atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

Ačiū saulei, kad šildo žemę. Ačiū žemei, kad augina medį.
Ačiū medžiui, kad suteikia pavėsį žolei.
Ačiū žolynams, kad grožiu ir spalvomis džiugina  žmogų.
Ačiū  žmogui už tai, kad myli saulę, žemę, medžius ir gėles.

Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis yra pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas Mc Connellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
        Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus,  kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.
        O ar mes gyvename švarioje aplinkoje, pabandė išsiaiškinti mūsų IA kl. mokinės Gabija Kalvaitytė, Austė Šeimytė, Goda Tamulynaitė, Viktorija Grigaitė. Viktorija pristatė mokykloje atliktą tyrimą ,,Aplinkos mikroorganizmai“. Tyrime merginos aiškinosi, kurios mokyklos vietos yra labiausiai užterštos mikroorganizmais.
         I klasių komandos aktyviai dalyvavo protmūšyje, atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus. Geriausiai sekėsi I B klasės komandai. Antra vieta atiteko I C, trečia I A klasei. Laimėjusios komandos apdovanotos Padėkos raštais ir saldžiais prizais.

© 2018 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.