už Geriausią komandinį darbą. Nominacija Geriausio marketingo sprendimas , kurį įsteigė UAB „Trys Rodikliai“, atiteko L&G komandai iš II KTU, gaminančiai „rūbus“ puodeliams, kurie apsaugo pirštus nuo karščio. Marijampolės regiono Jaunųjų verslininkų klubas išrinko versliausią MMB, ja tapo Deganti salsa iš II A, ši komanda gamina įvairių kvapų žvakes.  UAB Mantinga išrinko Didžiausią ekonominę naudą kuriančią MMB . Ja tapo Burbuliukas iš II A, ši komanda gamina įvairių formų ir kvapų muiliukus. O „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas  išrinko Socialiai atsakingiausią MMB – CLEAN CRAFT – ši komanda gamina  muilo tabletes. UAB HEXOMEDA apdovanojo Inovatyviausią MMB. Ja tapo NoEndPen iš II KTU – jos nariai gamina nesibaigiantį pieštuką.
UAB Vidara įsteigtas prizas Startuoliškiausia MMB atiteko II KTU komandai paDARYK, kuriančiai mobiliąją programėlę – užrašinę.  Geriausios verslo idėjos nominaciją, kurią įsteigė Marijampolės Rotary klubas, laimėjo SAB iš IIA.  Ši komanda gamina edukacinį žaidimą – puzlę, padedančią mokytis geografijos (šis žaidimas pritaikytas silpnaregiams).
     Ir nors tai tik pirmieji gimnazistų žingsniai verslumo kelyje, smagu matyti jaunųjų verslininkų idėjas, įdirbį, norą kurti. Neabejojame, kad jie supranta šių žinių ir įgūdžių naudą bei lydimi mokytojų gali pasiekti labai daug. Galbūt po kelerių metų mokyklos suole gimęs produktas jau puikuosis didžiųjų parduotuvių lentynose. Ir būsime tie, kurie buvo jaunojo verslo kūrimo kelyje. . Taip kalbėjo komisijoje dalyvavę Marijampolės Rotary klubo nariai Darius Kemeraitis, Andrius Papečkys , Darius Masionis.

„Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)”

abu logo
Nuo 2021 metų Marijampolės Sūduvos gimnazija ekspertinės mokyklos statusu dalyvauja VšĮ „Inovacijų agentūros“ inicijuotoje ir VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ įgyvendinamoje programoje „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)”.  Jos metu gimnazija įgyvendina  praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą („accelerator_x“) ekonomikos ir verslumo pamokų  ir  neformaliojo ugdymo metu. 2021-2022 m.m. gimnazijos mokiniai sukūrė 20 MMB , o 2022-2023 m.m. 17 MMB. Įkurdami MMB , mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo  rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso įmonę uždaro.
Mokytojai ir mokiniai dalyvauja praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių programos („accelerator_x“) edukacinių patirčių renginiuose:  lapkričio mėnesį gimnazijoje organizuojamuose verslumo savaitės renginiuose - vyksta MMB mugė, verslo idėjų pristatymai, susitikimai su verslininkais, gruodžio mėnesį gimnazistai dalyvauja kalėdinėje Expo Vilniuje, balandį - regioninėje Expo, gegužės mėnesį -nacionalinėje Expo.
Praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių programos („accelerator_x“) įgyvendinimui paskirta mokytoja - praktinio verslumo ugdymo ekspertė Rasa Tumosienė. 

Inovacijų ir verslumo stovykla

LJA organizavo Inovacijų ir verslumo stovyklą Challenge the Challenge, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai: rugsėjo 26 dieną - II KTU klasė,  28 dieną – IIS ir 4 IIA klasių mokiniai.
Stovykloje mokiniai mokėsi kurti savo pirmąjį verslą mokykloje: susipažino su problema, sprendimu, prototipo kūrimu, pitch‘u. Taip pat pagal išsikeltą problemą grynino idėjas - nuo „dėžutės pykčio mažinimui“ iki daviklio ant konteinerio, pranešančio, kad konteineris užsipildė.

Publish modules to the "offcanvs" position.