foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europe

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

 

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Sveikatiada logo PNG

 

Be pavadinimo

 

 
 

Atgal  Nuotrauka 1/2  Pirmyn
 

Juozas Tumas – Vaižgantas yra pasakęs: „Garbė žuvusiems už tėvynę ir garbė tėvynei, kai yra kam už ją žūti.“ Visi žinome, kas yra Sausio 13-oji ir kad dėl mūsų visų laisvės savo gyvybes paaukojo 14 žmonių, kurie žuvo tą naktį prie televizijos bokšto. Tačiau tik nedaugelis šiandien prisimena visų žuvusiųjų vardus, pavardes ar kitus biografinius faktus.
  Prisimenant Sausio įvykius, vėl sustoja laikas, ir anksti išėjusieji amžiams pasilieka jauni. Iš jų portretų žvelgia gyvos akys, rodos, dabar daugiau suprantančios, patyrusios tai, ko mes dar nežinome. Atsiminimuose girdisi jų balsai, pašmaikštavimai, juokas. Tačiau šalia prisiminimų šliejasi būtasis laikas-buvo, kalbėjo, lankėsi, juokavo, mylėjo, siekė, tikėjosi... Buvo ir Rimantas Juknevičius.
Jis buvo niekuo iš kitų neišsiskiriantis vaikinas, prieš kelis dešimtmečius vaikščiojęs ir šėliojęs mūsų mokyklos koridoriuose.
  Mums jis yra didvyris, kuris žuvo prie televizijos bokšto, bet Rimanto tėvams, bendraklasiams, draugams, artimiesiems ir jį pažinojusiems jis - paprastas vaikinas, su kuriuo kartu leisdavo laiką, kalbėdavosi, bendraudavo.
Sausio 13-osios naktį kulka pakirto šį jauną žmogų- liko nebaigti darbai, neišsipildžiusios svajonės.

 Tad Sausio 13-osios įvykiai paliko itin gilius pėdsakus ne tik mūsų širdyse, bet ir šalies istorijoje. Ir kai  šią dieną mokyklos languose suplevena atminties žvakelės, suvokiame: atmintis gyva, ji liudija... Liudija skausmingą mūsų tautos istorijos kelią... Liudija žmonių, paaukojusių tautai gyvybes, dvasios jėgą... Liudija krauju aplaistytas mūsų tautos valstybingumo šaknis....

 Šiandien prisimindami visus žuvusius už Lietuvos laisvę mes ir vėl prisijungėme prie pilietiškumo akcijos           „Atmintis gyva, nes liudija“. Ankstyvą rytą gimnazijos languose sužibo žvakelės. Pirmosios pamokos metu vyko pilietiškumo pamoka, per kurią visi žiūrėjome gimnazijos TUC – o mokinių sukurtą filmuką.
 Šiandien, minėdamas Sausio 13 – osios aukas, žygį surengė Lietuvos kariuomenės Vytenio batalionas. Kariškiai kartu su mūsų gimnazijos mokiniais surengė minėjimą prie Sūduvos gimnazijos, kurioje mokėsi Rimantas Juknevičius. Sveikinimo kalbą sakė ir savo atsiminimais pasidalijo mūsų gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys bei Lietuvos kariuomenės Vytenio bataliono plk.ltn. Julius Gaižauskas. Nuaidėjo šūvių salvės už žuvusius ir už laisvę. Kariškiai padėjo gėles prie Rimanto Juknevičiaus atminimo lentos.
 Po iškilmingo minėjimo gimnazijos administracija aplankė miesto kapines ir padėjo gėlių ant Rimanto Juknevičiaus kapo.

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 
 
askritiskas
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.