Europos kalbų diena Sūduvos gimnazijoje

Šiandien gimnazijoje praūžė Europos kalbų dienai skirti renginiai. Jau nuo ankstyvo ryto mokinius pasitiko šventiškai papuošta gimnazijos fojė – įvairių Europos šalių vėliavos, sveikinimai įvairiomis kalbomis ir spalvingi plakatai kvietė švęsti kalbų įvairovę. Tai sukūrė šventinę atmosferą ir priminė, koks svarbus yra kalbų mokėjimas bei kultūrų pažinimas.
Per antrą pamoką gimnazijos renginių salėje vyko kalbų viktorina, kurioje dalyvavo gimnazijos pirmokai. Jie varžėsi atsakinėdami į klausimus apie Europos šalis, jų kalbas ir kultūras. Viktorina ne tik praplėtė mokinių žinias, bet ir leido suprasti, kaip kalbos jungia žmones ir padeda pažinti pasaulį. Kaip ir kasmet, viktoriną vedė MEPA jaunesnieji ambasadoriai Austėja, Brigita ir Nojus.
Po trečios pamokos gimnazijos renginių salėje vyko įspūdinga gyvų paveikslų paroda. Kiekvienas paveikslas atspindėjo skirtingą Europos šalį, jos kultūrą, tradicijas ar įžymias vietas. Mokiniai kūrybingai perteikė savo idėjas, o stebėtojai galėjo „pasinerti“ į skirtingų šalių dvasią.
Mūsų gimnazijos 5 mokinių komanda  (Grantas Šimčikas (IKTU), Miglė Račkauskaitė (IKTU), Rasa Saveikaitė (IKTU), Kamilė Sabalaitė (IKTU), Justas Spūdys (IKTU)) dalyvavo Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų  8-9 (I gimn.) klasių mokinių užsienio kalbų renginyje – konkurse „Navigating through the maze of the European languages“, kuriame gilino žinias apie Europos kalbas, lavino orientaciją, pastabumą, judumą, mokėsi kolektyvinio darbo, skatino praktinę daugiakalbystės kompetencijos įgyvendinimo patirtį bei stiprino  Marijampolės miesto mokyklų tinklaveiką. Konkurso metu dalyviai pritaikė savo kalbines, komunikavimo ir kūrybiškumo, orientacines kompetencijas atlikdami žaismingas praktines ir judrumo užduotis.
Džiaugiamės kūrybiška, originalia, spalvinga, kupina įspūdžių, žaismingumo ir judrumo diena.
Gimnazijos užsienio kalbų mokytojai