abu logo
Nuo 2021 metų Marijampolės Sūduvos gimnazija ekspertinės mokyklos statusu dalyvauja VšĮ „Inovacijų agentūros“ inicijuotoje ir VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ įgyvendinamoje programoje „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)”.  Jos metu gimnazija įgyvendina  praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą („accelerator_x“) ekonomikos ir verslumo pamokų  ir  neformaliojo ugdymo metu. 2021-2022 m.m. gimnazijos mokiniai sukūrė 20 MMB , o 2022-2023 m.m. 17 MMB. Įkurdami MMB , mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo  rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso įmonę uždaro.
Mokytojai ir mokiniai dalyvauja praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių programos („accelerator_x“) edukacinių patirčių renginiuose:  lapkričio mėnesį gimnazijoje organizuojamuose verslumo savaitės renginiuose - vyksta MMB mugė, verslo idėjų pristatymai, susitikimai su verslininkais, gruodžio mėnesį gimnazistai dalyvauja kalėdinėje Expo Vilniuje, balandį - regioninėje Expo, gegužės mėnesį -nacionalinėje Expo.
Praktinio verslumo ugdymo mokomųjų mokinių bendrovių programos („accelerator_x“) įgyvendinimui paskirta mokytoja - praktinio verslumo ugdymo ekspertė Rasa Tumosienė.

Publish modules to the "offcanvs" position.