foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Karjeros testas moksleiviams

studijos2020 1000x1000

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 

Priimtų į gimnazijos klases mokinių sąrašas 2020-2021 mokslo metams

Erasmus+

003

    
Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn
Marijampolės Sūduvos gimnazija 2016-2018 m. m. dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame Erasmus+ projekte „Making Art Together Brings Us Closer“ („Kuriame meną kartu ir tai mus suartina“). Kartu su šalimis partnerėmis - Prancūzija, Rumunija bei Italija - siekiame ugdyti mokinių kūrybiškumą (atrasti bei demonstruoti savo talentus, gerinti darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžius, skatinti kalbų įvairovę, ugdyti kompetencijas, reikalingas šiuolaikinėje darbo rinkoje).
    Šių metų gegužės 20-26 dienomis Erasmus+ projekto dalyviai vykdė projekto veiklas jau ketvirtajame šalių susitikime, kuris vyko Lietuvoje. Susitikimo savaitė buvo pilna įspūdžių, ekskursijų, projektinių veiklų bei teigiamų emocijų.
     Gegužės 20 dieną vykome į Lietuvos sostinę Vilnių, kur pasitikę svečius, grožėjomės miesto senamiesčiu, Užupio respublika bei menine sostinės raiška. Svečiai noriai klausėsi pasakojimų apie Vilnių, jo istoriją, su pasigardžiavimu ragavo lietuviškos virtuvės patiekalų.  Vėliau patraukėme į Trakus, o ežero saloje stūksanti Trakų pilis nepaliko abejingų. Dalyviai stebėjosi nepaprastu salos kraštovaizdžiu, domėjosi viduramžių Lietuva, rinko informaciją bei fotografavo vienai projekto užduočiai - Matbuco (išgalvotas projekto personažas) kelionių knygai iliustruoti. Sugrįžus į Marijampolę mokinių su nekantrumu laukė šeimos, kuriose dalyviai ketino praleisti visą savaitę.
     Gegužės 21 rytą svečius pasitikome gimnazijoje, kur jie susipažino su projekto savaitės programa, mokykla bei pasiskirstė į grupes kūrybinėms dirbtuvėms. Mokytojų laukė šiltas susitikimas su gimnazijos direktoriumi bei administracija. Gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys trumpai pristatė Lietuvos švietimo sistemą, mokykloje diegiamas naujoves ir net sutiko pats pavedžioti svečius po gimnazijos erdves. Svečiai liko sužavėti gimnazijos tvarka, modernumu, į mokinį orientuotu ugdymu bei aplinka. Po ekskursijos po mokyklą mokytojai rinkosi į koordinatorių susirinkimą aptarti projekto veiklas, nuveiktus darbus ir laukiančius iššūkius. Mokiniai tuo tarpu intensyviai darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse: vieni tobulino šokio žingsnelius, kiti užsiėmė karpiniais, dar kiti iš molio lipdė juosteles su savo šalių atributika bei tautiniais motyvais. Antroje dienos pusėje mokiniai bei mokytojai dalyvavo gimnazijos abiturienčių Gerdos Jankauskaitės ir Brigitos Dereškaitės organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse apie performansą. Visi atidžiai klausė įdomiai pateiktos informacijos apie vaidybos elementus, aktoriaus/režisieriaus kūrybą, etiudo prasmę bei eigą. Dalyviai noriai dalyvavo įvairiuose pratimuose, improvizacijose ir pabaigoje, susiskirstę į grupes, paruošė bei pristatė po savo sukurtą etiudą. Pirmadienis tuo nesibaigė. Vakarėjant į gimnazijos aktų salę pradėjo rinktis mokinių šeimos, nešinos namuose gamintais patiekalais, desertais bei gaivinančiais gėrimais. Laukė puikus tarptautinis vakaras su dainomis, šokiais bei prisistatymais. Kiekviena šalis buvo paruošusi programą „Duoklė tradicijoms“.  Visi dainavo, šoko, demonstravo paruoštas skaidres bei video. Gražu buvo žiūrėti, kaip skirtingais tautiniais rūbais pasipuošę, skirtingomis kalbomis kalbantys, skirtingą maistą valgantys žmonės tampa viena tauta - europiečiais.
     Gegužės 22 dieną leidomės iškilaus lietuvių menininko M. K. Čiurlionio gyvenimo keliais Čiurlionis čia augo, nupiešė daug paveikslų, parašė muzikos kūrinių, su meile minėjo Druskininkus savo laiškuose. Taigi, mūsų diena prasidėjo būtent čia. Popietę praleidome Aušros ir Tauro Česnulevičių įkurtoje Druskos studijoje, kur ne tik sužinojome, kaip druska susijusi su Druskininkais, bet ir užsiėmėme kūrybine veikla. Tiek mokytojai, tiek mokiniai pasitelkę fantaziją iš druskos lipdė įvairias figūras, „druskinukus“, surengė savo kūrybinių darbų parodą. Abejingų nepaliko ir sodybos šeimininko skulptoriaus Tauro pamoka apie sprendimų priėmimą - „Baimės mygtuko išjungimą“. Gidės Aušros dėka apsilankėme Druskininkų gydykloje, kur ragavome mineralais prisotinto šaltinių vandens, prausėmės iš akmeninio bareljefo ištekančiu ,,Grožio” šaltiniu panemunėj. Vėliau lankėmės Liškiavos vienuolyno ansamblyje, kurio rūsiuose įvairiomis kalbomis sukalbėjome maldą. Įspūdinga architektūra, neapsakomo grožio panorama, sąsajos su M. K. Čiurlionio gyvenimu buvo puikus šaltinis rinkti medžiagą projekto produktui - Matbuco kelionių knygai. Negalėjome išvykti neapsilankę Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Įkvėpti to meto aplinkos, obelų sodo, nuostabios kompozitoriaus muzikos ir paveikslų, piešėme supančius vaizdus, bandėme atkartoti menininko simbolius. Čiurlionio memorialinio muziejaus sode suorganizavome savo kūrybinių darbų mini parodą. Dieną baigėme apsilankę žymaus Dzūkijos skulptoriaus Antano Česnulio sodyboje, kurioje gėrėjomės įspūdinga drožinių ekspozicija, gamta bei pačiu menininku.
     Gegužės 23 dienos rytą leidomės į Kauną, kur projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Kauno architektūra, istorija bei menu. Kauno pilis, senamiesčio gatvelės, pastatų architektūra puikiai tiko kuriamam projekto filmui „Ieškant Matbuco“. Vėliau aplankėme lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejų, kur susipažinome su įvairiais instrumentais, jų istorija, grojome bei dainavome sutartinę. Projekto dalyviai galėjo atskleisti savo muzikinius talentus: mušė būgnus, skambino kanklėmis ar pūtė skudučius. Po pietų leidomės Į Raudondvarį, kur sužinojome jo istoriją bei paskirtį. Taip pat dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse su spalvotu smėliu. Visi projekto dalyviai susikaupę ir mėgaudamiesi spalvino mandalas. Kiekvienas rinkosi patinkančias spalvas, mandalos formas ir kūrė. Kūriniai žavėjo fantazija, spalvomis ir savitu skoniu.
     Gegužės 24 dieną susitikome Marijampolės  J. Basanavičiaus aikštėje, kur mūsų laukė ekskursija po Marijampolę. Apsilankėme Marijampolės kraštotyros muziejuje, gėrėjomės gatvės meno piešiniais ant sienų, miesto aikštėje pakabinome savo projekto varpą (varpas šiais metais Marijampolės - kultūros sostinės simbolis). Mokytojai turėjo galimybę apsilankyti miesto savivaldybėje, kur buvo kalbamasi apie Marijampolės istoriją, svečiai dalijosi nuomone apie mūsų miestą bei viešino projektą. Vidurdienį visi grįžome į mokyklą, kur dalyvavome Paskutinio skambučio šventėje. Svečiai turėjo galimybę palyginti, kaip minimos abiturientų paskutinės akimirkos mokykloje. Po ceremonijos grįžome prie veiklų. Dalyviai toliau tęsė pradėtus darbus šokio, karpinių, keramikos kūrybinėse dirbtuvėse, dalyvavo interviu bei kūrė filmą.
    Gegužės 25 diena prasidėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis. Projekto dalyviai užbaigė pradėtus darbus bei pradėjo ruoštis parodai. Per pietus buvo oficialiai atidaryta projekto savaitės metu sukurtų meno kūrinių paroda, pristatytas bendras paruoštas šokis pagal Čiurlionio simfoninės poemos „Miškas“ muziką ir įteikti dalyvių sertifikatai, liudijantys dalyvavimą projektinėje veikloje. Vėliau visi kartu, lyg viena didelė šeima, dalyvavome Marijampolės Miesto dienų atidarymo ceremonijoje, suvokdami, kad jau greitai teks išsiskirti.
    Savaitė prabėgo kaip viena diena... Pilna kūrybos, įspūdžių ir bendrumo jausmo. Mokinių nuoširdžios ašaros, riedančios skruostais prieš išlydint naujuosius draugus, liudija, jog tapome artimesni. Bendros veiklos, bendros kelionės, kartu praleistas laikas mus vienija ir atliepia šio projekto tikslą - kurti meną kartu ir suartėti.
Projekto koordinatorė                                                                                Jūratė Rudminienė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.