Gegužė - mėnuo prieš rūkymą. Nėra nežalingo rūkymo būdo, todėl, net ir pakeitęs įprastas tabako cigaretes cigaru, pypke, kaljanu, kaitinamojo tabako gaminiu ar elektronine cigarete, neišvengsi su rūkymu susijusios rizikos sveikatai. Elektroninės cigaretės gali sukelti priklausomybę. Elektroninių cigarečių skystyje dažniausiai yra nikotino, kuris yra psichoaktyvi medžiaga ir sukelia priklausomybę. Nikotino kiekis elektroninėse cigaretėse labai skirtingas (gali svyruoti nuo 0 iki 48 mg viename mililitre skysčio). Cheminės analizės metodu išmatuotas nikotino kiekis dažnai nesutampa su kiekiu, nurodytu ant pakuotės, ir gali skirtis net iki 20 proc. ir daugiau, ir netgi gaminiuose „be nikotino“ kartais galima jo aptikti.
Rūkymas yra opi problema visoje Lietuvoje. Daugėja jaunimo, kurie perdozuoja ir apsinuodija elektroninėmis cigaretėmis, dažnai prireikia ir greitosios medicinos pagalbos. Vieni mano, kad tai yra kova su vėjo malūnais, o kiti nenori sėdėti sudėję rankų ir bando padėti jaunimui.
Norint atkreipti jaunimo dėmesį, kokį pavojų gali sukelti rūkymas ir psichoaktyvios medžiagos, kurių yra įprastų cigarečių bei elektroninių cigarečių skysčiuose, gegužės mėnesį Marijampolės Sūduvos gimnazijoje užsiėmimus, pamokas ir klasės valandėles ,,Pasikalbėkime apie rūkymą ir psichoaktyvias medžiagas“ vedė visuomenės sveikatos specialistė Gintarė Kulbienė.