foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 

Atgal  Nuotrauka 1/4  Pirmyn

Šiemet antrą kartą Lietuvoje rengiama iniciatyva „Ö kaip vokiškai?“, kuri  sutelkė visą šalį. Jos tikslas – paskatinti lietuvius mokytis vokiečių kalbos ir atrasti naujų studijų, profesinės karjeros ir verslo galimybių.
                      Prie šios gražios iniciatyvos, kaip ir praėjusiais metais,  prisijungė ir Marijampolės Sūduvos gimnazija. Spalio 18 dieną ji organizavo vokiečių kalbos dieną „ Deutsch? – Warum nicht?“.  Visi, besimokantys vokiečių kalbos ar jai prijaučiantys, galėjo dalyvauti įvairiuose konkursuose: I-II klasių mokiniai dalyvavo piešinių/iliustracijų konkurse “Märchen von W.Hauff” („V.Haufo pasakų motyvais“) ir eilėraščių kūrimo konkurse “ Deutsch zu dichten ist nicht schwer” (Vokiškai kurti eilėraščius nesunku), o  II – IV klasių mokiniai dalyvavo vertimų konkurse.
                      Organizuotame piešinių konkurse “Märchen von W.Hauff” („V.Haufo pasakų motyvais“) dalyvavo 7 mokiniai, kurie nesimoko vokiečių kalbos, bet V.Haufo pasakos juos žavi nuo vaikystės. Net IVG klasės mokinė Paulina Andriuškevičiūtė neatsispyrė šiam žavesiui ir iliustravo „Šaltąją širdį“. Šio konkurso  nugalėtojais tapo Erika Burkšaitytė (IB), iliustravusi „Mažąjį Muką“, Ignas Matulevičius (IA), originaliai iliustravęs „Šaltąją širdį“ ir Gabija Kalvaitytė  (IA), iliustravusi „Nykštuką nosį“.
Gražiausią  eilėraštį konkurse “ Deutsch zu dichten ist nicht schwer” (Vokiškai kurti eilėraščius nesunku) sukūrė IF klasės mokinys Erikas Lenktaitis.
Jauniausieji gimnazistai – 1C klasės mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, suvaidino brolių Grimų pasaką „Die Bremer Stadtmusikanten“ (Brėmeno miesto muzikantai). Jų pasirodymas patiko visiems žiūrovams.
 ID klasės mokinė Roberta Gražulytė, kuri vokiečių kalbos mokosi tik nuo rugsėjo vidurio, nustebino žiūrovus deklamuodama H.Kahlau eilėraštį „Der Löwenzahn“ (Pienė).
Vertimų konkurse mokiniai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Gražiausiai ir tiksliausiai tekstus pavyko išversti šiems IIA klasės mokiniams: Aistei Armalytei, Nedui Glušauskui, Viktorijai Palšytei, Monikai Pečiulytei ir Godai Marijai Steponavičiūtei. III klasių grupėje nugalėtojomis tapo Erika Povilaitytė (IIIA), Yurhita Zhvinite (IIIF), Lauryna Kavalėlytė (IIIA), o abiturientų grupėje prizinėmis vietomis džiaugėsi IVE klasės mokinės Inga Pauliukonytė ir Iglė Bernotaitytė bei Greta Galeckaitė (IVF).         
                      Linksmoji pertrauka sukvietė visus smalsuolius – gimnazistus, mokytojus ir kitus bendruomenės narius – išbandyti savo jėgas viktorinoje „Wie gut kennst du Deutschland?“ („Kaip gerai pažįsti Vokietiją?“), išspręsti kryžiažodžius ar galvosūkius. Šiam žinių mūšiui buvo pasitelkta  visa išmonė.
                      Pertraukų metu gimnazistai taip pat turėjo galimybę prisiminti jau praėjusiais metais matytą filmuką „Ö kaip vokiškai?“, kuriame trumpai ir jaunimui suprantama kalba parodoma, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos, bei pasiklausyti grupės SKAMP specialiai sukurtą Vokiečių kalbos dienų himną.
                      Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti respublikinės Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ iniciatorių (Vokietijos ambasados Lietuvoje, Goethe’s instituto, Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK)) atminimo dovanėlėmis. Jos labai džiugino visą bendruomenę.
                      Aktyviausi renginio dalyviai buvo pakviesti nusifotografuoti.
Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Grinytė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.