foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Karjeros testas moksleiviams

studijos2020 1000x1000

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 

Priimtų į gimnazijos klases mokinių sąrašas 2020-2021 mokslo metams

Erasmus+

003

    
Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn
Marijampolės Sūduvos gimnazija 2016-2018 m. m. dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame Erasmus+ projekte „Making Art Together Brings Us Closer“ („Kuriame meną kartu ir tai mus suartina“). Kartu su šalimis partnerėmis - Prancūzija, Rumunija bei Italija - siekiame ugdyti mokinių kūrybiškumą (atrasti bei demonstruoti savo talentus, gerinti darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžius, skatinti kalbų įvairovę, ugdyti kompetencijas, reikalingas šiuolaikinėje darbo rinkoje).
    Šių metų gegužės 20-26 dienomis Erasmus+ projekto dalyviai vykdė projekto veiklas jau ketvirtajame šalių susitikime, kuris vyko Lietuvoje. Susitikimo savaitė buvo pilna įspūdžių, ekskursijų, projektinių veiklų bei teigiamų emocijų.
     Gegužės 20 dieną vykome į Lietuvos sostinę Vilnių, kur pasitikę svečius, grožėjomės miesto senamiesčiu, Užupio respublika bei menine sostinės raiška. Svečiai noriai klausėsi pasakojimų apie Vilnių, jo istoriją, su pasigardžiavimu ragavo lietuviškos virtuvės patiekalų.  Vėliau patraukėme į Trakus, o ežero saloje stūksanti Trakų pilis nepaliko abejingų. Dalyviai stebėjosi nepaprastu salos kraštovaizdžiu, domėjosi viduramžių Lietuva, rinko informaciją bei fotografavo vienai projekto užduočiai - Matbuco (išgalvotas projekto personažas) kelionių knygai iliustruoti. Sugrįžus į Marijampolę mokinių su nekantrumu laukė šeimos, kuriose dalyviai ketino praleisti visą savaitę.

Skaityti daugiau...

           DSC 5666

Projekto dalyviai  iš Lietuvos oro uosto iškeliavo lapkričio 18 dieną. Atvyko į Italijos oro uostą Baryje.

            Lapkričio19  mokiniai turėjo galimybę apsiprasti naujuose namuose, susipažinti su šeimomis ir Bitonto miestu.

           Lakpričio 20  važiavome į Castel Del Monte pilį, kuri yra vienas tobuliausių viduramžių statinių. 1996m. pilis jau buvo įtraukta į UNESCO PASAULIO paveldo objektų sąrašą. Šioje pilyje buvo atliekama daug veiklų: vieni mokiniai piešė, kiti filmavosi. Dar aplankėme TRANI katedrą

            Lapkričio 21 tapėme ant sienų mokykloje ( Erasmus ženklą ), vėliau projekto dalyviai su savo mokytojais keliavo aplankyti Giuseppe De Nittis muziejaus. Vakare su mokiniais iš įvairių šalių tęsėme filmavimą, atskleidusį įvairius talentus ir gebėjimus.

            Lapkričio22 darbavomės mokykloje, vykome su mokytojais į Bitonto miesto senamiestį, susipažinome su miesto meru, aplankėme katedrą ir nacionalinę galeriją, o vakare laukė mokyklos teritorijoje šeimų ir draugų vakaras su pagamintais nacionaliniais patiekalais.

             Lakpričio23 važiavome į Materą, pamatėme, kur buvo filmuoti žinomi filmai,  vienas iš jų -,,Kristaus kančia." Tą dieną mokiniai  daug keliavo, apžiūrėjo apylinkes ir buvo daug piešimo užsiėmimų.

            Lakpričio 24 vėl dirbame  su Erasmus programos logotipu, vyko vaikų generalinė repeticija prieš didįjį pasirodymą Bitonto teatro salėje, o vakarą vainikavo  renginys ,, Muzika: MatBuc sujungia kultūras."

           Lapkričio25 – paskutinę viešnagės dieną - visi programos dalyviai atsisveikino vieni su kitais, pasirūpino lauktuvėmis artimiesiems ir vėl į Bario oro uostą, iš kurio išskridome į Lietuvą.

           Viešnagė praturtino ir pradžiugino jos dalyvius.

                                                                                                                        Milda Zacharašaitė

logo europe

Atgal  Nuotrauka 1/12  Pirmyn

Marijampolės Sūduvos gimnazija 2016-2018 m.m. dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame Erasmus+ projekte „Making Art Together Brings Us Closer“ („Kuriame meną kartu ir tai mus suartina“). Kartu su šalimis partnerėmis - Prancūzija, Rumunija bei Italija - siekiame ugdyti mokinių kūrybiškumą (atrasti bei demonstruoti savo talentus, gerinti darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžius, skatinti kalbų įvairovę, ugdyti kompetencijas, reikalingas šiuolaikinėje darbo rinkoje).
       Lapkričio 19 - 25 dienomis dalyvavome jau trečiajame Erasmus+ projekto „MATBUC“ („Making Art Together Brings Us Closer“ trumpinys) susitikime, kuris vyko Italijos Apulijos regione Bitonto mieste.
       Susitikimo organizatorė Bitonto Liceo Scientifico Statale ,,G. Galilei“ mokykla buvo paruošusi įdomią ir turiningą programą. Vos atvykę buvome šiltai sutikti Italijos kolegų ir šeimos narių, su kuriais praleidome įsimintiną savaitę.  Intensyvias projekto veiklas mokykloje keitė pažintiniai kultūriniai vizitai po regioną: Kastel del Montė pilis, Trani Katedra, Giuseppe de Nittis Pinakoteka Barletoje, 2019 metų Europos kultūros sostinė Matera, Polinjano a Marė - žymaus italų dainininko ir kompozitoriaus Domenico Modugno gimtasis miestas. Tai tik keletas objektų, kurie supažindino mus su Pietų Italijos išskirtinumu. Žavėjomės nuostabiais kraštovaizdžiais, istorija alsuojančiais senamiesčiais, įspūdinga regiono virtuve ir draugiškais vietiniais gyventojais. Su džiaugsmu įsiliejome į pietietišką gyvenimo būdą, bendravimo kultūrą, išmokome nemažai itališkų žodžių, padėjusių sėkmingiau komunikuoti ,be to, suteikusių džiaugsmo šeimininkams, pas kuriuos gyvenome.  

Skaityti daugiau...

logo europe

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn

 2017m. gegužės 18 d. 6 val. ryte penkios Marijampolės Sūduvos gimnazijos 2C klasės mokinės: Kornelija Skarolskytė, Airinga Naujokaitė, Paulina Čingaitė, Adriana Giliūtė ir Danielė Vaškelytė, kartu su lydinčiomis mokytojomis Jūrate Rudminiene ir Loreta Žaliauskiene išvyko į Rumuniją dalyvauti Erasmus projekte. Šioje mainų programoje iš viso dalyvauja keturios Europos Sąjungos valstybės, į kurias keliauti, pasirodo, yra taip įdomu. Tai Prancūzija, Italija, Rumunija ir Lietuva. Projektas truko septynias dienas.

Skaityti daugiau...

logo3europe

Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

Lapkričio 14-20 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai kartu su lydinčiomis mokytojomis lankėsi Prancūzijoje, kur dalyvavo Erasmus+ projekto „Making Art Together Brings Us Closer“ veiklose. Šio pirmojo mobilumo metu susitikome su kitų šalių projekto dalyviais iš Rumunijos, Italijos bei Prancūzijos. Kadangi projektas glaudžiai susijęs su kūrybiškumo ugdymu, turėjome puikią galimybę išbandyti save įvairiuose vaidmenyse, pritaikyti turimas žinias ir pasisemti naujos patirties. Projekto koordinatorė Prancūzija suteikė progą pažinti šios šalies kultūros ypatumus. Gyvendami šeimose, vykdami į mokyklą, ragaudami vietinio maisto, dalyvaudami kasdienėse veiklose, pasijutome tikrais prancūzais, kas padėjo suvokti mūsų skirtumus, atrasti panašumus bei įveikti stereotipines nuostatas. Lankymasis ir piešimas/tapymas vietose, kur kadaise tapė vienas iškiliausių prancūzų menininkų Paul Cezanne, virto neįkainojama patirtimi.

Skaityti daugiau...

logo europe

2016m. rugsėjo mėnesio pradžioje mūsų gimnazijoje startavo tarptautinis Erasmus+ K2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektas Making Art Together Brings Us Closer, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, kurias administruoja Lietuvos Respublikos Švietimo Mainų Paramos Fondas.
   Mūsų gimnazija bendradarbiauja su kolegomis iš trijų šalių: Prancūzijos (Lycée Georges Duby), Rumunijos (Liceul De Arte Vizuale Romulus Ladea) bei Italijos (Liceo Scientifico Statale ,,G. Galile“). Projekto tikslas ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti atrasti bei demonstruoti savo talentus, gerinti gebėjimus dirbant su informacinėmis technologijomis, skatinti kalbų įvairovę, ugdyti įgūdžius ir gebėjimus, reikalingus šiuolaikinėje darbo rinkoje.
   Projekto trukmė - 2 metai. Pirmasis susitikimas suplanuotas lapkričio 14-20 dienomis Prancūzijoje. Projekto metu mokiniai ne tik susipažins su kitų šalių kultūra, bet ir gilinsis į jų meninį paveldą, išbandys save įvairiuose vaidmenyse. Tikimės, tai juos padrąsins priimti gyvenimo iššūkius, domėtis naujovėmis, dalintis savosiomis patirtimis.
Projekto koordinatorė Jūratė Rudminienė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.