Atviros lietuvių kalbos ir literatūros pamokos III klasių moksleiviams „...tiktai viena pati kalba, it žalia bruknelė, nuo speigų apšarmojusi, lig šiai dienai tebežaliuoja“ (S. Daukantas) atgarsiai

III klasių moksleiviai ir jų mokytojos L.Kraukšlienė, V. Gurevičienė ir D. Bučinskienė, susipažinę su senąją lietuvių literatūra, per atvirą pamoką dar kartą paragino atsigręžti į gimtosios kalbos vertę –  įtvirtinti žinias apie Lietuvos šviesuolius, kovojusius už gimtąją kalbą, pasitikrinti, ar moksleivių požiūris neleis lietuvių kalbai virsti pelenais, bei kritiškai įvertinti gimtosios kalbos situaciją šiandien.
      Skambėjo moksleivių mintys bei eilėraščiai apie gimtąją kalbą, buvo sprendžiamos mįslės, atpažįstami tekstai, skaitomos bei vertinamos pastraipos, „lietuvinamos“ žinutės, sprendžiamas kryžiažodis, dalijamasi potyriais...
       Gimtoji kalba, „it žalia bruknelė“, tebežaliuos ilgai ilgai, nes, anot Austėjos, „kalba- židinys, kuris nenustoja degti žmogaus širdyje ir tautos istorijoje.“