foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europe

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Be pavadinimo

 

 
 
Gerb. tėveliai,
 
2019 m. vasario 19 d. (antradienį) 17.30 val.
Sūduvos gimnazijoje  organizuojami visų klasių gimnazistų tėvų susirinkimai.
II klasių mokinių tėvai renkasi aktų salėje.
I, III ir IV klasių- auklėtojų kabinetuose.
Lauksime Jūsų!
Gimnazijos direktorius
Alvydas Zdanys

 Praėjus vos savaitei nuo raštingiausių moksleivių rinkimų, konkurso laureatai bei įvairių konkursų dalyviai džiaugėsi gimnazijos administracijos dovanota kelione po žymiausias Sūduvos krašto vietas, kurioje ne tik smagiai praleido laiką, bet ir padidino žinių bagažą!
 Artėjant Atkurtos Lietuvos šimtmečiui nepamiršome ir iššūkių kupino kelio iki nepriklausomybės paskelbimo. Kelionę pradėjome „Tautiškos giesmės“ autoriaus V. Kudirkos garbei pavadintame miestelyje, kuriame jis ilgai gyveno ir dirbo. Čia ne tik išgirdome faktų apie Vincą Kudirką, bet ekskursijos po miestelį metu sužinojome dar negirdėtų istorijų apie knygnešius bei Kudirkos Naumiestį nusiaubusį frontą. Įdomiausia buvo tai, jog paminklo V. Kudirkai nepalietė nei viena kulka ir jis išliko toks, koks buvo atidengimo dieną.
 Antroji mūsų stotelė buvo Paežerių dvaras. Iš tiesų, ta vieta nuostabi savo kraštovaizdžiu bei informacijos gausa. Aplankėme Paežeriuose įsikūrusį Vilkaviškio krašto muziejų, jo gidė papasakojo apie mūsų kraštiečius, kurie padarė didelę įtaką Lietuvos gyvenimui. Galime didžiuotis, jog Sūduva išaugino daug iškilių asmenybių, apie kurias garsiai kalbama ir šiandien.
 Galiausiai nuvykome į Ožkabalius, dr. Jono Basanavičiaus tėviškę. Nepriklausomybės akto signataro gimtinėje įsikūrusiame muziejuje sužinojome daugiau apie jo gyvenimą bei dalyvavome edukacinėje programoje, kurios metu teko įsijausti į „Vargo“ mokyklos moksleivių vaidmenį. Atidžiai klausėmės daraktorės, atlikome paskirtas užduotis. Visiems didžiausią įspūdį paliko žandaro apsilankymas, kai reikėjo slėpti mokymo priemones bei apsimesti, jog mokomės skaityti rusiškai.
 Kelionė buvo tikrai įdomi bei naudinga, pagilinome literatūrines bei istorines žinias, įgijome naujos patirties bei kupini įspūdžių grįžome namo. Tačiau svarbiausia, jog supratome, kad mūsų kraštas turi kuo didžiuotis ir tikiuosi, kad istorijon bus įrašytas dar ne vienas vardas žmogaus, kilusio iš Sūduvos.
 Esame labai dėkingi gimnazijos direktoriui Alvydui Zdaniui už suteiktą galimybę apsilankyti įspūdingose ir svarbiose Suvalkijos vietose.

Laura Mitrauskaitė, IIIG klasė

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.