Mano klasė renka Lietuvos prezidentą

Esi vienuoliktokas? Šiais metais pirmą kartą dalyvausi prezidento rinkimuose? Nežinai, kokia yra rinkimų sistema, kokios prezidento galios, kas kandidatuoja? Visus atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų pateikė nacionalinės bibliotekos Informacijos politikos ir analitikos departamento direktorius, politologas Matas Baltrukevičius Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtoje edukacinėje programoje „Mano klasė renka Lietuvos prezidentą“, kurioje kovo 26 d. klasės valandėlės metu dalyvavo IIIA klasės mokiniai.
Pirmiausia mokiniai susipažino su prezidento rinkimų taisyklėmis ir pagrindinėmis šalies vadovo galiomis, kurias numato Konstitucija. Sužinojome, kaip veikia prezidento rinkimų sistema ir kokius etapus kandidatas turi įveikti, kad taptų šalies vadovu. Taip pat buvo pristatytos kandidatų biografijos ir supažindinta su pagrindiniais jų pasiūlymais. Mokiniai, jau turintys teisę balsuoti, turės galimybę išreikšti savo pilietinę valią artėjančiuose šalies vadovo rinkimuose.
IIIA klasės auklėtoja Inga Jurčikonytė-Kaminskienė