foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Karjeros testas moksleiviams

studijos2020 1000x1000

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 
Atgal  Nuotrauka 1/6  Pirmyn
Gruodžio 2 – 4 d. vykusiose Karjeros dienose-profesijų mugėje 2019 mūsų gimnazijos mokiniai jau devintą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Kauno bei Marijampolės kolegijų atstovai.
Gimnazistai turėjo galimybę pasiklausyti aukštųjų mokyklų dėstytojų skaitomų paskaitų: „Kaip kalbėtis ir klausytis?“ (prof. Loreta Bukšnytė-Marmienė, VDU, Socialinių mokslų fakultetas), „Nuo klimato kaitos iki kibernetinio karo“ (dr. Mindaugas Norkevičius, VDU, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas), „Komunikacijos menas: perspektyvos ir iššūkiai“ (Milda Vibrantytė, VU, Komunikacijos fakultetas), „Fizika – kaip gyvenimas“ (prof. habil. dr. Kęstutis Arlauskas, VU, Fizikos fakultetas), „Oro taršos poveikis sveikatai“ (prof. Rūta Ustinavičienė, LSMU, Visuomenės sveikatos fakultetas), „Ergonomikos principai sau” (lekt. dr. Aušra Stankiuvienė, VGTU, Statybos fakultetas). KTU Informatikos bei Elektros ir elektronikos fakultetų dėstytojai pakvietė gimnazistus į praktinius užsiėmimus: „Žaidimų programavimas su Godot“ ir „Vėjo jėgainės“. VGTU Verslo vadybos fakulteto doc.dr. Daiva Andriušaitienė II – IV klasių gimnazistų komandoms vedė ekonomikos žaidimą „BOSAS ne BASAS“.
Abiturientai ir trečių klasių mokiniai susitiko su aukštųjų mokyklų atstovais bei LAMA BPO konsultante Odeta Kardauske, kuri pristatė 2020 m. ir 2021 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, konkursinio balo skaičiavimo metodiką. Susitikimo „Studijos VGTU – rimtas požiūris į ateitį“ metu antrų klasių mokiniai sužinojo ne tik apie studijų programas, bet ir kaip pasiruošti būsimoms studijoms dar mokantis gimnazijoje - ypač daug dėmesio skirti matematikai, fizikai, chemijai.
Marijampolės Šventojo Jono Pauliaus II parapijos klebonas Marius Rudzinskas kalbėjosi su trečios klasės gimnazistais apie pašaukimą kunigystei, pristatė dvasininko profesiją.
Alytaus RKPKS Marijampolės poskyrio specialistas Paulius Kulbis ir Alytaus RKPKS Marijampolės poskyrio viršininkė Virginija Preskienytė pristatė privalomąją ir savanorišką karo tarnybą bei karjeros galimybes kariuomenėje. Visi norintys pertraukų metu galėjo susipažinti su Lietuvos kariuomenės ginklais.
Abiturientai ir trečių klasių gimnazistai, besidomintys diplomatija bei politikos mokslais, susitiko su buvusiu mūsų gimnazijos mokiniu, dabartiniu Užsienio reikalų ministerijos atašė Martynu Barkausku.
Pirmų ir antrų klasių mokiniai dalyvavo profesijų mugėje. Jie susipažino su slapto pirkėjo (IA kl.), finansinių sprendimų agento (IE kl.), fotografės (IF kl.) ir pataisos pareigūno (IIF kl.) profesijomis. Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie svečių pristatomas profesijas bei jų įsigijimo galimybes. O IC klasės kolektyvas susipažino su užsieniečių savanorystės ypatumais.
Taip pat šiais metais IIB klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kuri vyko tėvų darbovietėje. Jie lankėsi UAB „Mantinga“, kur susipažino su maisto technologo profesija.
Savo sėkmės istorijas IB, ID, IIC, IID ir IIE klasių gimnazistams pasakojo buvę mūsų gimnazijos mokiniai Jurgita Jakevičiūtė (Energetikos ministerijos Inovacijų ir tarptautiškumo skatinimo grupės vyriausioji specialistė) ir Paulius Labanauskas (motoakrobatikos čempionas) bei svečias Henrikas Vikšraitis (bušido KOK pasaulio čempionas).
Visi studijomis besidomintys abiturientai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie juos dominančių aukštųjų mokyklų siūlomas studijų programas, reikalingus egzaminus, stojamųjų balų skaičiuoklę, stojimo tvarką.
Šių mokslo metų karjeros dienos, kaip ir praėjusiais mokslo metais, buvo orientuotos į abiturientų poreikius.
Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų renginio svečiams.
Nijolė Grinytė,
karjeros dienų organizatorė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.