foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europe

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Be pavadinimo

 

 
 

Priimtų į I ir II gimnazijos klases mokinių sąrašas 2019-2020 mokslo metams

 
Klasių sėdėjimo planas
sc "SŪDUVA" stadione.
(GREITAI)

            64829528 373160106651978 4887445218300788736 n

Mes, “Klevelio” dalyviai, su mokytoja Danute Kleviene birželio 20 d. vykome į ekskursiją po Dzūkiją. Aplankėme Merkinės piliakalnį, kopėme į apžvalgos bokštą, esantį Dzūkijos nacionaliniame parke. Lankėmės Merkinės piramidėje, o nuvykę į Marcinkonių kaimą kepėme bandeles.

64783735 830479910670401 8928967439056633856 n

             Iš puikios mokytojos sulaukėme daug siurprizų! Sveiki, su dainomis ir gera nuotaika grįžome namo. Dėkojame už turiningai praleistą laiką!

                                                                                                              IIIIE klasės mokinė D. Jankevičiūtė

 62018434 616773895494215 4828474505577889792 n 1
Penktą kartą Lietuvoje organizuojama visuotinė atvirų durų diena tėvų (globėjų, senelių ar artimųjų) darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“, kuri vyksta birželio 7 dieną. Šios gražios iniciatyvos tikslas – padėti mokiniams susipažinti su profesine veikla, plėtoti jų karjeros kompetencijas bei padėti tinkamai apsispręsti renkantis profesiją.
 Birželio 4 dieną IF klasės mokiniai kartu su klasės vadove J. Rudminiene vyko į Marijampolės greitosios pagalbos stotį. Per išvyką mokiniai apžiūrėjo ne tik greitosios medicinos pagalbos automobilį, bet ir dalyvavo mini paskaitoje „Pirmoji pagalba“. Visuomenės sveikatos specialistė su kolegomis pasidalijo svarbia informacija apie pirmąją pagalbą įvykus nelaimei. Buvo akcentuota pirmosios pagalbos teikimo svarba ir būdai. Taip pat mokiniai sužinojo, kaip elgtis užspringus, netekus sąmonės ar esant kitai sudėtingai situacijai. Praktiškai buvo demonstruojama, kaip suteikti pirmąją pagalbą ir kokių klaidų nedaryti. Mokymuose buvo naudojamas manekenas, defibriliatorius ir užspringimo liemenė, skirta Heimlicho manevrui atlikti.

Skaityti daugiau...

         Birželio 7 d. III F klasės mokiniai dalyvavo respublikinėje karjeros ugdymo akcijoje „Šok į tėvų klumpes“ - jie lankėsi VŠĮ Marijampolės ligoninės tyrimų laboratorijoje: ,,matavosi‘‘ medicinos biologo, biomedicinos technologo specialybes.
         Trečiokai susipažino su laboratorijos įranga, stebėjo, kaip atliekami bendrieji kraujo, šlapimo, kraujo krešėjimo tyrimai. Taip pat susipažino su kraujo banku, kur įvairių grupių kraujas laikomas specialiuose maišeliuose, kad jį, reikalui esant, būtų patogu panaudoti kraujo perpylimui. 
III f klasės auklėtoja Lina Kasperavičienė

 

Atgal  Nuotrauka 1/5  Pirmyn
 Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko integruota lietuvių ir rusų kalbos pamoka, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja Kristina Rudzevičienė ir rusų kalbos mokytoja Jūratė Spūdienė. Pamokoje kviesta pasigrožėti, kaip gražiai dera dvi dažnai labiau priešinamos nei draugėn suvedamos kalbos. Pamokoje dalyvavo Marijampolės tautinių mažumų klubas „Mozaika“, bendrai veiklai jungiantis mūsų mieste gyvenančius ukrainiečius, baltarusius, azerbaidžaniečius, rusus bei kitų tautų atstovus, čia sukūrusius šeimas ir aktyviai dalyvaujančius bendruomenės gyvenime. Buvo pristatyta mūsų gimnazijos abiturientės Amandos Alesiūtės iš rusų kalbos išversta ir savarankiškai išleista knygelė – J. Lipatovos „Mergaitės“. Pamokoje rusų kalba papasakota J. Tumo - Vaižganto „Dėdžių ir dėdienių“ meilės istorija, kurią abiturientai interpretavo šokdami, skambėjo „Mozaikos“ lyriškai atliekamos dainos bei eilės rusų kalba. Pamokoje paneigta mintis, kad rusų kalba nebereikalinga, nebemadinga - ir mūsų gimnazijoje, ir Marijampolės mieste darniai bendraujama ir lietuviškai, ir rusiškai.

 

Gegužės 7 dieną Basanavičiaus aikštėje Sūduvos gimnazijos IE klasės mokiniai dalyvavo Jungtinių Tautų saugaus eismo savaitės renginyje „Saugok gyvybes“. Dėkojame LAS, Marijampolės savivaldybės vyriausiojo policijos komisariato ir visuomenės sveikatos biuro darbuotojams už autoįvykio inscenizaciją, pirmos pagalbos suteikimo mokymus, saugos diržų simuliatoriaus demonstravimą. Mokiniai realiai galėjo išbandyti ir įvertinti saugos diržų reikšmę kritinėse situacijose, gaivinti žmogų išoriniais automatiniais širdies defibriliatoriais, skirtais gaivinti staigios mirties atveju. Šis prietaisas padeda atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams. Ir – svarbiausia – juo gali naudotis kiekvienas, net ir neturintis medicininio išsilavinimo. Tikimės, kad gautos žinios padės mokiniams saugoti ne tik save, bet ir esant reikalui ryžtingai imtis veiksmų gelbstint kitų žmonių gyvybes

Marijampolės Sūduvos gimnazijos moksleiviai jau daug metų dalyvauja Europos Sąjungos inicijuojamame „Euroscola“ konkurse. Šis renginys kiekvienos ES šalies moksleiviams, subūrusiems 10 asmenų grupę, suteikia galimybę dalyvauti finaliniame konkurse, kuriame yra tikrinamos sukauptos žinios apie ES, jos veiklą, institucijas, o laimėjusi komanda turi nepaprastą galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre. 2018 m. lapkričio 20 dieną Kaune vykusiame finale Marijampolės Sūduvos ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijų suburtoms komandoms pavyko laimėti pagrindinį prizą – kelionę į Strasbūrą. Tad 2019 m. balandžio 2 d. Marijampolės Sūduvos ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijų mokiniai leidosi į kelionę po Europą, aplankė ne tik pagrindinį tikslą – Europos Parlamento būstinę Strasbūrą, tačiau ir pasaulio kultūros miestus – “perlus” - Drezdeną, Paryžių, Gentą.

Skaityti daugiau...

Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

         2019 metai paskelbti VIETOVARDŽIŲ METAIS. Prisidėdami prie šios akcijos kovo 27 dieną į renginį „Sprendimų raktas - 2019" rinkosi Marijampolės savivaldybės mokyklų komandos ir geografijos mokytojai pasidalyti žiniomis apie Lietuvos vietovardžius, prisiminti senųjų kaimų pavadinimus ir pagilinti geografinį išprusimą.
           Mokinių komandos turėjo atlikti įvairias kūrybines užduotis: braižė vietovės planą, pasirinko įsivaizduojamos teritorijos dydį, reljefą, kraštovaizdį, numatė infrastruktūros pokyčius, plėtros galimybes, taip parodydami tinkamą pagarbą savitumui, pripažindami vietovardžius Lietuvos nematerialiąja kultūros paveldo vertybe. Tokiu būdu iš užmaršties buvo prikelti jau išnykę Marijampolės savivaldybės ir Lietuvos vietovardžiai. Užduotis geriausiai pavyko atlikti Šv. Cecilijos ir Sūduvos gimnazijos mokiniams bei „Šaltinio“ progimnazijos komandai..
           Įdomius pranešimus apie tai, kaip atsirado vietovardžiai, ką jie mums pasako apie tautos praeitį ir gyventojus, skaitė „Ryto" pagrindinės mokyklos, Jono Totoraičio progimnazijos, „Šaltinio" progimnazijos, Profesinio rengimo centro, Marijonų gimnazijos, Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Džiugu, jog sužinojome daug naujo ir patyrėme puikių emocijų bendraminčių būryje.
                                                                                         Geografijos mokytoja Danguolė Balkauskienė

 Kovo 28 d. B. Kleizaitės - Vasaris dailės galerijoje vyko Marijampolės savivaldybės renginys, skirtas Vaižganto metams paminėti ,,Aš visomis pajėgomis protestuoju prieš nebūtį, aš būsiu“. Marijonų, Rygiškių Jono ir Sūduvos gimnazijų mokinių komandos laisva forma pristatė J. Tumo - Vaižganto gyvenimą, asmenybę, kūrybą.
 Mūsų gimnazijai atstovavo dvi komandos: II-III klasių gimnazistų komanda „Sūduviukai” (mokytoja Dž. Gaižauskienė) ir abiturientų komanda „Deimančiukai” (mokytoja K. Rudzevičienė). Buvo parodytas dešimtokų sukurtas filmukas apie J. Tumą - Vaižgantą, trečiokai A. Ambrasas meniškai perskaitė A. Miškinio „Eilėraštį apie kanauninką Tumą”, o M. Radzevičius ištrauką iš apysakos „Dėdės ir dėdienės”. IV klasių gimnazistai (A. Akelaitytė, L. Slankauskas, S. Pudinskas, A. Alesiūtė, K. Mažonaitė, R. Nevieraitė, L. Zakutska) pristatė šokio spektaklį – Mykoliuko, Severijos ir Rapolo Geišės meilės istoriją (pagal J. Tumo-Vaižganto „Dėdes ir dėdienes”).
(nuotraukos R. Dragūnevičienės)
Visą savaitę Sūduvos gimnazijoje lietuvių kalbos mokytojos ( V. Gurevičienė, K. Rudzevičienė, D. Bučinskienė, R. Benevičienė, Dž. Gaižauskienė, L. Kraukšlienė, V. Zabilevičienė, J. Vosylienė) su savo mokiniais dalyvavo įvairiose veiklose.
  • Pirmiausia lietuvių kalbos kabinetai buvo papuošti mokinių kurtais plakatais apie Vaižgantą.
  • Gražiai rašantys mokiniai savo jėgas išbandė dailyraščio konkurse ir perrašė ištrauką iš Vaižganto apysakos ,,Dėdės ir dėdienės“.

Skaityti daugiau...

53379788 1904652142980140 4007889208034197504 n InPixio
„Labai vertinu tokias pamokas. Daugiau tokių – daugiau supratimo.“ Gustė Zubrickaitė
„Manau, kad tokios pamokos padeda susimąstyti. Padeda stipriau išgyventi kiekvieną išgirstą žodį.“ Austėja Brazaitytė
„Man patiko, kad per pamoką dirbome mes, ne mokytojai. Kai kuriais momentais net šiurpuliukai pereidavo. Buvo labai įdomu ir informatyvu.“ Gustė Kilinskaitė
„Išeinu susimąsčiusi ir kupina emocijų.“ Viktorija Grigaitė
„Jautru. Žmogus visada turi išlikti žmogumi.“ Aurelija
„Labai patiko kitokia pamoka. Sužinojau tikrų istorijų, o tai privertė susimąstyti apie tragediją, nutikusią žydų tautai.“ Justina Birgiolaitė
„Buvo liūdna, bet įdomu sužinoti apie sunkią žydų praeitį. Ši integruota pamoka tikrai mane sujaudino.“ Aldas Moliušis
„Nuoskauda. Baimė. Išmintis.“ Gustas Šmulkštys ir Mindaugas Vizgirda
„Buvome sukrėstos, negalėjome patikėti, kad žmonės taip gali elgtis su kitais. Pamiršo moralę, užuojautą, žmogiškumą.“ Aušrinė Lietuvninkaitė ir Milana Rakauskaitė
Džiaugiuosi gyvendama dabartinėje visuomenėje, kurioje nereikia išgyventi to, ką išgyveno žydai.
Tokius įspūdžius iš integruotos istorijos ir literatūros pamokos, kuri vyko kovo 8 d. Marijampolės švietimo centre, išsinešė IIA ir IIB klasės mokiniai. Pamokos tema – „Gyvenę šalia... Lietuvos ir Marijampolės žydų istorija“. Mokytojai Vaida Pituškienė, Saulius Pituška, Reda Benevičienė ir Laimutė Kraukšlienė numatė aiškius pamokos tikslus: supažindinti su Marijampolėje gyvenusia bei didelę įtaką visuomenei turėjusia žydų tautine mažuma; išsiaiškinti, kodėl šiandieninėje Lietuvoje šios tautos atstovų gyvena tiek mažai; skatinti mokinių kūrybiškumą, inspiruotą istorijos žinių; gilinti viešojo kalbėjimo įgūdžius.
Pamoka prasidėjo literatūrine įžanga: mokytoja Reda Benevičienė ir IIB klasės mokinės Austėja Brazaitytė, Aušrinė Lietuvninkaitė, Milana Rakauskaitė supažindino su  I. Mero gyvenimu, skaitė ištrauką iš romano ,,Lygiosios trunka akimirką".

Skaityti daugiau...

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2019 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.