RUGSĖJO 26 - EUROPOS KALBŲ DIENA

Sūduvos gimnazija jau rugsėjo 24 dieną  paminėjo Europos kalbų dieną.
 Mokyklos erdvės buvo įvairiai papuoštos: langai - Europos šalių vėliavomis ir sveikinimais, valgykloje net meniu puikavosi 5 kalbomis, o ant kiekvieno stalelio palinkėjimas ,,Skanaus“. Visų trijų aukštų kabinetus paženklino lapai  su mintimis apie kalbos vertę ir reikšmę angliškai, rusiškai, lietuviškai.
 Mokyklos vestibiulyje ir mokytojų, ir mokinių nuo 7.30 val. laukė mūsų gimnazistai, pasipuošę  Lietuvos, Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Danijos, Sarkartvelo  vėliavų spalvomis ir visus sveikino bei linkėjo geros dienos ta kalba.
 Per pertraukas skambėjo įvairių tautų dainos originalia kalba.
 Po 3 pamokų į mokytojų kambarį buvo pakviesta mokyklos administracija ir pedagogai, kur jų laukė 7 šalių nacionaliniai užkandžiai. Juos pristatė mūsų savanoriai: Khatia - Sarkartvelo pasididžiavimą – chačapurį, Nikolai- daniškus sausainius ir net labai nuotaikingą dainą.  Didžiosios Britanijos obuolių pyragą iškepė anglų kalbos mokytoja Inga, prancūziškais skanėstais pasirūpino mokytoja Liudmila ir išsamiai juos apibūdino, rusiškais saldumynais (riestainiukais ir saldainiais)  vaišino rusų kalbos mokytoja Lina, vokiškais užkandžiais – vokiečių kalbos mokytoja Nijolė, o lietuvišką mišrainę  paruošė lietuvių kalbos mokytoja Jūratė.
 Pasivaišinę kolegos gavo užduotį- perskaityti A. Baranausko ,,Anykščių šilelio“ ištrauką angliškai, vokiškai, itališkai, latviškai, prancūziškai, rusiškai. Šis kūrinys išverstas net į 20 pasaulio kalbų. Kai kuriomis kalbomis (korėjiečių ir japonų) tekstų niekas neįveikė, bet linksmų bandymų netrūko.
 Grįžę į ketvirtą pamoką mokytojai skaitė gautus tekstus su savo mokiniais.
 Taigi visos veiklos ir erdvės mums priminė, kokia galinga ir svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime yra kalba. Kuo daugiau kalbų moki, tuo platesnis akiratis veriasi.
                                                                   Renginio organizatorės: lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Vosylienė ir anglų kalbos mokytoja Inga Jurčikonytė- Kaminskienė