„PI diena linksmai“

Kad matematika gali būti įdomi, patraukli ir net saldi, šiandien galėjome įsitikinti Marijampolės Sūduvos gimnazijoje. Taip, tikrai teisingai supratote - matematika saldi. Kovo 14-ąją visame pasaulyje minima π (3.14...) diena. Anglai savo kalboje šios dienos simbolį „Pi“ pavadino „pyragu“ (angliškai žodžiai „Pi“ ir „pie“ (liet. „pyragas“) tariami taip pat).

Matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos mokytojų komanda, sutelkusi iniciatyvių mokinių būrį, gimnazijoje įvairiais renginiais tradiciškai minėjo π dieną.  Mokiniai ir mokytojai kvietė šią dieną kepti pyragus, jais vaišintis  mugėje, o surinktus pinigus aukoti tiems, kuriems labiausiai reikia – Ukrainai. Surinkta 291 euras.

Mokiniai varžėsi, kurie daugiau išvardys skaičiaus π skaitmenų  po kablelio. Gimnazijos pirmokai surengė π piešinių parodą, o antrokai kūrė ir pristatė plakatus apie žymiausius pasaulio matematikus.
 I KTU klasė su auklėtoja Aušra Širvaitiene organizavo renginį „PI diena linksmai“.  Jame dalyvavo svečių komandos iš įvairių Marijampolės savivaldybės mokyklų. Svečių komandos išbandė jėgas matematiniame protmūšyje, ieškojo lobio įvairiose gimnazijos erdvėse. O svečių komandas atlydėję mokytojai dalyvavo žaidimo TAIP/NE finale, kurį vedė matematikos – ekonomikos mokytoja Rasa Tumosienė. Mokytojų komanda susirungė su tą dieną vykusio žaidimo nugalėtojų, gimnazijos trečiokų- ketvirtokų, komanda.
 Visi PI dienos dalyviai, svečiai, žiūrovai, organizatoriai apdovanoti bendryste, gera nuotaika, prizais, suvenyrais, padėkos raštais.
Ačiū visiems.