Gegužės 23-iosios rytą skubėjome į gimnaziją žinodami, kad pamokos vyks ne kabinetuose. Gerai nusiteikę pradėjome kelionę į Anykščius.
Pirmas aplankytas objektas - J. Biliūno gimtinė, kurioje mūsų laukė edukacija apie rašytojo gyvenimą ir kūrybos kelią. Plačiau sužinojome ir apie kūrinių parašymo aplinkybes, ir apie rašytojo santykį su tėvais bei broliais. Unikali patirtis įsivaizduoti, kur galėjo būti nušauta novelės ,,Kliudžiau" katytė, kur J. Biliūnas sutiko senelį, apie kurį rašė kūrinyje ,,Ubagas", kur traukė „silpnon krūtinėn pakvipusį nuo sužydusių medžių orą“. Pasimėgavę nuoširdžiu bendravimu skubėjome prie Jono Biliūno kapo. Užkopti į kalną, pasiekti „Laimės žiburį“ nelengva.
Kita stotelė - Antano Baranausko klėtelė. Sutiko mus tarsi ilgai lauktus svečius – pakvietė aplankyti Stanislovo Petraškos akmens tapybos ekspoziciją (aiktelėjome pamatę iš akmens dulkių sukurtus paveikslus), įdomiai papasakojo apie A. Baranauską ir „Anykščių šilelį“ - himną gamtai. Nustebome išgirdę, į kiek kalbų išverstas kūrinys, kaip patraukliai poema gali skambėti ją dainuojant. Išėjome galvodami apie Antano Baranausko išmintį: „Laimingas, kuris išlieka savo eilėse“.
Šioje išvykoje ne tik mokėmės, bet ir smagiai praleidome laiką gamtoje. Aplankėme legendomis apipintą Puntuko akmenį, pasivaikščiojome Lajų taku, leidomės vasaros rogutėmis ir, žinoma, skaniai pavalgėme.
Visą dieną mus lydėjo puikus oras, geri draugai ir nuostabūs mokytojai.
Viktorija Girdauskaitė ir Dorotėja Kriščiūnaitė