foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 

LOGOTIPAS O kaip vokiskai CMYKŠiemet pirmą kartą šalyje buvo  rengiama iniciatyva „Ö kaip vokiškai?“, kuri  sutelkė visą Lietuvą. Jos tikslas – paskatinti lietuvius mokytis vokiečių kalbos ir atrasti naujų studijų, profesinės karjeros ir verslo galimybių.

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir Marijampolės Sūduvos gimnazija. Spalio 20 dieną ji organizavo vokiečių kalbos dieną „ Deutsch? – Warum nicht?“.  Visi prijaučiantys vokiečių kalbai  galėjo pasirinkti  renginius pagal savo pomėgius. Literatūros mėgėjai  rinkosi  „Literarisches Deutsch“ („Literatūrinė vokiečių kalba“). Jie klausėsi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Audronės Vaičiulienės skaitomos ištraukos iš  Kristijono Donelaičio „Metai“ vokiečių kalba, o istorijos mokytojos ekspertės Marijos Labačiauskienės  vokiškai skaitoma ištrauka iš Antano Baranausko „Anykščių šilelio“ nustebino visus. Vokiečių klasiko Johano Volfgango von Getės „Faustą“ visi skaitėme gimtąja kalba, bet kaip jis skamba originalo kalba, citavo III E klasės mokinė Inga Pauliukonytė.  Literatūrinio vertimo pavyzdį pateikė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Bučinskienė. Vokiečių kalba eilėraščius deklamavo IVF klasės mokinė Samanta Buzaitė ir III E klasės mokinė Gabija Vaičaitytė. Staigmeną pateikė gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys. Besiklausydamas kūrinių, jis prisiminė ir padeklamavo prieš penkiasdešimt metų išmoktą Hainricho Hainės eilėraštį „Die Loreley“. „Kaip gražiai beskaitytume, bet gražiausiai kiekvienas kūrinys skamba originalo kalba“,- reziumavo visi renginio dalyviai.

       Nebuvo nuskriausti ir muzikos mylėtojai. Jie rinkosi „Deutsch zu singen ist nicht schwer“ („Vokiškai dainuoti nesunku“). III E klasės mokinė Iglė Bernotaitytė sužavėjo visus grodama gitara ir dainuodama dainą „99 Luftballons“.  IA, IIA ir IIF klasių mokiniai dainavo vokiečių liaudies dainas. Jiems akomponavo muzikos mokytojos Danutė Klevienė ir Rasa Slankauskienė, III E klasės mokinė Iglė Bernotaitytė (gitara) ir III H klasės mokinė Iveta Kemerzūnaitė (fleita).

Organizuotame piešinių konkurse „Deutschland in Litauen“ („Vokietija Lietuvoje“) dalyvavo 15 mokinių. Visi jie labai originaliai ir kūrybingai pristatė pateiktą temą.  Šio konkurso  nugalėtojomis tapo Šarūnė Kantautaitė (IVE), Barbora Valuckaitė (III F) ir Raminta Kasperavičiūtė (IVG), padėkos raštai įteikti Edvinui Gurnevičiui (IVE), Paulinai Andriuškevičiūtei (IIIG) ir Redai Padvelskytei (IVK).

Organizuotame piešinių konkurse „Deutschland in Litauen“ („Vokietija Lietuvoje“) dalyvavo 15 mokinių. Visi jie labai originaliai ir kūrybingai pristatė pateiktą temą.  Šio konkurso  nugalėtojomis tapo Šarūnė Kantautaitė (IVE), Barbora Valuckaitė (III F) ir Raminta Kasperavičiūtė (IVG), padėkos raštai įteikti Edvinui Gurnevičiui (IVE), Paulinai Andriuškevičiūtei (IIIG) ir Redai Padvelskytei (IVK).

Pertraukų metu gimnazistai turėjo galimybę pamatyti filmuką „Ö kaip vokiškai?“, kuriame trumpai ir jaunimui suprantama kalba parodoma, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos, bei pasiklausyti grupės SKAMP vokiečių kalbos dienai specialiai sukurto himno.

100 8955

                      Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti respublikinės vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ iniciatorių: Vokietijos ambasados Lietuvoje, Goethes instituto, Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) atminimo dovanėlėmis.

                      Tikimės, kad ši graži iniciatyva taps tradiciniu renginiu.

Vokiečių kalbos mokytoja Nijolė Grinytė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.