NUOTOLINIS MOKYMAS

Įgyvendinimo data

Pastabos

1.

Įsivertintos gimnazijos galimybės ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu.

Iki 2020-03-19

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad esame pasiruošę dirbti nuotoliniu būdu, visos problemos išspręstos.

2.

Visos pamokas vedamos pagal pamokų tvarkaraštį.

Nuo 2020-03-30

Tvarkaraščio pamokos metu mokytojas teiks užduotis, konsultuos, aiškins, rengs vaizdo konferencijas ir kt. Mokiniai, būkite drausmingi, susisiekite, susirašinėkite su mokytoju tik savo pamokos metu, taip užtikrinsime visoms klasėms galimybę pasiekti mokytoją, neužkrauti jo žinutėmis, skambučiais ir pan.

3.

Pamokų laikas:

1.  9.00–9.45

2.  9.55–10.40

3.  10.50–11.35

4.  11.45–12.30

Pietų pertrauka

5.  13.00–13.45

6.  13.55–14.40

7.  14.50–15.35

Nuo 2020-03-30 iki tol, kol bus nurodyta dirbti kitaip

Pamokų metu Jūs privalote būti įsijungę mobiliuosius įrenginius ir realiuoju tos pamokos metu sekti informaciją bei atlikti nurodytas užduotis (per e. dienyną, e. paštą, ZOOM, socialinių tinklų paskyras, pvz., facebook‘o grupes ir pan.).

4.

Pamokos organizavimas:

Nuo 2020-03-30

4.1.

Kiekvieną dieną mokytojai pildys e. dienyną pagal pamokų tvarkaraštį (galės pildyti ir iš anksto).

Mokytojai nurodys temą, kurią nagrinėsite tą pamoką.

4.2.

Skiriami darbai.

Bus pateikiamos užduotys arba nuoroda į jas.

4.3.

Rašomos ir pastabos, pagyrimai.

Mokytojai sistemingai teiks raštu e. dienyne grįžtamąjį ryšį tiek Jums, tiek Jūsų tėvams.

4.4.

Nežymimos „n“ raidės. TAČIAU mokytojai veda lankomumo apskaitą savo užrašuose ir informuoja klasės auklėtoją, jei iš mokinio nėra grįžtamojo ryšio per savaitę (arba trumpiau).

Klasių auklėtojai, gavę signalą, sprendžia problemą, informuoja mokytojus apie situaciją (pvz., visa šeima serga).

Mokymasis bus orientuojamas į Jūsų atsakomybę, motyvaciją, pilietiškumą, emocinę ir fizinę sveikatą, tad lankomumas nėra prioritetas, mokinys mokosi sau.

Bendruomenė geranoriškai vertina sudėtingą situaciją, rodo sutelktumą ir palaikymą, padeda mokiniams išgyventi pokyčius, stresines situacijas, malšina nerimą.

4.5.

Nuotolinio ugdymo procese taikomos įvairios formos:

►mišrus mokymas(is) (šalia vadovėlių, pratybų, mokytojo paruoštos ir kt. medžiagos išnaudojamos ir skaitmeninės aplinkos);

►savarankiškas mokymasis;

►mokytojas – konsultantas, padėjėjas.

Mokytojams rekomenduota numatyti įvairias mokymosi veiklas, kūrybines, tiriamąsias, patirtines užduotis. Turinį papildyti įvairiais skaitmeniniais ištekliais. Specialiųjų poreikių mokiniams skirti individualizuotas ar pritaikytas užduotis, numatyti pagalbą.

4.6.

Rekomenduojamas kaupiamasis balas („mažieji“ pažymiai ir kt.), formuojamasis vertinimas. Mokytojai supažindina su savo vertinimo sistema mokinius.

Vertinamasis atsiskaitymas (testas, rašinys, kontrolinis darbas ir kt.) vyksta bent kartą per mėnesį mokytojo nustatytu laiku.

Kontrolinio testo datą mokytojai turi nurodyti e. dienyne (meniu punkte „Atsiskaitomieji darbai“) prieš 5 darbo dienas derindami tarpusavyje su kolegomis. Mokiniui per dieną skiriamas tik vienas atsiskaitymas.

4.7.

Abiturientams mokytojai teiks papildomas konsultacijas, jas derindami individualiai su mokinių grupe, srautu.

Pagal poreikius mokiniams bus siunčiamos individualios, papildomos užduotys.

Bendros bendravimo ir bendradarbiavimo taisyklės:

5.

Kadangi komunikuosime su bendruomene ne tik įprastomis gimnazijoje formomis (e. dienynu; e. paštu; telefonu), bet ir

socialiniuose tinkluose, prašome laikytis bendrų etikos reikalavimų: neįžeidinėti, padėti mokytojams ir draugams.

Šiuo sunkiu pasauliui metu labai svarbu kultūringas tonas, pasiryžimas padėti. Tad kviečiame susivienyti, padėti mokytojams susikurti grupes socialiniuose tinkluose ir pan.

Juk ne kartą esame įrodę, kad visi kartu galime daug išmokti ir daug nuveikti. Tikime savo mokiniais, jų atsakingumu ir geranoriškumu.

Gimnazijos administracija

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

nerukysiu logo

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.