atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

Praėjus vos savaitei nuo raštingiausių moksleivių rinkimų, konkurso laureatai bei įvairių konkursų dalyviai džiaugėsi gimnazijos administracijos dovanota kelione po žymiausias Sūduvos krašto vietas, kurioje ne tik smagiai praleido laiką, bet ir padidino žinių bagažą!
 Artėjant Atkurtos Lietuvos šimtmečiui nepamiršome ir iššūkių kupino kelio iki nepriklausomybės paskelbimo. Kelionę pradėjome „Tautiškos giesmės“ autoriaus V. Kudirkos garbei pavadintame miestelyje, kuriame jis ilgai gyveno ir dirbo. Čia ne tik išgirdome faktų apie Vincą Kudirką, bet ekskursijos po miestelį metu sužinojome dar negirdėtų istorijų apie knygnešius bei Kudirkos Naumiestį nusiaubusį frontą. Įdomiausia buvo tai, jog paminklo V. Kudirkai nepalietė nei viena kulka ir jis išliko toks, koks buvo atidengimo dieną.
 Antroji mūsų stotelė buvo Paežerių dvaras. Iš tiesų, ta vieta nuostabi savo kraštovaizdžiu bei informacijos gausa. Aplankėme Paežeriuose įsikūrusį Vilkaviškio krašto muziejų, jo gidė papasakojo apie mūsų kraštiečius, kurie padarė didelę įtaką Lietuvos gyvenimui. Galime didžiuotis, jog Sūduva išaugino daug iškilių asmenybių, apie kurias garsiai kalbama ir šiandien.
 Galiausiai nuvykome į Ožkabalius, dr. Jono Basanavičiaus tėviškę. Nepriklausomybės akto signataro gimtinėje įsikūrusiame muziejuje sužinojome daugiau apie jo gyvenimą bei dalyvavome edukacinėje programoje, kurios metu teko įsijausti į „Vargo“ mokyklos moksleivių vaidmenį. Atidžiai klausėmės daraktorės, atlikome paskirtas užduotis. Visiems didžiausią įspūdį paliko žandaro apsilankymas, kai reikėjo slėpti mokymo priemones bei apsimesti, jog mokomės skaityti rusiškai.
 Kelionė buvo tikrai įdomi bei naudinga, pagilinome literatūrines bei istorines žinias, įgijome naujos patirties bei kupini įspūdžių grįžome namo. Tačiau svarbiausia, jog supratome, kad mūsų kraštas turi kuo didžiuotis ir tikiuosi, kad istorijon bus įrašytas dar ne vienas vardas žmogaus, kilusio iš Sūduvos.
 Esame labai dėkingi gimnazijos direktoriui Alvydui Zdaniui už suteiktą galimybę apsilankyti įspūdingose ir svarbiose Suvalkijos vietose.

Laura Mitrauskaitė, IIIG klasė

© 2017 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.