foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Karjeros testas moksleiviams

studijos2020 1000x1000

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 
Veikla, prieš 5 metus prasidėjusi kaip respublikinis projektas “One Country – Many Stories“ („Šalis viena – istorijų daug“), netrukus tapo itin populiari ir mėgstama mokinių . Prie šio projekto prisijungė 3 užsienio šalys: Lenkija, Čekija ir Latvija, tad keitėsi ir projekto pavadinimas – “Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“). Šiais mokslo metais projekte dalyvavo 37 mokyklos, iš viso 207 mokiniai ir 40 mokytojų.  
 Mokytojas savo mokykloje suburia mokinių, kurių amžius – nuo 12 iki 18 metų, komandą. Kiekviena komanda per nurodytą laiką turi sukurti istorijos dalį ir persiųsti kitiems, o šie tęsia pradėtą istoriją. Paskutinė komanda suteikia istorijai pavadinimą. Taip pat kiekviena komanda turi iliustruoti savo sukurtos istorijos dalį. Iš viso buvo sukurta 10 istorijų su iliustracijomis. Galutinis darbo rezultatas – tai elektroninė knyga, kurią galima vartyti ir skaityti štai čia:
Mūsų gimnazijai atstovavo trys IA klasės mokiniai: Neringa Marija Banišauskaitė, Toma Karnišinaitė, Erikas Juodsnukis, ir dvi IIE klasės mokinės: Roberta Rudminaitė ir Smiltė Dubinskaitė. Komandos darbui vadovavo anglų kalbos mokytoja metodininkė Inga Jurčikonytė-Kaminskienė. Mūsų komandos istoriją "A Blessing in Disguise“ („Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“) rasite 76 puslapyje. Malonaus skaitymo!
  Kovo 10 dieną Sūduvos gimnazijos trečiokai dalyvavo teisinių žinių konkurse TEMIDĖ, kurį organizavo Marijampolės AVPK. Džiaugiamės - užėmėme garbingą II vietą.
Adrijana Pečiokaitė, Domas Spūdys, Ugnius Rinkevičius, Karolis Šeimys (IIIC klasė),
Aušra Karpauskaitė (IIE klasė)
Minint 30-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, nuo kovo 5 dienos Sūduvos gimnazijos bibliotekoje veikia leidinių paroda „Minime 30-ąjį Kovo 11-osios pavasarį“.
Kovo 10 dieną gimnazijos valgykla, mokytojų kambarys buvo papuošti šventės akcentais – trispalviais vėjo malūnėliais. Ačiū technologijų mokytojams Almai Čeplinskienei ir Edmantui Kraukšliui.
Po 4 pamokų mokiniai rinkosi į gimnazijos kiemą, kur pasigaminę vėjo malūnėlius dalyvavo fotosesijoje „Laisvės vėjo malūnėliai – valstybės atkūrimo simboliai“. Už pagalbą dėkojame dailės mokytojai Loretai Žaliauskienei.
Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn
Gimnazijos aktų salėje vyko minėjimas „Laisvės pavasaris“. Ačiū etikos mokytojai Agnei Paplauskaitei ir muzikos mokytojai Danutei Klevienei.
Visų renginių įamžintas akimirkas kviečiame žiūrėti nuotraukose.
 
Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

 Kovo 5 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijos IF klasės mokinės, nuoširdžiai atsiliepusios į socialinės pedagogės D.Lodienės iniciatyvą organizuoti akciją AŠ IR TU MYLIM LIETUVĄ, lankėsi vaikų darželyje – lopšelyje „Nykštukas“. Gimnazistės padėjo mažyliams lankstyti, karpyti, klijuoti vėjo malūnėlius, o paskui visi kartu džiaugėsi bendru darbu bei nuoširdžiu bendravimu.
Kamilė, IF klasė
 Sūduvos gimnazijoje vasario 24-27 dienomis vyko renginiai, skirti Lietuvių kalbos savaitei ir poeto Justino Marcinkevičiaus 90-ųjų gimimo metinių paminėjimui. I klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse, vyresnių klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojos skaitė Justino Marcinkevičiaus eiles, IV klasių mokiniai kūrė esė pagal poeto žodžius: „Pabandykime suprasti gyvenimą kaip pareigą.“ Savaitės renginius vainikavo respublikinė konferencija „Tegul tas paukštis vis dar gieda man“, kurią organizavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Reda Benevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Virginija Gurevičienė.
 Pranešimus apie poeto gyvenimą ir asmenybę skaitė svečiai Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos mokytoja ekspertė Lina Malinauskienė (,,Justinas Marcinkevičius. Metai Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje ,,Justino Marcinkevičiaus asmenybė“), Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinės Gabija Gervytė, Viltė Kazlauskaitė ir Monika Valiūnaitė ( ,,Mokykla, mokytojai, mokiniai- ryšiai, kurie niekada nenutrūksta“. Mokytoja Daiva Gražulienė) bei mūsų gimnazijos II A klasės mokinė Aušra Dulbytė (mokytoja Kristina Rudzevičienė). Apie poeto kūrybą konferencijoje kalbėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jūratė Vosylienė (,,Gerumas Justino Marcinkevičiaus kūryboje“) bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Virginija Gurevičienė (,,Kontraversiškas Justino Marcinkevičiaus vertinimas šiandienos kontekste“). Puikią nuotaiką kūrė gimnazijos skaitovai, dainininkai ir šokėjai, paruošti mokytojų Redos Benevičienės, Danutės Klevienės ir Ilonos Plikynienės. Mūsų gimnazistai, dalyvavę renginyje, buvo dėmesingi ir kultūringi, įdėmiai klausėsi pranešimų. Džiaugiamės jų sąmoningumu J. Dėkojame gimnazijos administracijai ir UAB „Vilarė“, kuri parėmė mūsų renginį dovanėlėmis.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Virginija Gurevičienė
Vasario 25 dieną Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko susitikimas su ISM atstovais. Tema - karjeros pasirinkimo svarba. Dalyvavo III gimnazijos klasių mokiniai.
Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn
 
Vasario 25 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko susitikimas „Žinių liftas“, kurį organizavo VDU Žemės ūkio akademija. Susitikimo metu II-IV klasių mokiniams vyko praktinis užsiėmimas „Sužaiskime profesiją“ (Verslumo laboratorijos vadovė Aistė Čapienė), mokytojams – mokymai „Auginkime asmenybes“, kuriuos vedė psichologė Dovilė Jonušienė. 

 

Marijampolės Sūduvos gimnazijos folklorinis ansamblis „Klevelis“ su vyriausia ragana (mok. Danutė Klevienė) Užgavėnių rytą aplankė administraciją ir mokymų „Auginkime asmenybes“ dalyvius.

 2020 vasario 14 dieną I A klasėje vyko integruota istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Apie Lietuvą žinome daugiau“, skirta Vasario 16-osios minėjimui. Istorijos mokytoja ekspertė M. Labačiauskienė bei lietuvių kalbos mokytoja ekspertė V. Gurevičienė parengė „Protų mūšį“ apie Lietuvos istoriją, kultūrą, literatūrą. Pamokoje dalyvavo ir gimnazijos direktorė A. Vaičiulienė.
Mokiniai susiskirstė į 7 grupes, sugalvojo nuotaikingus pavadinimus ir aktyviai dalyvavo komandų darbe, atsakinėjo į įvairius klausimus apie įvykius, miestus, žymius žmones. Buvo smagu dirbti grupėje, tartis, spėlioti ir džiaugtis teisingais atsakymais. Truputį sutrikdė tai, jog apie savo gimtąjį miestą nemažai nežinome. Mokytoja M. Labačiauskienė pažadėjo pavasarį organizuoti ekskursiją po Marijampolę. Tikimės, kad po jos apie gimtąjį miestą žinosime viską.
Pamoka praėjo smagiai. Atrodo, kad net per greitai. Dėkojame mokytojoms už entuziazmą, gimnazijos direktorei už tai, kad rado laiko apsilankyti pas mus. Tikimės, kad tai ne paskutinis „Protų mūšis“.
IA klasės mokinė Enrika Ivonaitytė

Vasario 12 dieną I – III klasių mokiniai dalyvavo kitokioje integruotoje pamokoje. Ją vedė Vilkaviškio vyskupijos Jaunimo centro atstovai Aurimas ir Rūta, kurie pristatė birželio 27-28 dienomis Šiauliuose vyksiančias jaunimo dienas. Vėliau buvome suskirstyti į grupes ir, prisijungę prie ,,Kahoot‘‘, atlikome įvairių užduočių, o nugalėtojai buvo apdovanoti puikiais prizais.
     Tą pačią dieną IA, ID, IE ir IF klasių mokiniai kartu su auklėtojomis vyko savanoriauti į gyvūnų prieglaudą ,,Mindraja‘‘. Ten nuvežėme reikalingiausio maisto bei priemonių beglobiams gyvūnams. Kartu gavome progą pamatyti, kokiomis sąlygomis gyvena mažieji draugai, domėjomės savanoryste šioje įstaigoje laisvu laiku.
     Dieną praleidome įdomiai ir prasmingai.
                                                                                                                   IA klasės mokinės Kamilė ir Neringa     

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.