Europos solidarumo korpusas

Europos solidarumo korpusasEuropos solidarumo korpusas suteikia galimybę 18–30 metų amžiaus jaunimui savanoriauti įvairiose organizacijose, kuriose vykdoma su solidarumu susijusi veikla. Tai galimybė pramokti  užsienio kalbos, įgauti savarankiško gyvenimo patirties, užmegzti naujas pažintis, susirasti draugų, lavinti bendravimo su kitų kultūrų žmonėmis įgūdžius.
Savanoriaujama užsienyje – Europos Sąjungos šalyse ir šalyse Partnerėse.
Savanoriauti galima įvairių sričių projektuose: socialiniuose, kultūros, sporto, aplinkosaugos, žmogaus teisių, t.t. Temų spektras itin platus, tad tinkamą projektą gali atrasti kiekvienas. Savanoriauti galima įvairių sričių projektuose: socialiniuose, kultūros, sporto, aplinkosaugos, žmogaus teisių, t.t. Temų spektras itin platus, tad tinkamą projektą gali atrasti kiekvienas šioje duomenų bazėje.
Savanoriaujama tik tose organizacijose, kurios turi Kokybės ženklą (akreditaciją). Kokybės ženklas garantuoja, kad organizacija yra pajėgi pasirūpinti savanorių apgyvendinimu, veiklomis, integracija ir palaikymu – vadinasi, jūs esate užtikrinti, jog vykstate į saugią ir kokybiškai veikiančią organizaciją.
Savanoriška veikla gali trukti nuo 2 savaičių iki 12 mėnesių – priklausomai nuo pasirinkto projekto. Projekto dalyvis yra pilnai įtraukiamas į kasdieninę organizacijos veiklą – užtikrinamas 30–38 valandų per savaitę užimtumas.
Trumpalaikė savanoriška veikla trunka nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių ir dažniausiai yra skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui. Dalyvavus viename trumpalaikiame projekte, ateityje galima dalyvauti viename ilgalaikiame projekte.
Ilgalaikė savanoriška veikla projekte trunka nuo 2 iki 12 mėnesių. Šia galimybe galima pasinaudoti tik vieną kartą.
SVARBU!
Tie, kurie savanoriauja Europos solidarumo korpuso projekte daugiau nei 3 mėnesius, stodami į Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas gali papildomai įgyti 0,25 konkursinio balo. Daugiau informacijos čia.
Šiuo metu bendradarbiaujame su organizacijomis iš Sakartvelo, Ukrainos, Italijos, Ispanijos, Belgijos, Graikijos, Čekijos bei Portugalijos. Mūsų projektų iniciatyvų pagalba savanorius iš užsienio priima šios įstaigos:
  • Biržų technologijų ir verslo mokymų centras
  • Vilkaviškio “Aušros” gimnazija
  • Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija
  • Biržų krašto muziejus “Sėla”
  • Biržų regioninio parko direkcija
  • Biržų lopšelis-darželis “Drugelis”
  • Marijampolės Sūduvos gimnazija
  • Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
  • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
  • Kupiškio jaunimo centras
Kilus klausimams dėl tarptautinės savanorystės veiklų ir galimybių kreipkitės į Projektų vadovę Aistę Rutkauskienę el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..