foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 
Gerb. tėveliai,
 
2020 m. vasario 26 d. (trečiadienį)  Sūduvos gimnazijoje organizuojami visų klasių gimnazistų tėvų susirinkimai.
17.30 val. II klasių mokinių tėvai renkasi aktų salėje.
18.00 val. I, III ir IV klasių- auklėtojų kabinetuose.
Lauksime Jūsų!

 

Administracija
 

Vasario 12 dieną I – III klasių mokiniai dalyvavo kitokioje integruotoje pamokoje. Ją vedė Vilkaviškio vyskupijos Jaunimo centro atstovai Aurimas ir Rūta, kurie pristatė birželio 27-28 dienomis Šiauliuose vyksiančias jaunimo dienas. Vėliau buvome suskirstyti į grupes ir, prisijungę prie ,,Kahoot‘‘, atlikome įvairių užduočių, o nugalėtojai buvo apdovanoti puikiais prizais.
     Tą pačią dieną IA, ID, IE ir IF klasių mokiniai kartu su auklėtojomis vyko savanoriauti į gyvūnų prieglaudą ,,Mindraja‘‘. Ten nuvežėme reikalingiausio maisto bei priemonių beglobiams gyvūnams. Kartu gavome progą pamatyti, kokiomis sąlygomis gyvena mažieji draugai, domėjomės savanoryste šioje įstaigoje laisvu laiku.
     Dieną praleidome įdomiai ir prasmingai.
                                                                                                                   IA klasės mokinės Kamilė ir Neringa     

           2019 m. gruodžio 11 d. dalyvavome integruotoje tikybos, istorijos ir etikos pamokoje, kuri buvo skirta I, II ir III klasių mokiniams. Pamoką pradėjo trys III B kl. gimnazistės Samanta Liaudinskaitė, Austėja Brazaitytė ir Aušrinė Lietuvninkaitė, kurios atliko savo kūrybos dainą "Tikiu Tavimi". Tada uždegėme pirmąją advento žvakelę. Po to mūsų viešnia, Šventosios Šeimos seserų vienuolijos vienuolė sesuo Magdalena atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, nuoširdžiai paaiškino, kodėl pasirinko šį kelią.
           Ši pamoka padėjo suprasti, jog Dievas iš  tikrųjų gali padėti, jei labai stipriai tiki...
I A kl. gimnazistės Kamilė Žukauskaitė ir Neringa Marija Banišauskaitė

Gruodžio  15 d. mes, gimnazijoje menų besimokantys mokiniai, ir mokytojai vykome į edukacinę kelionę. Išvyką, kaip ir ankstesniais metais, organizavo ”Klevelio” vadovė Danutė Klevienė. Aplankėme Kėdainių senamiestį, Pakruojo Kinijos žibintus, klausėmės nuostabios Tado Blindos pasakojamas Pakruojo dvaro istorijos. Kelionė visiems paliko neišdildomų įspūdžių. Žavėjomės nuostabaus grožio Kinijos žibintų festivaliu, susipažinome su kinų kultūra, papročiais. Grįždami į namus dar aplankėme nuostabią Kauno eglutę, be to, visi buvome apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
           Už ekskursijoje patirtus įspūdžius visų keliauninkų vardu norime padėkoti suteikusiai paramą gimnazijos direktorei Audronei Vaičiulienei bei organizatorei Danutei Klevienei.
                                                                                                               Gimnazistas Vydūnas  Klesevičius

Adventas - tai laikotarpis, kai visi žmonės yra kviečiami susikaupti ir dalytis gerumu su tais, kuriems jo trūksta. Taip elgėsi ir mūsų gimnazijos bendruomenė, jungdamasi prie akcijos „Padovanok dalelę savęs“.
Per šią akciją buvo renkamos knygos bei saldainiai, mokiniai kepė įvairius konditerijos gaminius, kuriais ir prekiavo, ir surinktus pinigus aukojo akcijai. Surinktos dovanėlės buvo supakuotos ir įteiktos seneliams, gyvenantiems Šv. Marijos ir Specialiosios priežiūros globos namuose. Vykdant šią akciją buvo bendradarbiaujama su Šventos Šeimos vienuolyno seserimi Magdalena ir jos vaikų grupele, kuri seneliams pastatė spektaklį „Aš esu, nes esi tu“.
Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie akcijos. Linkime jaukių švenčių!
                                                                                                                           Priešsmurtinė mokinių grupė
Atgal  Nuotrauka 1/6  Pirmyn
Gruodžio 2 – 4 d. vykusiose Karjeros dienose-profesijų mugėje 2019 mūsų gimnazijos mokiniai jau devintą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Kauno bei Marijampolės kolegijų atstovai.
Gimnazistai turėjo galimybę pasiklausyti aukštųjų mokyklų dėstytojų skaitomų paskaitų: „Kaip kalbėtis ir klausytis?“ (prof. Loreta Bukšnytė-Marmienė, VDU, Socialinių mokslų fakultetas), „Nuo klimato kaitos iki kibernetinio karo“ (dr. Mindaugas Norkevičius, VDU, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas), „Komunikacijos menas: perspektyvos ir iššūkiai“ (Milda Vibrantytė, VU, Komunikacijos fakultetas), „Fizika – kaip gyvenimas“ (prof. habil. dr. Kęstutis Arlauskas, VU, Fizikos fakultetas), „Oro taršos poveikis sveikatai“ (prof. Rūta Ustinavičienė, LSMU, Visuomenės sveikatos fakultetas), „Ergonomikos principai sau” (lekt. dr. Aušra Stankiuvienė, VGTU, Statybos fakultetas). KTU Informatikos bei Elektros ir elektronikos fakultetų dėstytojai pakvietė gimnazistus į praktinius užsiėmimus: „Žaidimų programavimas su Godot“ ir „Vėjo jėgainės“. VGTU Verslo vadybos fakulteto doc.dr. Daiva Andriušaitienė II – IV klasių gimnazistų komandoms vedė ekonomikos žaidimą „BOSAS ne BASAS“.

Skaityti daugiau...

       Šių metų gruodžio pirmąjį antradienį Sūduvos gimnazijos mokiniai bei lydinčios mokytojos - I. Plikynienė ir V. Janušauskienė - vykome į Kauną. Pirma stotelė - Kauno technologijos universitetas. Čia išklausėme paskaitą apie vaistų kūrimą, nustebome, kad vieno vaisto sukūrimas gali kainuoti vieną milijardą ar net daugiau eurų. Po paskaitos ėjome į laboratoriją, kur atlikome praktinį darbą.
       Kita stotelė - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto anatomijos muziejus. Čia išvydome kaulinius, šlapius, korozinius, praskaidrintus, sausus preparatus bei modelius. Šiame muziejuje pasisėmėme itin įdomios patirties.
       Iš netradicinės chemijos pamokos parsivežėme neišdildomų įspūdžių. Dėkojame mokytojoms ir laukiame kitos tokios įdomios išvykos.
                                                                          Ramunė Purytė ir Akvilė Stankevičiūtė, IID klasės mokinės

„Vertingiausia savybė gyvenime – amžinai jaunas, nenuvargintas metų ir kas rytą vis atgimstantis smalsumas,- teigė prancūzų rašytojas R. Rolanas. Ši mintis tinka mūsų gimnazijos mokiniams ir mokytojams. Turėdami puikias ugdymosi sąlygas, jie siekia atrasti naujas veiklas, įdomiau dirbti, ugdytis kūrybiškumą.
Vienas iš įdomesnių veiklos metodų – profesionalo pamokos. Neseniai technologijų pamokose lankėsi keramikas Laimutis Skinkys. Svečias dalijosi patirtimi, atskleidė keramikos paslaptis, mokė moksleivius žiedimo subtilybių.
Kitokia pamoka visus maloniai nustebino.
                                               Technologijų mokytojai A. Čeplinskienė ir E. Kraukšlys

1988 metais Pasaulinę AIDS dieną inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Kasmet ji minima gruodžio  1-ąją. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama ugdyti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir su ja susijusias problemas. AIDS dienai paminėti Marijampolės Sūduvos gimnazijoje gruodžio 5 d. vyko protų mūšis, kurį vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Imenickaitė ir psichologė L. Kavaliauskienė. Protmūšyje dalyvavo II klasių gimnazistai. Renginio metu mokiniai ne vien atsakinėjo į pateiktus klausimus, bet ir nemažai sužinojo apie ŽIV ir AIDS.

         Renginio pabaigoje buvo paskelbti rezultatai, o gimnazistams įteiktos padėkos, pasirašytos ULAC direktoriaus Sauliaus Čaplinsko, bei Marijampolės visuomenės sveikatos prizai.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Imenickaitė

Gruodžio 7 dieną Kaliningrado 22-oje gimnazijoje vyko jau tapęs tradiciniu XVIII vaikų lietuviškos muzikos festivalis „Skambėk, skambėk, lietuviška dainele!“. Šis renginys primena, jog būtent Karaliaučiuje 1825 metais Liudvikas Rėza kartu su savo talkininkais sudarė ir išleido pirmąjį lietuvių liaudies dainų rinkinį „Dainos“.

                 Festivalyje sėkmingai pasirodė ir mūsų gimnazijos kanklininkai (vadovė Rasa Slankauskienė).

IMG 20191207 130957
 
IMG 20191207 130834

Skaityti daugiau...

       Onkologinės ligos yra viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pasaulyje vėžys kasmet nužudo virš 7 mln. gyventojų. Pastaraisiais dešimtmečiais ryškėja vėžio „jaunėjimo“ tendencija. Tai susiję su rizikos veiksniais – rūkymu, pernelyg ankstyvu lytiniu gyvenimu, piktnaudžiavimu alkoholiu, netinkama mityba, švirkščiamųjų narkotikų vartojimu ir kitų žalingų įpročių paplitimu tarp jaunuolių, paauglių ar net vaikų.
       Siekiant užkirsti kelią onkologinių ligų ,,jaunėjimo“ tendencijai gruodžio mėnesį Marijampolės Sūduvos gimnazijoje buvo vedamos integruotos pamokos, kuriose buvo aptarta onkologinių ligų prevencija ir intervencija bei aplinkinių reakcija susirgus ar sužinojus, kad serga artimas žmogus. Pamokas III klasių gimnazistams vedė psichologė L. Kavaliauskienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Imenickaitė.
                                                          Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  G. Imenickaitė.

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.