foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

atkurtailietuvai100 horizontalus spalvotas rgb 1

Atkurtai Lietuvai 100

centras

Projektinė veikla (LT)

EU flag LLP LT 01

logo3europe

Projects (EN)

baneris

logo3europe

Draugai

new logo IL 254x75

 

naujausias1

 

Chrestomatija baner

 

small tinklas

 

Be pavadinimo

 

 
 

    Gruodžio 1 dieną  Sūduvos gimnazijos folkloro ansamblio „Klevelis“ nariai kartu su kitais gimnazistais keliavome į Vilnių. Vykdami žinojome, jog dalyvausime renginyje, įžiebiant pagrindinę Vilniaus eglutę, bei turėsime laisvo laiko prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Tačiau nuostabioji vadovė Danutė Klevienė buvo paruošusi staigmeną - mus dar nuvežė į alpakų ūkį Trakuose, kur pamatėme begalinio mielumo alpakas, kurias maitinome morkomis, obuoliais, vedžiojome su pavadėliais ir, žinoma, jų vilna šildėmės rankas. Taip pat pamatėme čihuahua šuniukus, kurie išgirdę žodį SLYVA ėmė „dainuoti“ savo balsiukais drauge su žmonėmis. Ši linksma bei turininga ekskursija suteikė daug gerų emocijų, kurių neužgožė net tądien spaudęs šaltukas.

                                                                                                                                              Paulina

Atgal  Nuotrauka 1/6  Pirmyn

Lapkričio 23 dieną Sūduvos gimnazijoje vyko 20-oji dešimtokų vakaronė, kurioje tradiciškai dalyvavo visos antrosios klasės ir gimnazijos folkloro ansamblis „Klevelis‘‘. Kiekviena klasė atstovavo skirtingam Lietuvos etnografiniam regionui, pristatydama jo tarmę, dainas, šokius, patiekalus. Visos klasės įdomiai bei kūrybiškai paruošė savo programas. Po prisistatymų visi gimnazistai šoko linksmus folklorinius šokius. Ši vakaronė kiekvienam paliko didelį įspūdį – sotūs ir laimingi skirstėmės namo.

                                                                                                                                                   Viktorija

Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn
Gruodžio 3 – 5 d. vykusiose Karjeros dienose - profesijų mugėje 2018 Sūduvos gimnazistai jau aštuntą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Kauno bei Marijampolės kolegijų atstovai.
Gimnazistai turėjo galimybę pasiklausyti aukštųjų mokyklų dėstytojų skaitomų paskaitų: „Kaip neklysti? (Kuo gali padėti matematika)“ (doc. dr. Sigita Pečiulytė , VDU, Informatikos fakultetas), „Kas aš esu ir kaip aš mokausi skaitmeninėje erdvėje“ (doc. dr. Airina Volungevičienė, VDU, Inovatyvių studijų instituto direktorė), „Gatvės teisė“ (dr. Aušrinė Pasvenskienė, VDU, Teisės fakultetas), „Kaip nesusivaryt gyvenimo su internetais” (dr.  Justinas Kisieliauskas, VDU, Ekonomikos ir vadybos fakultetas), „Drakonas, klastotės ir fake news: literatūros ir kalbos galia“ (dokt. Eleonora Buožytė, VU, Filologijos fakultetas), „Archeologija. Nuo kastuvo iki molekulės“ (dokt. Mindaugas Grikpėdis, VU, Istorijos fakultetas), „Pieno kokteilis“ (pamoka – viktorina) (Aistė Katolikaitė, LSMU, gyvūnų mokslų fakultetas), „Elektros energetika: politikos ir inžinerijos mokslų junginys“ (doc. dr. Sonata Tolvaišienė, VGTU, Elektronikos fakultetas), „Duomenų vizualizavimas informacinėse technologijose“ (doc. dr. Daiva Makutėnienė, VGTU, Fundamentinių mokslų fakultetas), „Statinio elektrotechninės dalies modeliavimas trimatėje erdvėje (BIM)“ (doc. dr. Audrius Grainys, VGTU, Elektronikos fakultetas). Lekt. dr. Donata Putnaitė (KTU, Elektros ir elektronikos fakultetas) pakvietė gimnazistus į fizikines kūrybines dirbtuves „Vėjo jėgainės“, kur mokiniai pasigamino savo vėjo elektrinę.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 3 d. mūsų  gimnazijoje viešėjo Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos TUC-o komanda ir teatro studija. Svečiai atvežė spektaklį “Buvo kartą, buvo…” , pastatytą pagal Abraomo Karpinovičiaus apsakymų knygą ,, Paskutinis Vilniaus pranašas". Spektaklį, kuriame vaidino vienuoliktokai, režisavo teatro mokytoja  Žiedūnė Maldonienė. Susirinkusieji išgirdo, pamatė, patyrė tarpukario Vilniaus gatvelių istorijas ir turėjo galimybę pažinti tuos, kurie jose gyveno. Istorijos, literatūros, dorinio ugdymo pamokų išmintis per gerą pusvalandį  buvo perteikta meno kalba. Ačiū bendraminčiams už mielai jaukią popietę.

Vaida Pituškienė

   Šių metų gruodžio 4 dieną Marijampolės Sūduvos gimnazijos IF klasės mokiniai lankėsi Marijampolės apskrities priešgaisrinio gelbėjimo valdyboje, kur turėjo galimybę susipažinti su ugniagesių darbo ypatumais. Išklausę informaciją apie ugniagesio profesiją, jai taikomus reikalavimus bei saugų elgesį gaisro metu, turėjome galimybę pabendrauti su pačiais ugniagesiais, kurie ne tik supažindino su savo darbo ypatumais, bet ir pademonstravo bei leido prisiliesti prie tiesiogiai darbe naudojamos įrangos. Ši įdomi patirtis paskatino suvokti ugniagesio profesijos svarbą visų mūsų gyvenime bei pasvarstyti apie karjeros galimybes šioje srityje.

IF klasės mokinė Melita Bagdonaitė

2018 m. lapkričio 29 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijos psichologė Edita Naujalienė  subūrė darnų mokytojų kolektyvą ir organizavo seminarą stresui įveikti „Kvapų galia“. Mokytojos kūrė ir gamino vienetinius gimnazijos kvepalus „Sūduvos harmonija“. Kūriniu „Sūduvos harmonija“ bus galima pasidžiaugti, pasikvepinti bei įvertinti gruodžio mėnesio 19-23 dienomis mokytojų kambaryje. Tikime, kad sukurti kvepalai pradžiugins visą mokytojų kolektyvą, o kvapo dvelksmas panaikins susikaupusį nuovargį.

Dalia Lodienė

Sūduvos gimnazija lapkričio 16 dieną paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiais metais ji visoje Lietuvoje minima su TOLERANCIJOS RAKTU. Visų mokyklos kabinetų durys buvo papuoštos raktais su  prasmingomis žymių žmonių – rašytojų, filosofų - mintimis. Raktas atrakina ne tik duris, bet dažnai ir širdis, ir jausmus, ir protą... Visų  šių dalykų reikia, norint suprasti kitokį žmogų, jo pažiūras, jausmus, įsitikinimus.
     Šią dieną surengėme diskusiją tema ,,Tolerancija – dorybė, yda ar mitas?“. Dalyvavę 27 I – IV klasių mokiniai, pasidalijo mintimis įvairiais šiomis dienomis aktualiais klausimais – svetimų kultūrų apraiškų, rasių, orientacijos skirtumo ir kt. Diskusijos dalyviai svarstė, kada tolerancija yra dorybė, ką toleruoti tiesiog ydinga ir kur tolerancijos ribos. Džiugu, kad mokiniai neabejingi šių dienų aktualijoms, argumentuodami savo išsakytas mintis parodė išprusimą istoriniame kontekste.
     Neieškojome tiesos, vieningų atsakymų – jų nėra, jų ir nereikia. Po diskusijos išėjome atviri KITOKIAM, bet tikrai ne prastesniam nei kiekvienas iš mūsų ŽMOGUI.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Reda Benevičienė

Atgal  Nuotrauka 1/3  Pirmyn

          Š.m. lapkričio 12 dieną mūsų gimnazijoje vyko pirmųjų klasių mokinių popietė „Kartu šilčiau“. Visi gimnazistai prisistatė kūrybiškai: šoko, dainavo bei vaidino. 1F klasė  sukūrė įdomų šokį, 1A, B, C, D - dainavo, o 1E pristatė vaizdo įrašą apie mokinių tipus. Renginio vedėjos kalbino klasių seniūnus apie klasę, mokytojus ir mokslą .

      Direktorius tarė keletą žodžių ir padėkojo mokiniams. Mokyklos socialinė darbuotoja papasakojo plačiau apie grupę „Prieš patyčias“ ir pakvietė prisijungti prie jų. Taip pat mokyklos parlamento pirmininkė pristatė mokyklos renginius, išvykas ir kvietė patiems siūlyti veiklų.

      Renginyje pirmokai sulaukė kvietimų įsijungti į įvairius mokyklos būrelius. Mums dainavo ir šoko muzikos mokytojos  D. Klevienės „Klevelis“, šoko mokytojos I. Plikynienės „Tėkmė“, kankliavo mokytojos R. Slankauskienės kanklininkai.

    Popietėje „Kartu šilčiau“ buvo jauku visiems: naujai atvykusiems mokiniams – pirmokams, jų auklėtojams, mokytojams, mokyklos administracijai ir jau kelintus metus besimokantiems gimnazistams.

                                                                           IE klasės mokinė Samanta Baltrušaitytė

Lapkričio 16 dieną Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko "Žvaigždžių atspindžiai 2018" pusfinalis, kuriame dalyvavo savo švietimo įstaigose atranką įveikę atlikėjai. Mūsų gimnazijai atstovavo Deimantė Plėdytė, Akvilė Venckevič, Kamilė Dimšaitė ir Dominykas Brundza.

  Marijampolės Sūduvos gimnaziją finale atstovaus atlikėjai: Deimantė Plėdytė, Kamilė Dimšaitė ir Dominyka Brundza. Finalinis koncertas vyks lapkričio 30 dieną, Marijampolės kultūros centre.

Mano dienynas

new logoDienyno adminstratorius - 
Darius Kazlauskas
kazlauskasd@gmail.com

Pagalbos linija

33
Kamuoja abejonės?
KLAUSK PSICHOLOGO !
32
 
Tėvų linija
 

1 wifi

get

GPIS

ibtywb2

musu pinigai

header short

EMP sugedo 210x105

© 2018 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.