Pilietinė akcija „Atminties kelias“

Rugsėjo 23 – oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šią dieną kaip ir kiekvienais metais gimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti . Iniciatyvos tikslas – siekti, kad moksleiviai suvoktų, jog Holokaustas, kaip tragedija yra netektis mūsų valstybei, netekusiai  piliečių, gyvenusių Lietuvoje. Lietuvoje Holokausto aukos buvo nužudytos netoli jų gyvenamosios vietos. Per  kelis 1941 m. vasaros ir rudens mėnesius buvo sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės.
Marijampolės, kaip ir likusios Lietuvos, žydų bendruomenės istorija buvo tragiška. 1941-aisiais ji buvo visiškai sunaikinta. 1941 m., prasidėjus Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karui, jau liepos 7 dieną Marijampolėje nužudyti pirmieji 32 miesto žydai. Tačiau tai buvo tik pradžia. 1941 m. rugsėjo 1-ąją kareivinių šaudyklos teritorijoje buvo sušaudyta ir masinėse kapavietėse užkasta per šešis tūkstančius Marijampolės miesto ir aplinkinių gyvenviečių žydų – vyrų, moterų, vaikų ir senelių.
                      Prie paminklo, skirto atminti Marijampolės miesto žydų atmininimą, buvo prisiminta Marijampolėje gyvenusios žydų bendruomenės istorija, II S klasės mokiniai padėjo akmenukus su žydų, gyvenusių  Marijampolėje, vardais. Šie akmenukai su žmonių vardais primins, jog nužudytieji buvo ne skaičiai, o gyvi žmonės, turėję vardus… Holokausto aukos taip pat pagerbtos  tylos minute.