foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NUOTOLINIS MOKYMAS
Covid19 LSD
Light Brown Furniture Interior Design Business Card

Karjeros testas moksleiviams

studijos2020 1000x1000

Patyčių dėžutė

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europeerasmus

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 
 IMG 8610IMG 4346Marijampolės Sūduvos gimnazija – sėkmės mokykla? O gal atvirkščiai – „lengvą išsilavinimą“ suteikianti gimnazija? Dažnai gyvenime esame pratę rinktis tai, kas yra lengviau ir paprasčiau, tačiau moksle tai netinka. Šios mokyklos vidinį pasaulį teko pažinti ir mums, pernykštėms šios gimnazijos absolventėms, šiandien kremtančioms studijų duoną, mažais žingsneliais einančioms mokytojo darbo patirties keliu. Tad nors beveik metai, kai užvėrėme šios gimnazijos duris, bet norisi kalbėti apie prasmingą laiką, praleistą joje.
  O praleidome Sūduvoje ketverius metus, po kurių į pasaulį išėjome kitokios. Gimnazijoje mums buvo keliami iššūkiai, kurie skatino augti ne tik žinių, bet ir asmenybės prasme. Išmokome ne tik naujų dalykų ar pagilinome senas žinias, tačiau supratome, ką reiškia žmogiškumas ir mokėjimas gyventi, sulaukėme pagalbos net ir iškilus asmeninėms problemoms.  Pirmieji į mokyklą atėjusį mokinį pasitinka mokytojai ir tampa svarbiausia jo atrama. O Sūduvos  gimnazija mokytojais gali pasigirti, nes būtent jie skatina siekti daugiau nei parašyta vadovėlyje, motyvuoja drąsiai svajoti ir planuoti ateitį, ragina šauti tiesiai į mėnulį, sakydami, jei nepataikysi - nukrisi ant žvaigždės... Šie mokytojai žino kiekvieno mokinio gebėjimus ir suteikia galimybių ne tik pasiekti užsibrėžtus tikslus, bet ir perlipti iš(si)keltą kartelę. Mums buvo suteikta galimybė laisvai išsakyti savo mintis, mokytojai tolerantiškai žiūrėjo į paauglišką maištavimą, padėjo nugalėti sieloje vykstančias kovas. Kai kurios jų ištartos frazės lėmė ir mūsų pedagogikos studijų pasirinkimą – tarsi šventą skolą Sūduvos mokytojams. Juk jaunam žmogui pasirinkti, ką veiks toliau gyvenime, yra sudėtinga, bet šios gimnazijos mokytojai mums padėjo spręsti sudėtingas gyvenimo „lygtis su begale nežinomųjų...“, su meile pavedėjo Gyvenimo vartų link. Todėl drąsiai galime sakyti, kad gimnazijos mokytojai mokinius paruošia ne tik žinių Olimpui užkariauti, bet ir išmoko žmogiškumo, paruošia  laukiančioms gyvenimo pamokoms. Šie mokytojai nebijo mokiniui parodyti savo tikrąją asmenybę, jie išdrįsta prieš klasę nusimesti mokytojo kaukę ir būti tiesiog žmonėmis – labai skirtingais, turinčiais ne tik žinių aruodus, bet ir dideles širdis. Ir tais momentais, stovėdami prieš mokinius kaip asmenybės, parodo, kaip svarbu gyvenime mokėti kalbėtis, klausytis, išgirsti, suprasti, jausti ir mylėti, klysti, pripažinti kitokį, jie parodo, koks tu gali būti gražus savo vidumi. Mums, Amandai ir Robertai, Sūduvos gimnazijos mokytojai įrodė, kad mokytojo profesija jau dabar yra prestižinė, o ne bus kada nors ateityje. Mes mokyklą palikome išaugusios kaip asmenybės, nes šiam augimui Sūduvoje - trąši dirva. Iki šiol įstrigę vienos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos pasakyti žodžiai, kad „niekas nevyksta be priežasties“. Tad galima sakyti, kad ir šios gimnazijos pasirinkimas įvyko ne be priežasties – jis atvėrė mums naujas duris į pasaulį, į gyvenimą, išvedė į ieškojimų kelią.
Nors mums šioje gimnazijoje buvo gera ir jauku, tačiau mes jau išaugome mokyklinį rūbą, todėl ateikite ir kurkite Sūduvos gimnaziją jūs, būsimi mokiniai, kad jūsų prisiminimais galėtume pasidžiaugti ir mes. 

                             2019 m. absolventės Amanda Alesiūtė ir Roberta Nevieraitė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Atmintinė švietimo bendruomenei dėl koronaviruso

atmintinė švietimo bendruomenei

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 
be patyciu
site logo
 
nerukysiu logo
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2020 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.