atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

logotipas apskritime

Kovo 2 dieną Marijampolės Kolegija pakvietė miesto savivaldybės mokyklų vyresniųjų klasių mokinius, besidominčius lietuvių kalba ir jos kultūra, bei jų mokytojus vykti į Lietuvių kalbos institutą Vilniuje. Renginys – išvyka pavadinta ,,Interaktyvi diena su lietuvių kalba“.
 Mūsų gimnazistės, konkursų, olimpiadų dalyvės ir laimėtojos Austėja Strazdaitė, 1A kl., Goda Marija Steponavičiūtė, 1A kl., Raminta Kasperavičiūtė, IVG kl., Aistė Biskytė, IVB kl., dieną praleido turiningai ir įdomiai. Renginį pradėjo instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė, skaitydama kūrybinę paskaitą „Naujas požiūris į kalbą“. Po jos vyko interaktyvi ekskursija Lituanistikos židinyje, kuriame patraukliai ir šiuolaikiškai perteiktos naujausios kalbotyros žinios, lankytojai supažindinami su aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kalbininkų darbais. Mokiniai galėjo išmėginti elektronines vartykles, kuriose susisteminta informacija apie įvairias kalbotyros sritis.
 Po pertraukėlės, pasivaišinę picomis, sausainiais ir arbata bei šiek tiek atsikvėpę, ekskursijos dalyviai buvo kviečiami į protmūšį „Lietuvių kalbos iššūkis“, kuriame pravertė žinios, įgytos Lituanistikos židinyje. Galima pasidžiaugti, kad mūsų gimnazisčių grupelė iškovojo 1 – ąją vietą.
Visi išvykos dalyviai, pagilinę savo lietuvių kalbos žinias, tik dar labiau įsitikino, kad lietuvių kalba yra brangi ir kiekvienas iš mūsų privalo ją saugoti.

Lietuvių kalbos mokytoja Reda Benevičienė

© 2017 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.