Spalio 8 dieną gimnazistai dalyvavo atviroje integruotoje istorijos ir literatūros pamokoje „Holokausto tema istorijoje, literatūroje ir vizualiajame mene“, į kurią pakvietė mokytojos L. Kraukšlienė, Dž. Gaižauskienė, V. Pituškienė ir R. Benevičienė.
 Organizuoti tokią pamoką paskatino anonsuota dokumentinio filmo „Gerasis nacis“ premjera per LRT. Holokausto tema aktuali jaunam, kritiškai mąstančiam žmogui, nes jis geba ne tik suvokti istorijos faktus, analizuoti perskaitytą I. Mero kūrinį „Lygiosios trunka akimirką“, bet ir vertinti dokumentiniame filme „Gerasis nacis“ pateiktą informaciją, pamąstyti apie žmogiškumo apraiškas sudėtingu istorijos laiku ir šiandien.
 Džiugu, kad jautrūs, kūrybingi žmonės savo potyrius atskleidė kūryboje. Bendraamžiai perskaitė bičiulių eilėraščius apie hlolokaustą.
Pamokos pabaigoje mokiniai rašė, kaip jie supranta žmogiškumą. Jų mintys – brandžios, džiuginančios mus, mokytojas.
Lietuvių kalbos mokytojos L. Kraukšlienė ir Dž. Gaižauskienė

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.