foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 

„Vertingiausia savybė gyvenime – amžinai jaunas, nenuvargintas metų ir kas rytą vis atgimstantis smalsumas,- teigė prancūzų rašytojas R. Rolanas. Ši mintis tinka mūsų gimnazijos mokiniams ir mokytojams. Turėdami puikias ugdymosi sąlygas, jie siekia atrasti naujas veiklas, įdomiau dirbti, ugdytis kūrybiškumą.
Vienas iš įdomesnių veiklos metodų – profesionalo pamokos. Neseniai technologijų pamokose lankėsi keramikas Laimutis Skinkys. Svečias dalijosi patirtimi, atskleidė keramikos paslaptis, mokė moksleivius žiedimo subtilybių.
Kitokia pamoka visus maloniai nustebino.
                                               Technologijų mokytojai A. Čeplinskienė ir E. Kraukšlys

1988 metais Pasaulinę AIDS dieną inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Kasmet ji minima gruodžio  1-ąją. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama ugdyti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir su ja susijusias problemas. AIDS dienai paminėti Marijampolės Sūduvos gimnazijoje gruodžio 5 d. vyko protų mūšis, kurį vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Imenickaitė ir psichologė L. Kavaliauskienė. Protmūšyje dalyvavo II klasių gimnazistai. Renginio metu mokiniai ne vien atsakinėjo į pateiktus klausimus, bet ir nemažai sužinojo apie ŽIV ir AIDS.

         Renginio pabaigoje buvo paskelbti rezultatai, o gimnazistams įteiktos padėkos, pasirašytos ULAC direktoriaus Sauliaus Čaplinsko, bei Marijampolės visuomenės sveikatos prizai.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Imenickaitė

IMG 20191207 130957
Gruodžio 7 dieną Kaliningrado 22-ojoe gimnazijoje įvyko tapus tradiciniu jau 18-asis vaikų lietuviškos muzikos festivalis „Skambėk, skambėk lietuviška dainele!“. Tačiau, dėmesio vertas tas faktas, kad Karaliaučiuje 1825 metais Liudvikas Rėza kartu su savo talkininkais sudarė ir išleido pirmąjį lietuvių liaudies dainų rinkinį „Dainos“.
Muzikos šventėje buvo numatytos trys nominacijos: vokalinės grupės, folkloro ansambliai ir solistai. Iš viso dalyvavo 220 jaunųjų atlikėjų.

Skaityti daugiau...

       Onkologinės ligos yra viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pasaulyje vėžys kasmet nužudo virš 7 mln. gyventojų. Pastaraisiais dešimtmečiais ryškėja vėžio „jaunėjimo“ tendencija. Tai susiję su rizikos veiksniais – rūkymu, pernelyg ankstyvu lytiniu gyvenimu, piktnaudžiavimu alkoholiu, netinkama mityba, švirkščiamųjų narkotikų vartojimu ir kitų žalingų įpročių paplitimu tarp jaunuolių, paauglių ar net vaikų.
       Siekiant užkirsti kelią onkologinių ligų ,,jaunėjimo“ tendencijai gruodžio mėnesį Marijampolės Sūduvos gimnazijoje buvo vedamos integruotos pamokos, kuriose buvo aptarta onkologinių ligų prevencija ir intervencija bei aplinkinių reakcija susirgus ar sužinojus, kad serga artimas žmogus. Pamokas III klasių gimnazistams vedė psichologė L. Kavaliauskienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Imenickaitė.
                                                          Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  G. Imenickaitė.
               Verslumo savaitės renginiai prasidėjo jau spalio 24 dieną informacinių technologijų mokytojo Širvaičio filmuku apie Didžiąją depresiją, vėliau šis filmukas buvo pakartotas lapkričio 11-ąją, primenant verslumo savaitės temą.
             Lapkričio 11 dieną penktos pamokos metu II klasių mokiniai susitiko su buvusiu gimnazijos mokiniu, dabar verslininku Norbertu Akromu. Jis papasakojo apie laikus, kai būdamas mokinys su klasės draugais sukūrė pirmąją mokomąją bendrovę mūsų mokykloje. Ši veikla ir buvo pradžia, paskatinusi Norbertą tolimesnį savo gyvenimą sieti su verslu.
Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

Skaityti daugiau...

     1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė tarptautine tolerancijos diena ir ji minima daugelyje pasaulio šalių. Gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras šiais metais taip pat prisijungė prie bendros iniciatyvos ir šią dieną organizavo renginius „Tolerancijos švyturiai“. IIIA klasės mokinės Gabija Kalvaitytė ir Austėja Šeimytė lankėsi Marijampolės J. Tototraičio progimnazijoje ir su šios mokyklos Tolerancijos ugdymo centro bendruomene kalbėjo apie svarbą pažinti šalia esančius, nes nežinodami ir neišmanydami žmonės tampa pasyvūs ir abejingi kitų likimams. Taip pat pristatė mokinių kurtą filmuką apie tai, kaip susipynė dviejų šeimų likimai ir kaip drąsi marijampoliečių Babarskių šeima tapo tikrais tolerancijos ir atjautos švyturiais sudėtingų istorinių įvykių metais.

Skaityti daugiau...

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn

 Lapkričio 12d. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje III klasių mokiniams KITOKIĄ pamoką apie karjerą vedė Lietuvos „Žinių radijo“ laidos „Ką žmonės dirba“ vedėja Rasa Jusionytė. Vedėja pasidalijo savo gyvenimo istorija, papasakojo apie patirtus sunkumus bei pasiekimus. Lektorė prisipažino, kad mokykloje jai nekaip sekėsi, bet padedant pažįstamai mokymosi rezultatai pagerėjo ir, nors jie nebuvo patys geriausi, mergina sugebėjo įstoti į vieną geriausių Klaipėdos gimnazijų. Pabaigusi mokyklą nusprendė studijuoti Anglijoje, tačiau, pradėjusi studijuoti, suprato klydusi, tad keitė studijų sritį. Kol pasiekė savo tikslą, patyrė nemažai sunkumų, bet, kaip teigė lektorė, to, ko nori, niekada lengvai nepasieksi. Ji akcentavo, kad mokytis turime ne dėl kitų, taip pat įrodė, kad kelią, kurį pasirinksime po mokyklos, galima bet kada pakeisti, tad neverta skubėti kuo greičiau kur nors įstoti, nes pirmiausia turime atrasti savo pašaukimą, suvokti savo sugebėjimus ir, svarbiausia, turime atrasti patys save.

Paulina Aleksandravičiūtė, IIIE klasė

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn

Ankstyvą lapkričio 14 dienos rytą prie Marijampolės Sūduvos gimnazijos perėjų rinkosi didelis būrys jaunųjų policijos rėmėjų. Kartu su jais buvo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Agnė Matusaitė ir gimnazijos socialinė pedagogė Dalia Lodienė. Visi kartu jie vykdė akciją „Būk matomas – prisisek atšvaitą! ”, kurios tikslas priminti žmonėms kaip saugiai pereiti perėja ir teisingai dėvėti atšvaitą. Akcijos metu buvo kalbinami mokiniai bei kiti praeiviai, tikrinamos jų žinios apie kelių eismo taisykles, o atminimui įteikiamos dovanėlės. Po akcijos jaunieji policijos rėmėjai rinkosi į gimnaziją ir aplankė administraciją bei taip pat tikrino jų žinias apie kelių eismo taisykles.

JPR narė Adrijana Pečiokaitė III C ir Ernesta Jonušaitė II D

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn

Sūduvos gimnazijoje verslumo savaitės renginiai tęsiasi. Šiandien visus nustebino integruoto ekonomikos, istorijos, matematikos projekto „Kaip JAV gydėsi Didžiąją depresiją?“ veiklos. Ačiū mokytojoms A.Širvaitienei, V. Pituškienei, R. Tumosienei, užnorinusioms tiek mokinių, įkvėpusioms jiems kūrybiškumą, drąsą imtis naujų idėjų realizavimo, sutelkusioms mokinių komandas prasmingoms mokymosi kitaip veikloms.
IID klasės dekoracijos – nerealios!.. Tokie mokiniai uždega ir Mokytojo akis…
Ačiū visiems visiems!.. Sūduva - jėga!
1111 
Spalio 25 dieną mes, IA klasės mokiniai, lankėmės palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejuje. Ten mūsų laukė vienuolė Viktorija. Ji mus supažindino  su Marijampolės miesto ir Marijonų vienuolijos atsiradimo istorija. Papasakojo, kokią svarbią reikšmę miesto ir vienuolijos kūrimuisi turėjo grafienė Pranciška Ščiukaitė Butlerienė. Iki šiol muziejuje išlikę jos dovanoti daiktai. Daug sužinojome apie palaimintąjį arkivyskupą Jurgį Matulaitį - kunigą, vyskupą, arkivyskupą, profesorių, vienuolį, aktyvų socialinį veikėją, diplomatą. Taip pat dalyvavome edukacinėje programoje - muziejuje ieškojome atsakymų į pateiktus klausimus.
    Vėliau aplankėme senąsias miesto kapines ir tvarkėme apleistą kapą, taip turiningai ir prasmingai užbaigėme dieną prieš atostogas.

                                                I A kl.mokinės Kamilė Žukauskaitė ir Neringa Marija Banišauskaitė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.