Prekyba žmonėmis - sunkiai atpažįstama problema

Atėjus vasarai ir jaunimui vis dažniau ieškant galimybių įsidarbinti, svarbu žinoti ir apie išskirtinį socialinį, sunkiai atpažįstamą, žmogaus teises pažeidžiantį reiškinį - prekybą žmonėmis. 2021-06-08 d. Sūduvos gimnazijos mokiniai buvo pakviesti dalyvauti nuotoliniame renginyje ZOOM platformoje  tema „Kova su prekyba žmonėmis".
Kaip nepakliūti į nusikaltėlių pinkles, kaip atpažinti prekybos žmonėmis formas bei išvengti šio reiškinio, kalbėjo bendruomenės pareigūnės Agnė Matusaitė ir Edita Ežerskienė bei kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro darbuotoja Danutė Grimalauskienė. Centro darbuotoja pateikė svarbią informaciją mokinimas, kalbėjo apie gresiančius pavojus, papasakojo apie realius prekybos žmonėmis atvejus, situacijas. Taip pat aptarė prekybos žmonėmis formas, patarė, kaip apsisaugoti ir netapti auka, davė patarimų, ieškantiems darbo, suteikė aktualios jaunimui informacijos.
Dėkojame bendruomenės pareigūnėms už bendradarbiavimą, organizuojant ir vedant prevencinius nuotolinius susitikimus su mokiniais jaunimui aktualiomis temomis „Kultūringas internetas“, „Prekyba internete“, „Smurtas artimoje aplinkoje“, kuriuose dalyvavo I-III kl. mokiniai.
Socialinė pedagogė Dalia Lodienė