Puiki patirtis ir nepakartojami įspūdžiai!

Balandžio 19-20 d., kai visi mokiniai atostogavo, mes, 33 I-II klasių mokiniai pasiryžome dalyvauti IDEA LAB projekte. Tai buvo rimtas iššūkis mums: dvi dienas per atostogas anksti keltis, eiti į mokyklą, dalyvauti VDU projekto vadovų Lauryno Nikelio ir Audronės Zdanevičienės organizuojamose veiklose. O čia jau buvo ką veikti !
Pirmos dienos pradžioje jautėmės nedrąsiai, tačiau po keleto minučių, atvykus vadovams, mūsų nerimą pakeitė smalsumas bei noras klausytis jų pasakojimų. Vėliau pradėjome darbą grupėse. Gavome užduotį - žiūrėdami į kitą žmogų turėjome per 5 sekundes nupiešti jo portretą ir užrašyti klausimą bei pasikeisti piešiniais, tai padarius eiti prie kito žmogaus ir taip surinkti kuo daugiau portretų. Vėliau kiekvienas išsirinkome labiausiai patikusį portretą ir prisistatę atsakėme į užduotą klausimą. Toliau atlikome užduotį su lego kaladėlėmis. O po pietų rinkomės į salę, kur reikėjo atlikti itin didelių pastangų, kantrybės ir susikaupimo reikalaujančią užduotį. Visi sustojome ratu, pastatėme kėdes ant dviejų kojų ir joms nenukritus turėjome pasikeisti vietomis bei  taip apeiti ratą. Jei kėdė nukrisdavo, viską turėjome kartoti iš naujo. Po šios užduoties supratome, jog darbas grupėse gali ir išsekinti bei sunervinti...Taip praėjo pirmoji diena.
Noriai ėmėmės antrosios dienos darbų.  Pirmoji užduotis - sustoti pagal gimtadienių datas, paskui pasitikrinti,  kiek padarėme klaidų. Po dar vieno žaidimo susiskirstėme į grupes ir aptarėme, ko trūksta Marijampolėje, ko reikėtų, kad miestas taptų jaukus, patrauklus jaunimui ir visiems jo gyventojams. Grupelėse išsikėlę problemą ieškojome sprendimo. Savo atrastą problemos sprendimo  idėją turėjome pavaizduoti  lego kaladėlėmis. Idėjas pristatėme vienas kitam. Vėliau žaidėme pykšt pokšt žaidimą. Antros dienos užsiėmimai baigėsi abiejų dienų refleksija. Jos metu savo idėjas, pavaizduotas lego statiniuose, pristatėme draugams.
Dalyvavimas projekte padėjo išmokti dirbti grupėse, leido susirasti naujų draugų, suprasti vienas kitą, bendradarbiauti. Dalyvauti tokioje veikloje rekomenduotume  ir savo draugams bei patys jas pakartotume.
Viktorija Girdauskaitė, Sandra Tamošaitytė, IIS klasės mokinės