foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 
Marijampolės Sūduvos gimnazijos moksleiviai jau daug metų dalyvauja Europos Sąjungos inicijuojamame „Euroscola“ konkurse. Šis renginys kiekvienos ES šalies moksleiviams, subūrusiems 10 asmenų grupę, suteikia galimybę dalyvauti finaliniame konkurse, kuriame yra tikrinamos sukauptos žinios apie ES, jos veiklą, institucijas, o laimėjusi komanda turi nepaprastą galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre. 2018 m. lapkričio 20 dieną Kaune vykusiame finale Marijampolės Sūduvos ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijų suburtoms komandoms pavyko laimėti pagrindinį prizą – kelionę į Strasbūrą. Tad 2019 m. balandžio 2 d. Marijampolės Sūduvos ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijų mokiniai leidosi į kelionę po Europą, aplankė ne tik pagrindinį tikslą – Europos Parlamento būstinę Strasbūrą, tačiau ir pasaulio kultūros miestus – “perlus” - Drezdeną, Paryžių, Gentą.
         Pirmąją dieną mums teko įveikti nemenką atstumą autobusu. Tad tik balandžio 3 -ąją pradėjome apžvalginę ekskursiją. Pėsčiomis leidomės po Saksonijos valdovų rezidencijos sostinę – Drezdeną, miestą, vadinamą „Elbės Florencija“, besididžiavusį savo šlove ir didybe, taip pat išgyvenusį ir be galo skaudžią besibaigiančio karo tragediją. Vaikščiodami Dresdeno senamiesčiu gėrėjomės nepakartojamais baroko architektūros šedevrais: Rezidencijos pilimi ir nuostabiais jos kiemeliais, piliai priklausiusia Hofkirche bažnyčia, Cvingeriu, Briulio terasa, vadinama „Europos balkonu“, garsiąja Zemperio opera, antrajam gyvenimui prisikėlusia Dievo Motinos katedra. Cvingerio rūmuose aplankėme Dresdeno „Senųjų meistrų galeriją“, kurioje yra viena geriausių Europos Senųjų meistrų (iki XIX a.) darbų kolekcija. Tarp muziejaus eksponatų yra ir vieni pačių žymiausių paveikslų meno istorijoje: Rafaelio „Siksto Madona“ ir Džordžonės „Mieganti Venera“. Cvingerio rūmuose taip pat susipažinome su Augusto Stipriojo, 17 a. pabaigos Saksonijos kurfiursto, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio sukaupta porceliano kolekcija. Vėliau, tęsdami kelionę autobusu Strasbūro link, dalijomės dienos įspūdžiais, vieni kitiems uždavinėjome įvairius klausimus ir linksmai pasitikrinome, kiek žinome ir prisimename istorijos faktų ar neseniai išgirstų įdomių ir iki tol dar neatrastų dalykų.
     Baladžio 4 -ąją vykome į EP būstinę Strasbūrą. Kiekvienos ES šalies moksleiviai, laimėtojai, turėjo galimybę dalyvauti „Euroscola“ programoje, sudalyvauti jaunimo debatuose bei balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą. Programos tikslas buvo supažindinti mus, „jaunuosius parlamentarus“, su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Įdomu tai, kad debatai vyko anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvavo per 500 moksleivių iš ES valstybių narių. Džiugu, kad drąsos nepristigo ir mūsų gimnazijos IVC klasės mokinei Paulinai Čingaitei. Ji prieš didžiulę minią pristatė ne tik mūsų mokyklą, bet ir mūsų šalį - Lietuvą. Dalyvavimas šiame renginyje ne tik paliko nepamirštamų įspūdžių, bet ir suteikė galimybę susipažinti ir pabendrauti su kitų tautybių jaunimu, išgirsti jų gyvenimo istorijas ir sužinoti, kaip jie mato pasaulį iš savo pusės. Ši patirtis buvo ne tik įdomus ir nepamirštamas laiko praleidimas, bet taip pat ir galimybė nugalėti savo baimę vartojant užsienio kalbas. Po įdomaus renginio Europos Parlamento rūmuose vykome į vakarinę ekskursiją po Strasbūrą.
       Balandžio 5 - ąją mus pasitiko svajinga ir magiška Prancūzijos sostinė – Paryžius, kuris apžavi kiekvieną apsilankiusį savo nuostabia miesto panorama, pasaulinio garso meno kūriniais bei visų liaupsinamais patiekalais ir gėrimais. Apžvalginę ekskursiją pradėjome nuo Paryžiaus Dievo Motinos katedros. Tai vienas reikšmingiausių ir labiausiai lankomų ankstyvosios gotikos architektūros paminklų Paryžiuje. Vėliau mūsų laukė pasivaikščiojimas po „paryžietiškiausiu“ laikomą Lotynų kvartalą. Jau daugybę metų jis garsėja kaip mokslo įstaigų, studentų, knygynų, intelektualų rajonas. Lotynų kvartalas žavi siauromis gatvelėmis, mažais jaukiais skvereliais, čia taip pat įsikūręs ir vienas seniausių Europoje Sorbonos universitetas. Tai rajonas, kuriame dieną naktį verda gyvenimas: aplink veikia daugybė barų, restoranų, čia nuolat skamba pokalbiai ir juokas. Turėjome galimybę pasigrožėti Panteonu, kuriame palaidota daug garsių prancūzų, tokių kaip Viktoras Hugo, Volteras, mus taip pat sužavėjo vienas iš  mėgstamiausių paryžiečių parkų – Liuksemburgo sodas. Laisvu laiku turėjome galimybę savarankiškai ir iš arčiau pamatyti Paryžiaus gyvenimą, pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, pasigrožėti jau sužaliavusia gamta ar įsitraukti į nuolatinį miesto šurmulį. Taip pat turėjome galimybę paragauti tradicinių prancūzų patiekalų – sraigių ir varlių kojelių. Tik, deja, ne visi ryžosi šiam iššūkiui. Vėliau visi su nekantrumu kilome į Eifelio bokštą, pasižvalgėme į Paryžių iš viršaus ir pasimėgavome didinga sostinės ir jos priemiesčių panorama, o vakare plaukėme Senos upe, norėdami dar iš arčiau pajusti Paryžiuje tvyrančią dvasią. Beplaukdami pamatėme įžiebtą Eifelio bokštą, kuris tuo metu atrodė dar įspūdingesnis ir patrauklesnis turistų akims. Kelionę pratęsėme per Eliziejaus laukus – tai plati ir tiesi tarsi styga alėja, kuri driekiasi nuo Triumfo arkos iki Santarvės aikštės. Ši gatvė ypač patraukė mūsų dėmesį, nes čia įsikūrę ilgą istoriją turintys mados butikai, atspindintys Paryžiaus prestižą, prabangą ir eleganciją. Sustingęs eismas, vietinių žmonių gausa ir jų nerūpestingumas, šokiai gatvės viduryje leido mums pamatyti naktinį šio miesto gyvenimą.
       Kitą rytą, papusryčiavę ir pailsėję, toliau tęsėme ekskursiją po Paryžių. Rytą pradėjome nuo Fragonard kvepalų muziejaus, lankėmės Invalidų rūmuose, kuriuose palaidotas Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas ir labiausiai nusipelnę generolai, bei Luvro muziejuje – tai daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus visame pasaulyje. Jo kolekcijoje yra daugybė įvairiausių žymių eksponatų, tarp kurių ir ikoniškoji „Mona Liza“ bei „Milo Veneros“ skulptūra. Nors Luvre praleidome tikrai nemažai laiko, stengėmės apžiūrėti kiek įmanoma daugiau eksponatų, bet laiko buvo maža – juk sakoma, kad, norint apžiūrėti visus eksponatus, prie jų praleidžiant po dvi minutes, užtruktume net šešerius metus! Pasigrožėję Luvro prabanga ir didybe vykome į Monmartrą. Šios miesto dalies gyventojai išlieka ištikimi turtingai meno istorijai ir, nepaisydami kasdien čia plūstančių turistų, sugeba išlaikyti savitą atmosferą. Monmartras visuomet triukšmingas – legendinio kalno papėdėje įsikūrusi miesto dalis žavi vingiuotomis, akmenukais grįstomis gatvėmis, gyvybingomis aikštėmis, įvairiomis amatininkų dirbtuvėmis. Užlipę į kalvą, apžiūrėjome Šv. Širdies baziliką bei žavėjomės nuo kalvos atsiveriančia miesto panorama ir taip atsisveikinome su Paryžiumi.
     Balandžio 7 –ąją dieną, jau apžiūrėję nepakartojamą meilės miestą Paryžių, vykome į Gentą, vieną gražiausių ir lankomiausių Belgijos miestų. Po Paryžiaus šurmulio tai buvo lyg atgaiva, poilsis nuo didelio triukšmo ir žmonių gausos. Gento istorija, kultūra, tradicijos, tvyranti laisvė ir ramybė bei ypatingo dėmesio verta architektūra sužavėjo visus čia keliavusius. Ekskursijos metu pamatėme Gravensteen – Flandrijos grafų rūmus, Šv. Bavo katedrą, Belforto bokštą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, miesto rotušę. Turėjome galimybę paragauti belgiškų vaflių ir šokolado. Šis miestas buvo paskutinė mūsų lankyta „stotelė“. Tad pilni įspūdžių leidomės į ilgą kelionę namo.
       Esame labai laimingi ir dėkingi, kad turėjome galimybę sudalyvauti „Euroscola“ konkurse, kad pratęsėme gražią gimnazijos tradiciją ir tapome trečiąja komanda, laimėjusia šį vertingą prizą. Ačiū komandą subūrusiai ir mumis patikėjusiai istorijos mokytojai Vaidai Pituškienei ir visiems komandos nariams, su kuriais daug dirbdami patyrėme vieną gražiausių gyvenimo nuotykių – įsimintiną kelionę į Paryžių. Atitrūkę nuo kasdienių rūpesčių ir pamiršę slegiantį egzaminų nerimą, mes pažinome ne tik vieną gražiausių pasaulio miestų, bet ir vieni kitus, išgyvenome daug nepamirštamų akimirkų ir dar labiau suartėjome. Markas Tvenas buvo neabejotinai teisus sakydamas, kad „kelionės yra priešnuodžiai prietarams, aklam prisirišimui ir siauram mąstymui“.

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.