atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

Sūduvos gimnazija lapkričio 16 dieną paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiais metais ji visoje Lietuvoje minima su TOLERANCIJOS RAKTU. Visų mokyklos kabinetų durys buvo papuoštos raktais su  prasmingomis žymių žmonių – rašytojų, filosofų - mintimis. Raktas atrakina ne tik duris, bet dažnai ir širdis, ir jausmus, ir protą... Visų  šių dalykų reikia, norint suprasti kitokį žmogų, jo pažiūras, jausmus, įsitikinimus.
     Šią dieną surengėme diskusiją tema ,,Tolerancija – dorybė, yda ar mitas?“. Dalyvavę 27 I – IV klasių mokiniai, pasidalijo mintimis įvairiais šiomis dienomis aktualiais klausimais – svetimų kultūrų apraiškų, rasių, orientacijos skirtumo ir kt. Diskusijos dalyviai svarstė, kada tolerancija yra dorybė, ką toleruoti tiesiog ydinga ir kur tolerancijos ribos. Džiugu, kad mokiniai neabejingi šių dienų aktualijoms, argumentuodami savo išsakytas mintis parodė išprusimą istoriniame kontekste.
     Neieškojome tiesos, vieningų atsakymų – jų nėra, jų ir nereikia. Po diskusijos išėjome atviri KITOKIAM, bet tikrai ne prastesniam nei kiekvienas iš mūsų ŽMOGUI.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Reda Benevičienė

© 2018 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.