foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mano dienynas

Mano dienynas logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
unnamed

This Valentines Day Im coming clean. Will you be mine

Projektinė veikla (LT)

erasmus

DOEA INT PROUD TO BE DOING

 

logo 300x74

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

get

 Spalio 19 – 23 dienomis gimnazijoje vyko vokiečių kalbos dienos „Ö kaip öko?“. Nuo 2020 metų liepos mėnesio Vokietija, kaip Europos Tarybai pirmininkaujanti valstybė narė, ypatingą dėmesį skiria klimato apsaugai, todėl pagrindinė šių metų Vokiečių kalbos dienų tema buvo tvarumas.
Vokiečių kalbos besimokantys gimnazistai po filmų „Plastik im Meer“ („Plastikas jūroje“) ir „Nachhaltikkeit: die Zukunft unserer Umwelt“ („Tvarumas: mūsų aplinkos ateitis“) peržiūrų diskutavo temomis „Was bedeutet Nachhaltigkeit für mich?“ („Kas man yra tvarumas?“), „Isst du Plastik?“ („Ar valgai plastiką?“) ir „Nachhaltikkeit: die Zukunft unserer Umwelt aus meiner Sicht“ („Tvarumas: mūsų aplinkos ateitis mano požiūriu“). Jaunesnieji gimnazistai žaisdami žaidimus „CO2 – Rechner“ („CO2-skaičiuotuvas“) ir „Teste dein Öko-Typ“ („Pasitikrink savo ekotipą“) atkreipė dėmesį, kokią įtaką CO2 emisijai daro jų gyvenimo būdas.

Skaityti daugiau...

Spalio 13, 15 ir 20 dienomis visų pirmųjų klasių gimnazistams paskaitas sveikos gyvensenos temomis vedė psichologas Evaldas Karmaza.
       Per paskaitas psichologas su moksleiviais kalbėjo apie dažnai patiriamą stresą ir aiškinosi, kaip jį įveikti. Psichologas E. Karmaza gimnazistams net tik pasakojo, aiškino, bet ir patiems siūlė praktiškai išbandyti įvairius streso valdymo būdus.
       Paskaitos vyko įgyvendinant Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėse".

     Spalio 12 dieną gimnazijos aktų salėje vyko integruota dorinio ugdymo – istorijos pamoka „2020 – ieji - Ateitininkų metai“, kurioje dalyvavo ateitininkas Ignas Kriaučiūnas. Jis pristatė prieš 110 metų įkurtą ateitininkų organizaciją, kurios įkūrėjas – Pranas Dovydaitis, Nepriklausomybės akto signataras, baigęs Marijampolės gimnaziją. Apie šią organizaciją tik nedaugelis mokinių buvo girdėję. Labiau žinomos yra skautų, šaulių organizacijos, nors visos jos turi daug bendro: ateitininkams taip pat svarbus tautiškumas, visuomeniškumas, rūpinimasis Lietuvos ateitimi, tik jie dar pabrėžia ir katalikiškumo, šeimyniškumo ir inteligentiškumo principus. Pats Ignas daug dėmesio skyrė mokymuisi – Marijonų gimnaziją baigė gavęs penkis šimtukus, studijavo mikrobiologiją ir sugrįžo dirbti į gimtąją Marijampolę. Be to, jis savaitgaliais atlieka karinę tarnybą ir dar skiria laiko savanorystei ateitininkų organizacijoje, kuri rengia savaitgalines stovyklas - vadinamąsias akademijas moksleiviams ir studentams. Jis ir pakvietė besidominčius dalyvauti moksleivių ateitininkų rudens akademijoje, kuri po dviejų savaičių turėtų vykti Marijampolėje. Gimnazistai galėjo pavartyti žurnalą „Ateitis“, kurios redaktorius – taip pat marijampolietis Vytautas Raškauskas.
           Susitikimas neprailgo, nes svečias gyvai ir įdomiai dalijosi savo žiniomis ir patirtimi.
Dorinio ugdymo mokytoja L. Braukylienė

Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

Pirmadienį po pamokų dalyvavome kasmetinėje pirmokų popietėje “Kartu šilčiau”. Šiemet renginio tema – viskas apie šlagerius. Smagu buvo šokti, dainuoti, garsiai klausytis žinomų dainų, kurios vis dar girdimos per radiją ir ypač mėgstamos mūsų tėvukų. Aišku, ir galvas pasukti reikėjo, atsakinėjant į klausimus, o klasių sugalvoti šūkiai turbūt nuskambėjo per visa Marijampolę.
       Mūsų klasė jau laukia kito renginio!
Tomas Blažiulionis, 1G klasės seniūnas
    
Pirmieji metai gimnazijoje ir pirmas renginys, kuris buvo puikus!
Mūsų klasė labai smagiai praleido laiką šokdama, dainuodama bei atlikdama įvairias užduotis!
Visi buvome apdovanoti - jautėmės labai laimingi!
O gimnazija – pati geriausia! Joje taip smagu mokytis ir būti su draugais, jog pamirštame, kad esame mokykloje!
Šalia mūsų - geriausia auklėtoja bei šauniausi bendraklasiai, tad gimnazija mums – antri namai!
              Titas Bakšys, 1G klasė

IMG 20201006 131841 20201008 103221442

Sūduvos gimnazijos I-II klasių seniūnai  bei gimnazijos mokinių parlamento nariai spalio 6 d. susitiko su Marijampolės apskrities VTAS vedėja Dovile Burbaite ir Vaidu  Zabilevičiumi,  Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėju Marijampolės mieste. Mokiniai buvo supažindinti su vaiko teisių apsaugos sistema, vyko diskusija VAIKO BALSAS, mokiniai išsakė savo mintis apie tai, kaip gimnazijoje atsižvelgiama į jų nuomonę, pasiūlymus. Gimnazistai diskutavo, kaip karantino metu jiems sekėsi mokytis, bendrauti su mokytojais, bendraamžiais. Pasidalijo patirtimi apie gimnazijoje veikiančią mokinių savivaldą, bendravimą su gimnazijos administracija, mokytojais.

IMG 20201006 131118 20201008 103228115

Socialinė pedagogė D. Lodienė

 Rugsėjo 30 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijos IS klasės mokiniai pasinaudojo paskutine proga aplankyti Marijampolės Sinagogoje eksponuojamą parodą „Žydų praeities pasaulis- šiandienos viltis“. Paroda buvo atidaryta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti. Mokiniai parodą apžiūrėjo netradiciškai - istorijos mokytoja Vaida Pituškienė apžvelgė žydų tautos istoriją, papasakojo apie šios tautos indėlį į Lietuvos istoriją bei trumpai pristatė ekspoziciją, po to mokiniai atliko įvairias užduotis. Įdomias ir kūrybiškas užduotis parengė ir mokiniams pristatė TUC-o mokinės. Darbas vyko grupelėse, mokiniai noriai bendradarbiavo, stengėsi kokybiškai atlikti jiems skirtas veiklas. Kadangi visi devintokai yra naujokai gimnazijoje, ši pamoka mokiniams padėjo ir geriau susipažinti su bendraklasiais. Taigi ši netradicinė istorijos pamoka tikrai pavyko!

Roberta Rudminaitė, 3E klasės mokinė

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn

Šiemet Sūduvos gimnazijoje Rugsėjo 1-osios šventė vyko kiemely prie gimnazijos. Naujai atvykusius gimnazistus pasitiko klasės auklėtojos, o dėmesio centre, kaip ir kasmet, vyriausieji, dvyliktokai, – jie sutikti plojimais. Skambėjo dainos, eilės, padėkos žodžiai, į dangų kilo ketvirtokų norus skraidinantys balionai, viltingus sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė A. Vaičiulienė. Šventė kitokia, bet jauki ir nuoširdi, kiekvienam gimnazijos bendruomenės nariui atnešė žinią apie naują pradžią...

                                                  Lietuvių kalbos mokytoja D. Bučinskienė

 Naujus mokslo metus pasitikime saugiai:
  • dėvėkime veidą ir nosį dengiančias kaukes;
  • laikykimės saugaus atstumo;
  • vadovaukimės žemiau esančiomis instrukcijomis.

Skaityti daugiau...

DSC 1432

Ernestas Grubis

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Informacinės technologijos

Širvaitis Vytuolis

Paulina Kajokaitė

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Brigita Kemerzūnaitė

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Lietuvių kalba ir literatūra

Bučinskienė Daiva

Kamilė Pupkytė

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Miglė Seiliūtė

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Miglė Vervečkaitė

Lietuvių kalba ir literatūra

Bučinskienė Daiva

Domantas Zubrys

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Mindaugas Žarskis

Užsienio kalba (anglų)

Jurčikonytė-Kaminskienė Inga

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn

Rugpjūčio 8 d. gimnazijoje vyko 43-iosios abiturientų laidos brandos atestatų teikimo šventė. Į gyvenimą išleidome 170 jaunų žmonių. Brandos egzaminų sesijoje jie laikė 533 valstybinius egzaminus, atestatus puošia 10 šimtukų (Brigita Kemerzūnaitė ir Ernestas Grubis gavo net po du šimtukus), 54 atskirų egzaminų įvertinimai yra nuo 86 iki 100 balų - t.y., abiturientai pademonstravo pačius aukščiausius dalykų gebėjimus. Vadinasi, su tokia atsakomybe ir meile bertas mūsų mokytojų išminties grūdas rado trąšią dirvą jų širdyse.
                      Direktorė A. Vaičiulienė linkėjo abiturientams lengvo skrydžio į gyvenimą, branginti čia, mokykloje, prabėgusį laiką ir jo suteiktas dovanas, kad ilgai, gal net visą tolimesnį gyvenimą, jie šviesių atminimų pavidalu skambėtų pavymui ir sergėtų gyvenimo labirintuose.

Draugai

 

new logo IL 254x75

naujausias1

 

Be pavadinimo

Sveikatiada logo PNG

Chrestomatija baner

logoLDK istorija

small tinklas

 

musu pinigai

EMP sugedo 210x105

GPIS

ibtywb2

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.