atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

Gegužės 18 dieną Sūduvos gimnazijoje vyko respublikinė mokinių konferencija ,,Asmenybė, nusipelniusi Lietuvai“, skirta Lietuvos 100 – mečiui paminėti. Į dvi valandas trukusią konferenciją atvyko  valančiukai bei jų vadovės iš Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos, Šiaulių rajono Naisių pagrindinės mokyklos, Lazdijų rajono Šventežerio mokyklos,  Marijampolės Petro Armino progimnazijos, ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos bei ,,konferencijos šeimininkai“ – Sūduvos gimnazijos valančiukai. Visi dalyviai pristatė pranešimus apie Motiejaus Valančiaus asmenybę, pasakojo, kokiais būdais kiekvienas būrelis tęsia vyskupo  prasmingą prevencinę veiklą savo regionuose.
      Po konferencijos ir pietų valančiukai rikiavosi į eiseną miesto gatvėmis. Sustoję prie Basanavičiaus aikštėje esančio paminklo ,,Tautai ir kalbai“ bendrai nuotraukai, renginio dalyviai buvo pakviesti į edukacines veiklas miesto kraštotyros muziejuje bei multicentre. Sužinoję apie senąsias juostų audimo tradicijas bei popieriaus kilmės istoriją, būrys valančiukų atsisveikino Vytauto parke pasižadėję susitikti vasarą vyksiančiame sąskrydyje.
Lietuvių kalbos mokytoja Reda Benevičienė

© 2018 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.