Lietuvių kalbos pamoka kitoje erdvėje

Labai dažnai pagalvojame, kad per pamokas kitoje erdvėje keičiasi tik vieta ir pasakotojas. Mokykloje- mokytojas, muziejuje- muziejininkas. Kitoks suvokimas ir kitokios patirtys atsiranda tada, kai mokiniai atsiduria nepažįstamoje aplinkoje, bendrauja, ieško, suranda, mėgaujasi rezultatu. Kai duodama meškerė, o žuvį sugauti reikia patiems. Tokias patirtis Sūduvos gimnazijos I E klasės mokiniai gilino, o kai kuriems buvo pirmas kartas.
Balandžio 19 dieną 50 žmonių grupė dalyvavo edukacinėje išvykoje „Dainavos šalies rašytojas“. Aktyvi veikla prasidėjo Subartonyse- rašytojo Vinco Krėvės gimtinėje. Analizuodami medžiagą apie V. Krėvės gyvenimą, kūrybos žanrų įvairovę, pildė lenteles, braižė „žemėlapius“, susipažino su grafologijos galimybėmis. Smagi veikla grupėje, aplinka, kurioje augo ir formavosi būsimasis rašytojas, padėjo išsaugoti įgytas žinias ir emocijas.
Vėliau išvykos dalyviai galėjo pasimėgauti Merkinės piliakalnio dovanojamais vaizdais, prisiminti dramą „Šarūnas“, mintimis nuklysti į „Milžinkapio“ kuriamą pasaulį. Smalsuoliai išgyveno ir kitokių emocijų stebėdami Dainavos kraštą nuo apžvalgos rato ar tyrinėdami Druskininkų siūlomas pramogas.
Sumanymui ugdytis kitoje erdvėje pritarė ir gamta – padovanojo puikų orą.