53379788 1904652142980140 4007889208034197504 n InPixio
„Labai vertinu tokias pamokas. Daugiau tokių – daugiau supratimo.“ Gustė Zubrickaitė
„Manau, kad tokios pamokos padeda susimąstyti. Padeda stipriau išgyventi kiekvieną išgirstą žodį.“ Austėja Brazaitytė
„Man patiko, kad per pamoką dirbome mes, ne mokytojai. Kai kuriais momentais net šiurpuliukai pereidavo. Buvo labai įdomu ir informatyvu.“ Gustė Kilinskaitė
„Išeinu susimąsčiusi ir kupina emocijų.“ Viktorija Grigaitė
„Jautru. Žmogus visada turi išlikti žmogumi.“ Aurelija
„Labai patiko kitokia pamoka. Sužinojau tikrų istorijų, o tai privertė susimąstyti apie tragediją, nutikusią žydų tautai.“ Justina Birgiolaitė
„Buvo liūdna, bet įdomu sužinoti apie sunkią žydų praeitį. Ši integruota pamoka tikrai mane sujaudino.“ Aldas Moliušis
„Nuoskauda. Baimė. Išmintis.“ Gustas Šmulkštys ir Mindaugas Vizgirda
„Buvome sukrėstos, negalėjome patikėti, kad žmonės taip gali elgtis su kitais. Pamiršo moralę, užuojautą, žmogiškumą.“ Aušrinė Lietuvninkaitė ir Milana Rakauskaitė
Džiaugiuosi gyvendama dabartinėje visuomenėje, kurioje nereikia išgyventi to, ką išgyveno žydai.
Tokius įspūdžius iš integruotos istorijos ir literatūros pamokos, kuri vyko kovo 8 d. Marijampolės švietimo centre, išsinešė IIA ir IIB klasės mokiniai. Pamokos tema – „Gyvenę šalia... Lietuvos ir Marijampolės žydų istorija“. Mokytojai Vaida Pituškienė, Saulius Pituška, Reda Benevičienė ir Laimutė Kraukšlienė numatė aiškius pamokos tikslus: supažindinti su Marijampolėje gyvenusia bei didelę įtaką visuomenei turėjusia žydų tautine mažuma; išsiaiškinti, kodėl šiandieninėje Lietuvoje šios tautos atstovų gyvena tiek mažai; skatinti mokinių kūrybiškumą, inspiruotą istorijos žinių; gilinti viešojo kalbėjimo įgūdžius.
Pamoka prasidėjo literatūrine įžanga: mokytoja Reda Benevičienė ir IIB klasės mokinės Austėja Brazaitytė, Aušrinė Lietuvninkaitė, Milana Rakauskaitė supažindino su  I. Mero gyvenimu, skaitė ištrauką iš romano ,,Lygiosios trunka akimirką".
53060136 355479345307002 7723798387438387200 n InPixio
Istorijos žiniomis dalijosi IIA ir IIB klasės mokinės. Pranešimą „Lietuvos žydų istorija“                         skaitė Gabija Kalvaitytė ir Austė Šeimytė (mokytoja V. Pituškienė), apie Lietuvos ir Marijampolės žydus pasakojo Austėja Brazaitytė, Aušrinė Lietuvninkaitė ir Milana Rakauskaitė (mokytojas S. Pituška), projektą „Mamos karoliai“ pristatė Odeta Kuzmickaitė ir Gabrielė Karpavičiūtė (mokytoja V. Pituškienė). Visus sudomino gimnazistų sukurtas filmukas apie praeities ir dabarties sankirtą (mokytoja V. Pituškienė).
Pamokos pabaigoje skambėjo trijų dešimtokų (Gustės Kilinskaitės, Igno Kraukšlio ir Igno Matulevičiaus) eilėraščiai (mokytoja Laimutė Kraukšlienė). Tekstus skaitė bendraklasiai: Justina, Karina, Gustė, Jonas, Edvardas, Lukas.
„Šaunuoliai, gimnazistai“,- per refleksiją parašė mokytoja Reda Kriaučiūnienė. Šis vertinimas leidžia teigti, kad integruota istorijos ir literatūros pamoka pavyko.
                                                                                     Mokytojų vardu Laimutė Kraukšlienė

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.