atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

Rugsėjo 22 dienos ankstų rytą gausus būrys valančiukų iš Sūduvos gimnazijos, Ryto, Petro Armino progimnazijų bei Alytaus vidurinės mokyklos pagal neformaliojo vaikų švietimo projektą išsiruošė į Žemaitiją. Kadangi organizacija katalikiška, renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo parapijoje. Po jų miestelio gimnazijoje vyko įžanginė projekto konferencija ,,20 metų vyskupo M. Valančiaus pramintu taku“. Lektoriai kalbėjo apie M. Valančiaus įvairiapusišką veiklą ir žalingų įpročių temomis.
     Po konferencijos apie 200 jaunųjų valančiukų iš visų 4 Lietuvos regionų susiskirstė į grupeles ir dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose: dainavo, šoko, lipdė dirbinius iš molio, tapė, diskutavo prevencinėmis temomis. Vėliau vyko visų šių veikų pristatymas draugams ir refleksija.
     Pasibaigus viešnagei Mosėdžio gimnazijoje ekskursijos dalyviai turėjo galimybę aplankyti vienintelį Lietuvoje Akmenų muziejų, kurį įkūrė daktaras Vaclovas Intas, ir apžiūrėti išskirtinių dydžių ir formų akmenis. Renginį vainikavo kelionė į Nasrėnus, M. Valančiaus gimtinę, kur dalyviai vyskupo ąžuolyne pasodino ąžuoliuką, skirtą Lietuvos šimtmečiui.
     Džiugu, nes valančiukai, susirinkę iš 15 mokyklų, susirado draugų iš įvairių Lietuvos kampelių. Prieš atsisveikindami visi drauge padainavo, sušoko kelis šokius ir su puikia nuotaika, pasižadėję pasimatyti po mėnesio Suvalkijoje, išsiskirstė.
Valančiukų vadovė Reda Benevičienė

© 2017 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.