Erasmus + akreditacijos projektas Romoje, Italijoje

erasmusĮgyvendinant Erasmus+ akreditacijos projekto veiklas,  birželio 9-16 dienomis Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokytojos Gintarė Matulevičienė ir Greta Spūdienė lankėsi Romoje, Italijoje. Vizito tikslas – dalyvauti kursuose „ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom", gilinti turimas žinias ir plėtoti įgūdžius, būtinus darbinėje veikloje.
Kursų metu daug kalbėta apie įvairių naujų technologijų panaudojimą kūrybiškoje ir bendradarbiaujančioje klasėje, kaip sudominti mokinius mokymosi procesu, naudojant inovatyviausias programėles, kurios neabejotinai padeda įsitraukti į ugdymo bei ugdymosi procesą.  Iš pateiktos įvairovės mokytojai patys geba atsirinkti, ko jiems reikia ir kada reikia, juk mokytojo kompetencija tai ne tik dėstomo dalyko žinios, bet ir gebėjimas tas žinias pateikti, nuolatinis augimas ir tobulėjimas.

Kursuose akcentuotas IT taikymas, kuris leidžia į ugdymo procesą integruoti įvairius mokomuosius dalykus – tai tarsi integracinė ašis. Reikėtų nepamiršti ir mobiliųjų technologijų, kurios taip pat gali tapti puikia mokymosi priemone. Taigi, įvaldytos kompiuterinės programėlės gali suteikti neribotų galimybių: mokytis įvairių dalykų, pažinti ir tyrinėti pasaulį, rinkti tekstus, kurti, piešti, dalintis informacija, žymėtis idėjas bei pastabas ir taip toliau ...
Džiaugiamės, jog turėjome puikią galimybę susipažinti, stebėti ir dalytis  kultūriniais ypatumais, bendraujant su kolegomis mokytojais iš Lenkijos, Kroatijos, Turkijos, Islandijos, dirbant komandomis ir pritaikant IT įrankius klasėje. Tai buvo unikali galimybė tobulinti anglų kalbos įgūdžius, užmegzti dalykinius bendradarbiavimo ryšius, susipažinti su Italijos kultūra ir „amžinuoju miestu“ arba „muziejumi po atviru dangumi“ Roma.
                                                                                      Gintarė Matulevičienė ir Greta Spūdienė
         Šis projektas finansuojamas Europos komisijos Erasmus+ programos lėšomis.
         Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.