Naujos galimybės mokiniams – KTU klasė gimnazijoje jau nuo rugsėjo 1-osios

Balandžio 1 dieną  Kauno technologijos universitetas, atstovaujamas Cheminės technologijos fakulteto Dekano Kęstučio Baltakio, ir Marijampolės Sūduvos gimnazija, atstovaujama gimnazijos direktorės Audronės Vaičiulienės, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
DSC 8724
Vadovaudamosi šia sutartimi ir atsižvelgdamos į studijų galimybių, mokslo bei naujų technologijų pristatymo visuomenei svarbą, šalys susitarė dėl bendradarbiavimo plėtojimo tarp Universiteto ir Gimnazijos, KTU klasės (I klasės mokinių) steigimo Sūduvos gimnazijoje.*
DSC 8748
KTU klasės uždaviniai:
  • Ugdyti mokinių domėjimąsi gamtos ir tiksliųjų mokslų dalykais, loginį mąstymą, ekologinį sąmoningumą.
  • Skatinti mokinių norą studijuoti inžinerijos, technologijų, fizinių, matematikos ir informatikos mokslų kryptyse bei taikyti įgytas žinias šiuolaikinio gyvenimo iššūkiams spręsti.
KTU klasės mokiniai:
  • Pagal Gimnazijos ir Universiteto sudarytą planą susipažįsta su Universiteto mokymo baze, stiprina praktinius įgūdžius laboratorijose;
  • Gali klausyti mokslininkų paskaitų Universitete arba Gimnazijoje;
  • Kviečiami dalyvauti Universiteto rengiamose konferencijose, olimpiadose, konkursuose ir kituose renginiuose.
                      Pagal poreikį, KTU klasės mokiniai, gali rengti brandos darbus Universitete. Jiems skiriamas darbų vadovas-konsultantas, kuris pasidalina temą atitinkančia moksline literatūra bei padeda suplanuoti ir atlikti tiriamuosius darbus laboratorijose;
                      Pagal poreikį, KTU klasės mokiniams, kurie planuoja dalyvauti Tarptautinėse olimpiadose suteikti konsultacijos, organizuojamos teorinių ir praktinių įgūdžių stiprinimo stovyklos Universitete.
                      Mokiniams, besimokantiems KTU klasėje, išklausiusiems metinį kursą ir atlikusiems visas praktines užduotis, įteikiamas Universiteto ir Gimnazijos jungtinis pažymėjimas.
* KTU klasės tikslas – suteikti mokiniams kompleksines, sustiprintas gamtos ir tiksliųjų mokslų (matematika, chemija, fizika, biologija, informacinės technologijos) žinias, ugdyti ateities karjerai būtinas kompetencijas.