Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

2019 metai paskelbti VIETOVARDŽIŲ METAIS. Prisidėdami prie šios akcijos kovo 27 dieną į renginį „Sprendimų raktas - 2019" rinkosi Marijampolės savivaldybės mokyklų komandos ir geografijos mokytojai pasidalyti žiniomis apie Lietuvos vietovardžius, prisiminti senųjų kaimų pavadinimus ir pagilinti geografinį išprusimą.
           Mokinių komandos turėjo atlikti įvairias kūrybines užduotis: braižė vietovės planą, pasirinko įsivaizduojamos teritorijos dydį, reljefą, kraštovaizdį, numatė infrastruktūros pokyčius, plėtros galimybes, taip parodydami tinkamą pagarbą savitumui, pripažindami vietovardžius Lietuvos nematerialiąja kultūros paveldo vertybe. Tokiu būdu iš užmaršties buvo prikelti jau išnykę Marijampolės savivaldybės ir Lietuvos vietovardžiai. Užduotis geriausiai pavyko atlikti Šv. Cecilijos ir Sūduvos gimnazijos mokiniams bei „Šaltinio“ progimnazijos komandai..
           Įdomius pranešimus apie tai, kaip atsirado vietovardžiai, ką jie mums pasako apie tautos praeitį ir gyventojus, skaitė „Ryto" pagrindinės mokyklos, Jono Totoraičio progimnazijos, „Šaltinio" progimnazijos, Profesinio rengimo centro, Marijonų gimnazijos, Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Džiugu, jog sužinojome daug naujo ir patyrėme puikių emocijų bendraminčių būryje.
                                                                                         Geografijos mokytoja Danguolė Balkauskienė

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.