„Apsaugokime vaikus nuo tabako pramonės kišimosi“

Gegužės 31 d. - minima pasaulinė diena be tabako. „Apsaugokime vaikus nuo tabako pramonės kišimosi“ 🚭
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kviečia apsaugoti vaikus nuo tabako pramonės kišimosi. Ši aktuali tema pasirinkta 2024 metais, pabrėžiant, kad tabako pramonė išleidžia 23 milijonus dolerių rinkodarai kasdien. 🧐 PSO ataskaita rodo, kad visame pasaulyje 37 milijonai 13–15 metų vaikų vartoja tabaką, o daugelyje šalių elektroninių cigarečių vartojimo lygis tarp paauglių yra didesnis nei suaugusiųjų. PSO Europos regione 20 proc. apklaustų 15 metų jaunuolių nurodė vartoję elektronines cigaretes per pastarąsias 30 dienų. 👀
„Raginame apie šį žalingą įprotį rūkyti ar vartoti kitus nikotino turinčius gaminius pagalvoti ne tik gegužės 31 d., kai minime pasaulinę dieną be tabako. Kur kas geriau paskambinti 1819 numeriu ir visam gyvenimui išbraukti šią priklausomybę iš savo gyvenimo“, - ragina Departamento atstovė.
NTAKD informacija
Daugiau skaitykite paspaudę ČIA

Kaip elgtis perkaitus?

kaip elgtis perkaitus šilumos smūgiui

Saugokime savo sveikatą

Epilepsija

epilepsija kas ji 060c Epilepsija – būklė, kuriai būdingi pasikartojantys nenormalūs smegenų elektriniai iškrūviai, galintys sukelti epilepsinius priepuolius. Epilepsija sergantys žmonės prieš prasidedant traukuliams gali jausti neįprastus pojūčius. Todėl jie gali įspėti ką nors apie gresiančius traukulius ir ramiai atsisėsti, kol jie dar neprasidėjo.
Žmogus netenka sąmonės, visas kūnas ir galūnės įsitempia, po to pradeda trūkčioti, vėliau atsipalaiduoja. Žmogus gali nevalingai nusišlapinti ar išsituštinti, vėliau tam tikrą laiką nereaguoja į aplinką, gali būti sumišęs, neprisimena priepuolio. Toks priepuolis vadinamas išplitusiu priepuoliu (didžiuoju). Kai priepuolio metu žmogus išlieka sąmoningas, tokie priepuoliai vadinami paprastaisiais.
1
Kaip atpažinti?
  Mažųjų traukulių požymiai:
Kelias ar keliolika minučių žmogus nereaguoja į aplinką.
Nedidelis veido, lūpų, vokų trūkčiojimas.
Nevalingi judesiai (kramtymas, čepsėjimas).
Pasibaigus traukuliams, žmogus jų neprisimenama.                                                
Didieji traukuliai:
Staigus sąmonės netekimas.
Galva atsilošia atgal, liemuo išsiriečia lanku.
Atsiranda visų raumenų traukuliai.                         
 
                           VSPS Gintarė Kulbienė

Nemokamos psichologo konsultacijos

239652119 247812760678155 4807900053533839395 n

Visiems kartais būna sunku, bet ne visi esame linkę pagalvoti apie save ir sau padėti. Juk būna tokių dienų, kai net nežinai, kas tau yra, dėl ko tu taip jautiesi...
Nebijok kreiptis pagalbos, kurią mes tau siūlome! Ne, tai nėra gėda ar juokinga, tai yra NORMALU, nes visiems kartais reikia pagalbos, nesvarbu, kiek tau metų.
Mes tau siūlome pagalbą – priimk ją :)

Kreipkis telefonais: 8 608 23 913 arba 8 343 59 213
VSPS Gintarė Kulbienė

Artėjant vasaros atostogoms, reikia nepamiršti ir vasaros pavojų, kurių galima lengvai išvengti

plakatas saugok save vandenyje
Plakatuose yra pateikiama informacija, kaip reikėtų elgtis, kad išvengti saulės smūgio, kaip saugiai elgtis vandenyje ir priminimas, kad praleidžiant daug laiko gamtoje, reikia nepamiršti, kad esat ne vieni, nes gamtos augaluose slepiasi erkės.
Prisiminkite trumpuosius pagalbos numerius -112 arba 033!
VSS Gintarė

Judėjimas - sveikata!

1Covid-19 visame pasaulyje privertė pakeisti įprastą gyvenimo ritmą. Šalyje įvestas karantinas lėmė ne vien emocinę būklę, bet ir pakeitė fizinio aktyvumo įpročius.  Mokiniai dar daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių ekranų nei įprastai, nes pamokos vyksta nuotoliniu būdu.
Šiek tiek sušvelninus karantino sąlygas, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, G. Imenickaitė siekdama skatinti mokinių fizinį aktyvumą bei gerinti psichikos sveikatą  kartu su Sūduvos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojais kovo mėnesį gimnazistams surengė konkursą. Jo metu mokiniai turėjo fiksuoti nueitų žingsnių skaičių.
Konkurso pabaigoje buvo atrinkti I-IV klasių gimnazistai, nuėję daugiausiai žingsnių. Jie nuotoliniu būdu  buvo apdovanoti Marijampolės visuomenės sveikatos biuro prizais.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Gintarė Imenickaitė

Organų donorystė

 Dažniausiai, išgirdę žodį „donoras“, žmonės pagalvoja apie kraujo donorystę. Tačiau yra ne tik kraujo, bet ir organų bei audinių donorystė. Organų donorystė – tai žmogaus organų savanoriškas ir neatlygintinas davimas kitam žmogui. Šiuo veiksmu asmuo dovanoja gyvenimą kitam žmogui.
       Marijampolės Sūduvos gimnazija, bendradarbiaudama su Nacionaliniu transplantacijos biuru, kovo mėnesį I-III klasių gimnazistams vedė paskaitas tema ,,Organų donorystė – dovana antram gyvenimui‘‘. Mokinių mintys apie organų donorystę buvo įvairios, vieni sakė, jos jie asmeniškai sutiktų tapti donorais po mirties, nes tokiu būdu padėti ar net išgelbėti kito žmogaus gyvybę yra labai kilnus poelgis, kiti pritarė, jog donorystė svarbi, tačiau teigė patys nenorintys tapti donorais.  
       Nuomonės įvairios, tačiau tai yra normalu, nes organų donorystė nėra priverstinis dalykas, tai yra laisvas paties žmogaus pasirinkimas.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Gintarė Imenickaitė