foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europe

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Be pavadinimo

 

 
 
Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn
Gruodžio 3 – 5 d. vykusiose Karjeros dienose - profesijų mugėje 2018 Sūduvos gimnazistai jau aštuntą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Kauno bei Marijampolės kolegijų atstovai.
Gimnazistai turėjo galimybę pasiklausyti aukštųjų mokyklų dėstytojų skaitomų paskaitų: „Kaip neklysti? (Kuo gali padėti matematika)“ (doc. dr. Sigita Pečiulytė , VDU, Informatikos fakultetas), „Kas aš esu ir kaip aš mokausi skaitmeninėje erdvėje“ (doc. dr. Airina Volungevičienė, VDU, Inovatyvių studijų instituto direktorė), „Gatvės teisė“ (dr. Aušrinė Pasvenskienė, VDU, Teisės fakultetas), „Kaip nesusivaryt gyvenimo su internetais” (dr.  Justinas Kisieliauskas, VDU, Ekonomikos ir vadybos fakultetas), „Drakonas, klastotės ir fake news: literatūros ir kalbos galia“ (dokt. Eleonora Buožytė, VU, Filologijos fakultetas), „Archeologija. Nuo kastuvo iki molekulės“ (dokt. Mindaugas Grikpėdis, VU, Istorijos fakultetas), „Pieno kokteilis“ (pamoka – viktorina) (Aistė Katolikaitė, LSMU, gyvūnų mokslų fakultetas), „Elektros energetika: politikos ir inžinerijos mokslų junginys“ (doc. dr. Sonata Tolvaišienė, VGTU, Elektronikos fakultetas), „Duomenų vizualizavimas informacinėse technologijose“ (doc. dr. Daiva Makutėnienė, VGTU, Fundamentinių mokslų fakultetas), „Statinio elektrotechninės dalies modeliavimas trimatėje erdvėje (BIM)“ (doc. dr. Audrius Grainys, VGTU, Elektronikos fakultetas). Lekt. dr. Donata Putnaitė (KTU, Elektros ir elektronikos fakultetas) pakvietė gimnazistus į fizikines kūrybines dirbtuves „Vėjo jėgainės“, kur mokiniai pasigamino savo vėjo elektrinę.
Abiturientų ir trečių klasių mokinių laukė susitikimai su aukštųjų mokyklų atstovais bei LAMA BPO konsultante Odeta Kardauske, kuri pristatė 2019 ir 2020 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, konkursinio balo skaičiavimo metodiką.
Abiturientai, kurie planuoja baigę gimnaziją savo ateitį sieti su darbo rinka, susitiko su Marijampolės darbo biržos Jaunimo darbo centro atstove. Marijampolės jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Loreta Barkauskienė suteikė informacijos apie garantijas jaunimui ES šalyse, supažindino su pagrindinėmis problemomis, įsiliejant į darbo rinką.  Alytaus RKPKS Marijampolės specialistas Paulius Kulbis ir Alytaus RKPKS Marijampolės poskyrio verbuotoja Virginija Preskienytė pristatė privalomąją ir savanorišką karo tarnybą bei karjeros galimybes kariuomenėje.
Pirmų ir antrų klasių mokiniai dalyvavo profesijų mugėje. Jie susipažino su staliaus (IC kl.), mokytojos (ID kl.), kirpėjos (IIE kl.) ir vadybininkės (IIG kl.) profesijomis. Minėtų profesijų atstovai papasakojo apie savo darbo ypatumus bei supažindino, kaip įgyti šias specialybes. Už tai nuoširdžiai dėkojame svečiams.
Taip pat šiais metais pirmų ir antrų klasių kolektyvai lankėsi tėvų darbovietėje.  IF klasės gimnazistai Marijampolės apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje susipažino su ugniagesio profesija. Su medikų profesijos ypatumais susipažino IIB klasės mokiniai lankydamiesi Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stotyje. IIC ir IID klasių kolektyvai lankėsi UAB „Mantinga“. Jie susipažino su maisto technologo profesija.
Klasių valandėles  „Profesijų labirintas“, „Karjeros kelias“ ir  „ Aš ir mano karjera“ vedė IA, IB ir IE klasių auklėtojos, o  IIF klasė kūrė asmeninius profilius svetainėje mukis.lt . Kas yra karjera ir kaip tinkamai pasirinkti savo karjeros kelią, IIA klasės mokiniai aiškinosi su edukacinės bendrovės „kalba.lt” lekt. Nerijumi Leškiu.
Visi studijomis besidomintys  abiturientai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie juos dominančias aukštųjų mokyklų siūlomas studijų programas, reikalingus egzaminus, stojamųjų balų skaičiuoklę, stojimo tvarką.
Šiais mokslo metais karjeros dienos, kaip ir pernai, buvo orientuotos į abiturientų poreikius.
 Nijolė Grinytė,
Sūduvos gimnazijos karjeros organizatorė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.