atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

2c klasės merginų komanda kartu su istorijos mokytoja Vaida Pituškiene jau antrus metus dalyvauja konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Tai mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos atstovų organizuojamas orginalus mokinių konkursas. Konkurso tikslas – padėti mokiniams pažinti sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.
 Sukūrėme filmuką apie apie Lietuvos karininką Antaną Matulaitį. Patekome į finalą, tarp 10 šalies geriausių komandų, ir mums buvo suteikta galimybė apsilankyti Vilniuje. Saulėtą kovo 24d. kartu su bendraklasiais aplankėme Vilniaus universitetą, kur pradžiugino mus aplankęs aktorius, režisierius Mykolas Vildžiūnas, kuris ne tik pasidalijo savo įžvalgomis, atskleidė aktoriaus gyvenimo užkulisius, bet ir paskatino susimąstyti, kas yra pilietiškumas ir ką jis reiškia kiekvienam žmogui. Taip pat aplankėme Valstybės pažinimo centrą, kuriame galėjome dar daugiau susipažinti su savo valstybe bei su ja susijusiomis asmenybėmis iš arčiau.
 Tiek VU, tiek Pažinimo centre buvome apdovanotos padėkos raštais už nuveiktus darbus ir paskatintos nesustoti ir toliau domėtis savo krašto istorija. . Kelionę užbaigėme LDK Gedimino štabo batalione. Mūsų komanda be galo džiaugiasi turėdama galimybę dalyvauti tokiuose konkursuose ir būti įvertintai. Esame dėkingos konkurso organizatoriams, mokytojai bei mus palaikantiems. Kviečiame visus pamatyti mūsų suskurtą filmuką ir palaikyti jį adresu http://lzinios.lt/lzinios/videoKonkursas2017/konkursas.php
Miglė Skinkytė
2c klasė

© 2017 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.