Mano dienynas logoDienyno adminstratorius -

DOEA INT PROUD TO BE DOING

logo 300x74

nerukysiu logo

Spalio 12 dieną gimnazijos aktų salėje vyko integruota dorinio ugdymo – istorijos pamoka „2020 – ieji - Ateitininkų metai“, kurioje dalyvavo ateitininkas Ignas Kriaučiūnas. Jis pristatė prieš 110 metų įkurtą ateitininkų organizaciją, kurios įkūrėjas – Pranas Dovydaitis, Nepriklausomybės akto signataras, baigęs Marijampolės gimnaziją. Apie šią organizaciją tik nedaugelis mokinių buvo girdėję. Labiau žinomos yra skautų, šaulių organizacijos, nors visos jos turi daug bendro: ateitininkams taip pat svarbus tautiškumas, visuomeniškumas, rūpinimasis Lietuvos ateitimi, tik jie dar pabrėžia ir katalikiškumo, šeimyniškumo ir inteligentiškumo principus. Pats Ignas daug dėmesio skyrė mokymuisi – Marijonų gimnaziją baigė gavęs penkis šimtukus, studijavo mikrobiologiją ir sugrįžo dirbti į gimtąją Marijampolę. Be to, jis savaitgaliais atlieka karinę tarnybą ir dar skiria laiko savanorystei ateitininkų organizacijoje, kuri rengia savaitgalines stovyklas - vadinamąsias akademijas moksleiviams ir studentams. Jis ir pakvietė besidominčius dalyvauti moksleivių ateitininkų rudens akademijoje, kuri po dviejų savaičių turėtų vykti Marijampolėje. Gimnazistai galėjo pavartyti žurnalą „Ateitis“, kurios redaktorius – taip pat marijampolietis Vytautas Raškauskas.
           Susitikimas neprailgo, nes svečias gyvai ir įdomiai dalijosi savo žiniomis ir patirtimi.
Dorinio ugdymo mokytoja L. Braukylienė

logoLDK istorija

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.