foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mano dienynas

Mano dienynas logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
unnamed

This Valentines Day Im coming clean. Will you be mine

Projektinė veikla (LT)

erasmus

DOEA INT PROUD TO BE DOING

 

logo 300x74

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

get

               Verslumo savaitės renginiai prasidėjo jau spalio 24 dieną informacinių technologijų mokytojo Širvaičio filmuku apie Didžiąją depresiją, vėliau šis filmukas buvo pakartotas lapkričio 11-ąją, primenant verslumo savaitės temą.
             Lapkričio 11 dieną penktos pamokos metu II klasių mokiniai susitiko su buvusiu gimnazijos mokiniu, dabar verslininku Norbertu Akromu. Jis papasakojo apie laikus, kai būdamas mokinys su klasės draugais sukūrė pirmąją mokomąją bendrovę mūsų mokykloje. Ši veikla ir buvo pradžia, paskatinusi Norbertą tolimesnį savo gyvenimą sieti su verslu.
Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn
           Lapkričio 13 dieną 13 val. vyko pirmą kartą organizuotas 1-12 klasių mokinių verslo idėjų pristatymo konkursas ( tai VŠĮ „Lietuvos Junior Achievement“ bei Marijampolės bendradarbystės centro „Spiečius“ renginys), kurio metu regiono mokiniai turėjo galimybę kūrybiškai pristatyti savo komandos verslo idėją. Užsiregistravusios mokinių komandos buvo skirstomos į amžiaus sekcijas: 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių mokinių amžiaus grupes. Geriausiai savo idėjas pristačiusios komandos buvo įvertintos nominacijomis: 1. Inovatyviausia verslo idėja 2. Socialiai atsakingiausia verslo idėja 3. Startuoliškiausia verslo idėja 4. Originaliausia verslo idėja 5. Profesionaliausias idėjos pristatymas.
           Konkurse dalyvavusias 23 komandas (beveik šimtą mokinių) vertino komisija, kurią sudarė Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, Marijampolės miesto vietos veiklos grupės primininkė Ieva Vizgirdienė, Lietuvos Junior Achievement generalinė direktorė Andželika Rusteikienė, Lietuvos Junior Achievement projektų vadovė Jūratė Raudoniūtė, „Mantingos“ labdaros ir paramos fondo direktorius Andrius Jasinskis, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė.
           Sveikiname dvi Sūduvos gimnazijos komandas, sulaukusias įvertinimo. Startuoliškiausios verslo įdėjos nominaciją gavo 2F klasės komanda "Rudminukai" ir Inovatyviausios verslo idėjos nominaciją davo IID klasės komanda "Kringelis" .
Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn
         Lapkričio 14 dieną gimnazijoje vyko baigiamieji Verslumo savaitės renginiai, kai gimnazistai buvo pakviesti susipažinti su įdomia istorine tema apie Didžiąją ekonominę krizę, kuri XX a. 3 dešimtmetyje prasidėjo JAV ir apėmė visą pasaulį. Gimnazijoje išradingai ir vaizdžiai buvo sukurta 4 dešimtmečio atmosfera, kai, krizei įsibėgėjus, žmonės neteko darbo, santaupų ir namų. Simboliškai šalia Baltųjų rūmų ir banko įsikūrė hoverviliais vadinamų palapinių miestelis ir net automobilis J. Krizė, kuri JAV buvo vadinama Didžiąja depresija, tapo tikru iššūkiu tiek politikams, tiek ekonomistams, todėl per integruotas matematikos, ekonomikos ir istorijos pamokas mokiniai aiškinosi, kaip krizė buvo sprendžiama, kokie sprendimai ir skaičiavimai labiausiai padėjo ir kokios istorinės pamokos buvo išmoktos, gydantis šią depresiją. Dalis mokinių ruošėsi protestui prie Baltųjų rūmų ir grupėse ruošė plakatus su reikalavimais ir įpareigojimais valdžiai - tai puiki pilietinio sąmoningumo ugdymo patirtis, kai, įsigilinus į kitų žmonių situacijas, mokomasi teisėtais būdais kovoti už savo teises ir nelikti tik abejingais stebėtojais. Renginį vainikavo II ir III gimnazijos klasių mokinių komandų protmūšis, kuriame gimnazistai šauniai atsakinėjo į rimtus, sudėtingus ir šmaikščius organizatorių klausimus. Laimėjo visi J - vieni pademonstravę puikias žinias, kiti sužinoję naujų dalykų, o, svarbiausia, visi pasidalijo gera nuotaika ir bendryste.
Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn
       Smagu, kad renginys sulaukė didelio susidomėjimo ir įtraukė visą gimnazijos bendruomenę. Ačiū išradingiems ir kūrybingiems mokiniams, kurie įdėjo daug laiko ir pastangų, kad gimnazijoje tikrai pasijaustų XX a. 4 dešimtmečio dvasia ir nuotaika. Pamokos už klasės sienų - įdomios, įtraukios ir reikalingos.
                                                                                                    Mokytojos R.Tumosienė, A.Širvaitienė, V.Pituškienė

Draugai

 

new logo IL 254x75

naujausias1

 

Be pavadinimo

Sveikatiada logo PNG

Chrestomatija baner

logoLDK istorija

small tinklas

 

musu pinigai

EMP sugedo 210x105

GPIS

ibtywb2

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.