Vokiečių kalbos diena gimnazijoje

Spalio 17 d. gimnazijoje vyko vokiečių kalbos diena „Deutsch? – Warum nicht?“. (Tai yra respublikinio renginio „  Ö kaip vokiškai?“ dalis.)
IIIG klasės mokiniai Tomas Blažiulionis ir Rūta Marazaitė ėmė interviu iš gimnazijos direktorės Audronės Vaičiulienės, chemijos mokytojos Danguolės Liutkevičienės, informacinių technologijų mokytojo Vytuolio Širvaičio ir tarptautinės savanorės iš Ukrainos Anastasijos. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kur ir kaip šie asmenys mokėsi vokiečių kalbos. Interviu vaizdo įrašą gimnazijos fojė galėjo pamatyti visi norintys.
Vokiečių kalbos besimokantys gimnazistai rengė projektus: „Entdecke Deutschland: Acht Naturwunder in Nordrhein – Westfalen“ („Atrask Vokietiją: aštuoni gamtos stebuklai Šiaurės Reino Vestfalijoje“), „Entdecke Deutschland: Die schönsten Fachwerkstädte in Deutschland“ („Atrask Vokietiją: gražiausi Vokietijos miestai su fachverkine architektūra“) ir „Entdecke Deutschland: Deutsche Freizeitparks“ („Atrask Vokietiją: pramogų parkai“), kuriuos pristatė grupės draugams, o po multiplikacinio filmo „Die Bremer Stadtmusikanten“ („Brėmeno miesto muzikantai“) peržiūros sprendė kryžiažodį.
Per ilgąją pertrauką visi norintys bendruomenės nariai dalyvavo viktorinoje „Wie gut kennst du deutschsprachige Länder?“ (Kaip gerai pažįsti vokiškai kalbančias šalis?), „Margajame kampelyje“ dėliojo greitakalbes iš pateiktų dalių, remdamiesi vokiečių kalbos žiniomis bandė atpažinti progines euro monetas, nepriklausančias pateiktai serijai (Bundesländer, Grimms Märchen, Heimatvögel, Musikinstrumente; federacinės žemės, Grimų pasakos, gimtinės paukščiai, muzikos instrumentai), sprendė rebusus.
Po penktos pamokos ir mokytojai, susirinkę į mokytojų kambarį, dalyvavo viktorinoje apie vokiečių kalbą, bandė sudėti greitakalbes, sudaryti sudurtinius žodžius, atpažinti progines euro monetas, nepriklausančias pateiktai serijai.
Renginio  organizatoriai dėkoja visiems, aktyviai dalyvavusiems vokiečių kalbos dienoje.
Vokiečių kalbos mokytoja N.Grinytė